Demirtaş’ın dağdaki kardeşi Nurettin Demirtaş ‘tan Diyarbakır ailelerine skandal tehdit

Demirtaş’ın dağdaki kardeşi Nurettin Demirtaş ‘tan Diyarbakır ailelerine skandal tehdit
11.03.2021
A+
A-

HDP’nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın PKK’lı kardeşi Nurettin Demirtaş, Diyarbakır’da evlat nöbetindeki ailelere skandal bir çağrı yaparak, “AK Parti’yi ikna edin, bombardımanı durdursunlar, siz de gelin çocuklarınızı görün” dedi. Eli kanlı katil, aileleri açık açık tehdit ederek, evlat nöbetine devam ettikleri sürece çocuklarını görmelerinin her geçen gün daha da zorlaştığını söyledi. Demirtaş’ın dağdaki kardeşi Nurettin Demirtaş’tan Diyarbakır ailelerine skandal tehdit

Evlatlarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan aileler, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde 3 Eylül 2019’da “evlat nöbeti” başlattı. HDP önündeki nöbete 207 ailenin katıldığı belirtilirken, şu ana kadar 23 aile çocuğuna kavuştu.

Nöbet 554. gününde de devam derken, HDP’nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Terörden Arananlar Listesi’nde kırmızı kategoride yer alan “Şiyar” kod adlı kardeşi Nurettin Demirtaş, ailelere skandal bir çağrıda bulundu.

HEM İTİRAF ETTİ, HEM DE AİLELERİ DAĞA ÇAĞIRDI

Hem çocukların ellerinde olduğunu itiraf eden, hem de aileleri AK Parti propagandası yapmakla suçlayan eli kanlı katil, “Bu aileler AKP’yi ikna edebiliyorsa AKP bombardıman yapmasın, PKK alanlarına gelsinler, çocuklarıyla görüşsünler” dedi.

SİNSİCE TEHDİT ETTİ

PKK’nın Avrupa’da yayın yapan bir paçavrasına makale yazan Demirtaş, gözü yaşlı ailelere çocukları hakkında bilgi vermeyeceklerini belirterek, “O çadırlarda geçirdiğiniz her gün sizi çocuklarınızdan daha fazla uzaklaştırmaktan başka işe yaramıyor” diyerek aileleri tehdit etti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.