Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Gök Gürültülü

Değişimciler, neyi destekliyorsunuz?

10.10.2012
A+
A-

MHP genel başkan adaylarından Koray Aydın, değişim ve yenileşme için yola çıktığını söylüyor. Kendisinin üç televizyon konuşmasını ve söylediklerini, geçen bir ay içinde sizlerle paylaştım.

Haberleri yoksa aşağıdaki satırları okuyanlar okumayanlara duyursun. Destekliyoruz diye aklından geçirenler, MHP’nin eski stratejisini terk ederek ‘Kürt açılımını’ destekleyeceklerini mi söylüyor? Diye soruyorum, aynı minvalde konuşmalar devam ediyor. Bir tv programında da ‘Kürt açılımını desteklemiyorum, yanlış anlaşıldım’ desin Koray Bey. Ülkücüler o sözlerin düzeltilmesini ve özür bekliyoruz.

Bir yanda iktidar partilerinin inisiyatifine kalmış ‘Yüce divan tehdidi’ altında bir genel başkan adayı, diğer yandan ‘Kürt açılımının tabana yedirildiği strateji.’ Böyle MHP olur mu? Buna olsa olsa ‘Liberal Küresel parti’ denir. Türk milliyetçiliğinin ruhuna el fatihada diyebilirsiniz.

***

Koray Aydın’ın, Habertürk, NTV ve Cnntürk’teki konuşmaları

Üç konuşmadaki ‘açılımla’ ilgili bölümler bir arada. Okuyun bakalım, aynı cümlelerin tekrarlandığı o konuşmalar sizde neyi çağrıştırıyor?

“…Temel hak ve hürriyetler konusundaki eksikliklerimizi elbette görüşelim.. Bu ülkenin vatandaşları, aynı havayı teneffüs ediyoruz.. Birbirimizle konuşabiliriz. Birbirimizle tartışabiliriz.

Bu ülkede birlikte yaşayacağız, birbirimize tahammül edeceğiz..Birbirimizin hak ve hukukunu elbette koruyacağız. Demokratik bir ülkede olması gerekenler konusunda Türkiye üzerine düşeni bir bir yaparken, yapılmışken hala bu konularda hiçbir mesafe kat edilemiyor olmasını Türk milleti sorgulamıyor mu sanıyor insanlar?

Herkes bu işlere kafa yoruyor, herkes bu işleri kendi bulunduğu yerden değerlendiriyor. Şunu görüp söyleyebiliriz, Türkiye’nin geldiği bu nokta itibariyle siyasal hareketler olarak herkesin bir sorumluluğu var, MHP’de kendine düşen büyük bir sorumluluğu var. …” (Teke tek- Koray Aydın- 4 Eylül 2012)

***

“Varsa demokratik alanda eksikliklerimiz, bunların siyaset diliyle müzakere edilip, anayasa değişiklikleri yapılmasını elbette onaylıyoruz…Çünkü bu küresel nizam içerisinde Türkiye’nin kendisini, demokratik bir alan içersinde bulundurması, ve kendisini ifade edecek biçim ve tarzını bu alan içersinden haykırması gerektiğine inanan insanlarız.” (11 Eylül 2012- NTV- Koray Aydın)

***

“Şirin Payzın – PKK’yı ben ayrı tutarak soruyorum, Demokratikleşme insan hakları temelinde Türkiye’de hükümetin atması gereken adımlarda MHP’nin desteğinin çok önemli olduğunu hatta MHP’nin kilit partilerden biri olduğunu düşünüyorum. Tabii ki muhalefet partisi ama MHP’nin tabanını nasıl ikna edileceği de çok önemli sorunun çözümünde. PKK’yı bir tarafa bırakalım, demokratikleşme adımlarında, siz Koray Aydın olarak MHP’nin yeni genel başkanı olursanız yeni açılımları hangi noktada yaparsınız? Hangi noktalarda hükümete el uzatabilirsiniz?

Koray Aydın – Şimdi..şunu söylemekte fayda var..Biz Türkiye’nin hayrına olacak her işi yapmaktan tereddüt etmeyiz. Ama muhataplarımızla oturup konuştuğumuzda, Türkiye’nin menfaatlerini temel referans noktası olarak alırız. Biz başımızı kuma sokarak siyaset yapmayız. Türk Milletinin menfaatlerini önceleyen, onu öne çıkaran, ona zarar getirmeyecek varsa insanları rahatsız eden hususların ortadan kaldırılması da dahil olmak üzere kardeşlik hukukumuzu pekiştirebilecek adımlar atmaktan korkmayız. Bu konularda cesur oluruz. (Cnntürk – 19 Eylül 2012 – Şirin Payzın 360 Derece – Kürt açılımı, Koray Aydın)

***

Yukarıda ki tv konuşmalarında Koray Aydın ne diyor? Allaha şükür ki aklımız yerinde. Kim ne diyor anlıyoruz. Öyle anlamıyoruz diyenler, kapılanlar utansın! MHP’yi böyle mi değiştireceksiniz?

Koray beye bir soru: Niçin Şirin Payzın’a ‘Kürt sorunu yoktur’ demediniz. Var mı?

Ümit Özdağ’a bir soru: Üç televizyon programında ‘açılımı destekler’ tarzda konuşan, tepesinde yüce divan tehdidi sallanan Koray Aydın’ı hangi akılla desteklediniz? Siz MHP’nin değişiminden yana tavrınızı koyduğunuza göre, nasıl bir değişim? Lider değişikliğine değişim denir mi? Ayrıca MHP genel başkanı tepede yüce divan tehdidi ile nasıl yürür? Sizce bu işin stratejisi nedir?

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.