DOLAR 5,7572
EURO 6,3968
ALTIN 273,3
BIST 108.701
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 11°C
Çok Bulutlu

Demedim mi?

23.12.2012
69
A+
A-

Şeb-i Arus nedeniyle Mevlana’nın şiirleri, yine dilden dile dolaşmakta… Ama “Demedim mi” şiiri apayrı bir anlam taşıyor, yaşadığımız şartlar itibari ile…

Kendisini dinlemeyen Selçuklu Sultanına “Demedim mi” diyerek sitem eden Hazret, bugün olsa kendini dinlemeyen Türk halkına, acaba nasıl sitem ederdi? Mevlana’yı dinlememek mümkün mü, demeyin… Çünkü insanımız, evliyanın dirisini değil, ölüsünü sever… İsteyen araştırabilir.

Bence şöyle seslenirdi Hazret:

Ey Türk milleti!

Bunların akıl hocası ecnebiler, bunlardan size hayır gelmez, demedim mi?

Allah’ın tek Hak dini var, o da İslam. Bunlar size çok dinden bahsediyor, demedim mi?

Bunların heybelerinde hak yok, Haç var, demedim mi? Demedim mi bunların boynunda Yahudi ödülü var?

Avrupa Birliği, Hıristiyan birliğidir demedim mi?

Siz onların dinine girmedikçe, sizden hoşnut olmazlar demedim mi? Bunların cami demesine aldanmayın, bunlar camiyi, kilise açmaya malzeme yapıyorlar, demedim mi?

Bunlar Haçlı ile el ele, kol kola bunlara inanmayın, demedim mi? Ecnebi derneğinde Müslüman başkan olmaz demedim mi?

Demedim mi bunlar Haçlı ile oluyor ama Müslüman ile ağlıyor? Bunlar yalancı ve sizi kandırıyorlar, demedim mi?

Demedim mi bunlar topraklarınızı satacaklar, sizi arkadan vuracaklar? Köprü ve yollarınızı satacaklar demedim mi?

Demedim mi bunlar teröristlerin ayağına halı serdiler? Teröristi tanık, askerleri sanık yaptılar demedim mi? Demedim mi bebek katilini Sayın yaptılar, şimdi de günahsız ve masum deyip evine salacaklar? Çocuklarınız evlerine tabutla dönecek demedim mi?

Bunlar Barzani ve Talabani’yi düşündükleri kadar seni düşünmezler demedim mi?

Bunların gözyaşları ve ağlayışları sahtedir, aldanmayın demedim mi? Demedim mi bunların gözünde yaş ancak teröriste ve ecnebiye akar… Amerika ve İsrail bunların baş dostu, sizi onlara peşkeş çekiyorlar demedim mi? Demedim mi onların askerlerine dua ediyorlar senin askerlerini hapse atıyorlar?

Tarımı bitirmek için Avrupa’ya söz verdiler, çaylarınız ot kadar para etmeyecek demedim mi? Demedim mi seni ancak ben düşünürüm, kimseye kanma ve aldanma? Derdinin dermanı benim, senin çaren benim… Toprağını elinden almak için seni borçlandırırlar demedim mi?

Hanım kardeşim ev hanımı maaşı alacak, herkes Türk vatandaşı olmak için kuyruğa girecek, çünkü Vatandaşlık Maaşı vereceğim demedim mi? Demedim mi fakirlik benim ülkemde suç sayılacak? İnanmanız için vallahi billahi demedim mi?

Haçlı ile birlik olup Suriye’de kan döküyorlar bunlara inanmayın demedim mi? Kanalları yalan söylüyor. Obama bunlarla gurur duyuyor demedim mi? Demedim mi bunlar görevli, bunlara inanmayın?

Bunlar Irak’a, Afganistan’a, Libya’ya, Mısır’a, Yemen’e ve Suriye’ye kan ve gözyaşı götüren Haçlıya taşeron oldular demedim mi? Demedim mi asıl hedef Türkiye’dir diye?

Demedim mi Batı bir Müslüman’ın arkasında durmaz, bunlar mutlaka dinlerini sattılar? Bunlar devletini, askerini dağıtıyor seni işgale hazırlıyor demedim mi? Demedim mi bunlar kaynaklarınızı alır sizi açlığa mahkûm ederler? Demedim mi bunlar için önemli olan kaynaktır?

Dağıttıktan sonra “Türkiye’de kaynak yoktur” derler demedim mi? Tevhidi teslis ile karıştırırlar demedim mi? İslam’ı Haçlı mezarlığına gömerler demedim mi? Demedim mi senden kumaş taşımıyorlar? Bunlar “bir hırka bir lokma” der ama dünyayı tek lokma yaparlar, demedim mi?

Demedim mi bunların Allah demesine aldanma, elinin birinde dolar öbüründe Haç var? Bunlar için demokrasi araç, Müslümanlara Tanrılık yapmak istiyorlar demedim mi?

Başından sonuna kadar seni kandırdılar, altında topraklarını, elinde devletini, kalbinde imanını, ülkende ezanını velhasıl her şeyini alacaklar demedim mi?

Demedim mi annelerim, demedim mi çiftçi kardeşim, demedim mi memur ve işçi kardeşim?

Türk milleti seni düşünen benim, senin çaren benim demedim mi?

Yusuf KARACA

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.