Deliler ve Sapıklar…

31.10.2016
A+
A-

 

Delilik ve sapıklık tedavisi mümkün olmayan iki hastalıktır.
Tedavisi mümkün olmasa da çevreye verdikleri zarar bazı tedbirlerle minimuma indirilebilir.
Mesela akıl sağlığı sorunu yaşayanlara mahsus devlete ait sosyal merkezler vardır. Burada toplumdan izole edilerek genel güvenliği tehdit etmeleri engellenir.
Bizde uygulanmaz ancak sapıklık için de hadım etme yöntemi var. Son yıllarda tecavüz olaylarının şiddetle artış gösterdiği ülkemizde tatbik edilirse mümkün mertebe fayda sağlayabilir.
***
Bunlardan daha kötüsü nedir biliyor musunuz?
Menfaat deliliği ve düşünce sapıklığıdır. Çünkü hem tedavisi hem de çevreye verdiği zararı engelleyecek bir yöntemi yoktur.
Zannediyorum Sayın Cumhurbaşkanı “Bunlar ümmeti parçaladılar. Bunlar aileyi parçaladılar. Pensilvanya’dakinin onlara şah damarından yakın olduğunu söylediler. Bunlar sapık ya” derken fikri manada sapıklığa batmışlardan bahsetmektedir.
***
Cumhurbaşkanı’nın söylediklerine katılmamak için aklını peynir ekmekle yemiş olmak gerekir. Naçizane ben de bu isabetli sözlerin altına imzamı atıyorum. Atıyorum atmasına da “Sapıklık yapan ‘bizim mahallenin çocuğu’ olunca kol kırılıp yen içinde mi kalıyor” sorusunu sormadan edemiyorum.
Çünkü artık yediden yetmişe herkesçe ne menem bir faciaya yol açtığı fark edilen FETÖ sapkınlığı karşısında iktidar gücünden nemalanmak için akıl ve düşünce kangrenliği yaşayan bir güruh da mevcuttur.
Diğerleri için FETÖ neyse bunlar için de iktidar gücü aynı şeyi ifade etmektedir.
***
“Allah’ın bütün vasıflarını toplamış bir lider Sayın Recep Tayyip Erdoğan.” , “Sayın Başbakanımıza dokunmak bile inanın bence ibadettir.” ,”Kendisi bizim için adeta ikinci peygamberdir” gibi bir düzine şirk ve sapkınlık barındıran ifadelere bu iktidar döneminde çokça şahit olduk. Lakin FETÖ’cülere gösterilen tepkinin onda biri bu iktidar sapkınlarına gösterilmemiştir.
Türkiye ne çektiyse menfaat için deliren bu düşünce sapıklarından çekmiştir. Adı FETÖ’cü olmuş, AKP’li olmuş fark etmemektedir.
Deliliğin ve sapıklığın rütbe atladığı, hoş görüldüğü bir ortamda sağlıklı nesiller yetişeceğini kimse iddia edemez. Zira fiziksel bir hastalık olarak delilik ve sapıklık bulaşıcı olmasa da menfaat deliliği ve düşünce sapıklığı son derece bulaşıcıdır.
Bulaşıcı olmasının sebebi rağbet görmesidir. Siz liyakatin yerine sadakati koyup en çok çalışan yerine en çok dalkavukluk yapanı tercih ederseniz deliler ve sapıklar günden güne çoğalacak, neticede toplumun ahlakı büsbütün bozulacaktır.
Onun için tarihte yok olup giden milletleri sosyolojik açıdan ele alan tarihçiler hep aynı tespiti yapmışlardır:
“Ahlak bir toplumu ayakta tutan temeldir ve ahlakını yitiren toplumlar yok olmaya mahkûmdur”
Bahadır Çoban

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.