Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 23°C
Çok Bulutlu

Destici’den Akşam’ın Haberine Sert Tepki

17.04.2014
A+
A-

BBP lideri Destici, “Alperenler’i cemaatler ele geçirdi” haberine sert tepki gösterdi. Destici, “Namussuzca kurgulanmış bir kumpas ve iftira” dedi

Mustafa Destici’den Akşam’ın haberine sert tepki
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Akşam’ın Balyoz davası hükümlüsü emekli Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok’u kullanarak sayfalarına taşıdığı “Alperenler’i cemaatler ele geçirdi” başlıklı habere sert tepki gösterdi. Destici, “Hizmet Hareketi ve Alperen Ocakları hedef alınıyor. Bu alçakça, namussuzca kurgulanmış bir kumpas ve iftira” dedi.

Destici, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında haberi yazan muhabirin uzun zamandır işsiz olduğunu haberin talimatla yaptırıldığını söyledi. Destici, “Her şey hazırlanmış, ‘Sen gidip bunları söyleyeceksin oda bunları söyleyecek‘ şeklinde hazırlanmış bir kumpas. Bunları biliyoruz” ifadelerini kullandı.

YARGIYA TAŞIYACAĞIZ

Basın ve medya organlarında muhabirlerin işsiz bırakılma korkusuyla baskı altına alındığını vurgulayan Destici, hiçbir dönem bu kadar ağır bir baskının olmadığının altını çizdi. Destici konuyu yargıya taşıyacaklarını açıkladı.

Destici, 40 yıldır Türkiye’de eğitim faaliyeti yürüten Hizmet Hareketi’ne sahip çıkarak, “40 yıldır milyonlarca öğrenci bu evlerde ve yurtlarda kaldı. Kız veya erkek öğrencilerle ilgili tek bir tane bile olumsuz hadise yaşanmadı” dedi. Destici, AK Parti, CHP, MHP, SP veya başka parti ve cemaatlerin mensuplarının bile çocuklarını Hizmet Hareketi’nin okul ve yurtlarına gönderdiğini belirtti. Destici, “İmanı, ahlakı ve vicdanı olan insanlar bir gün bunların hesabının sorulacağını bilir” ifadelerini kullandı.

PARA VE ALTIN DAĞITILDI

Destici, seçim gecesi yapılan hileler ile ilgili ellerinde bilgi ve belgelerin olduğunu açıkladı. Destici, “Seçim gecesi paralar dağıtılıp, altınlar verildi. Tüm sandıklara itirazlar yapıldı. Bunlar hep belgeli şeyler” şeklinde konuştu.

Yazıcıoğlu dosyasında gizlilik kararı kalktı

BBP Ge­nel Baş­kan Yar­dım­cı­sı Se­la­mi Eki­ci, Muh­sin Ya­zı­cı­oğ­lu­’nun ha­ya­tı­nı kay­bet­ti­ği he­li­kop­ter ka­za­sıy­la il­gi­li önem­li açık­la­ma­lar­da bu­lun­du. Ya­zı­cı­oğ­lu ai­le­si­nin avu­ka­tı Eki­ci, “Son ya­pı­lan de­ği­şik­lik­le özel yet­ki­li mah­ke­me­ler ka­pa­tı­lın­ca olay ye­ri­nin Kah­ra­man­ma­raş ol­ma­sın­dan do­la­yı dos­ya bu­ra­ya git­ti. Giz­li­lik ka­ra­rı da CMK’­nın 153. mad­de­sin­de ya­pı­lan de­ği­şik­lik ge­re­ği kal­dı­rıl­dı. Dos­ya Kah­ra­man­ma­ra­ş’­ta ye­ni bir sav­cı­ya ve­ril­di. Sav­cı dos­ya­yı baş­tan in­ce­le­me­ye baş­la­dı­” de­di.

Eki­ci, da­ha çok 5 yıl son­ra Er­zu­ru­m’­da bu­lu­nan ra­dar ka­yıt­la­rı üze­rin­de dur­duk­la­rı­nı söy­le­di. Ka­za­nın ol­du­ğu da­ki­ka­lar­da, Ge­nel­kur­may ra­dar­la­rın­da arı­za ne­de­niy­le 4 da­ki­ka 37 sa­ni­ye­lik bir gö­rün­tü kay­bı ol­du­ğu id­di­a edil­miş­ti. Eki­ci, ka­za son­ra­sı ya­şa­nan­la­rı ‘bir sui­kas­tın de­lil ka­rart­ma ça­ba­la­rı­’ ola­rak de­ğer­len­dir­di.

YAŞADIĞINI KANITLAYAN TANIKLAR

Eki­ci, ga­ze­te­ci İs­ma­il Gü­ne­ş’­in otop­si ra­po­run­da yer alan çe­ne­si­nin kı­rık ol­du­ğu bil­gi­si­nin giz­len­di­ği­ni de ile­ri sür­dü. Gü­neş, ka­za son­ra­sı sa­at­ler­ce te­le­fon­la ko­nuş­muş­tu. Eki­ci, Ya­zı­cı­oğ­lu­’nun ka­za­dan son­ra ya­şa­dı­ğı­nı gös­te­ren bir gö­rün­tü­nün ol­du­ğu­na da­ir çev­re­de­ki köy­lü­ler­den ta­nık be­yan­la­rı ol­du­ğu­nu söz­le­ri­ne ek­le­di.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.