Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 11°C
Rüzgarlı

Değisimci Fitnesi, Kurnazlığı ve Oyunları

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
18.02.2013
61
A+
A-

Yıldıray Çiçek

MHP’de kongresine 3 ay kala kendilerine “Değişimci” diyen bir grup türedi. Bu türeyen grup aslında 3 Kasım 2002 seçimlerinden sonra ortaya çıkmıştı ama çok cılız kalmışlardı. “Değişim-Statüko” diye sıfatlar vererek, Ülkücü Hareket içinde ayrışmanın tohumlarını ilk o zaman ektiler. Bu son çıkışlarında ise nerde MHP’li olmayan yazar var, kişi var onları bile kervanlarına aldılar , öyle yol yürüyorlar.

Bunlar akıllarını-fikirlerini MHP Lideri Devlet Bahçeli ile bozmuşlardır. MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye düşman kim olursa olsun bunların en kadim dostudur. Bu düşmanların dini, ideolojisi , partisi, düşüncesi ne olursa olsun bir önemi yoktur. MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye düşmanlıklarını göstersinler yeter.

Bu “Değişimcilerin” en temel özelliği birçok partinin kapısında gezmeleri ve dolaşmalarıdır. Bunu dediğimizde çok ilginç savunmaları da “Şu kişi şu partiden gelip MHP’de görev almadı mı?” şeklinde olmaktadır.

MHP’ye başka partiden gelip görev almak suç yada ayıp değil…Eğer onlar MHP’de başka partiden gelip görev aldığı halde, 24 saat MHP’yi yerden yere vuruyor , sürekli MHP’de yanlış arayıp , bunu kamuoyuna pazarlıyorsa işte siyasi kahpelik o olur. MHP’ye katılan zaten MHP’nin başarısı için çalışmayı kabullenmektedir. “Değişim” dedikleri tuhaflığa önderlik eden kişinin DYP’nin kapısından döndürüldüğünü ise unutmuş gözüküyorlar yada gizliyorlar.

Şimdi omurgasız düşüncelerini MHP’de bazı il başkanlarının görevden alınması üzerine bina ediyorlar. Birde Küçük Emrah filmindeki sahneleri aratmayan replikler sunuyorlar. Diyorlar ki : “Türkiye bu halde iken MHP Genel Başkanı MHP İl Başkanlarını görevden alıyor?”

Bunların feryatlarına bakıp sanırsınız ki , 24 saat MHP yönetimi ile uğraşmıyorlar ,sadece Türk düşmanlarına, MHP ve Ülkücü düşmanlarına karşı mücadele veriyorlar.

Aslında akıl ve mantıkla sorulacak soru “MHP Lideri Devlet Bahçeli tüm ihanetlere karşı tek başına mücadele ederken ,sizin MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye ve MHP yönetimine düşmanlık yapmaktan başka bir derdiniz yok mu?” şeklinde olmalıdır.

Bunlar, MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye ve MHP yönetimine her türlü terbiyesizliği , ahlaksızlığı yapacaklar bunun adı Ülkücülük olacak , bu yaptıklarının bedeli ödetilince feryat edecekler..

MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye düşmanlık yapma dışında başka hiçbir özellik sergilemeyen bazı il başkanlıkları kapatılmış ve yerine atamalar yapılmaktadır. Yeni atanan İl Başkanları Kandil Dağından mı getirilip atanmaktadır? Sakarya ve Edirne’ye birisi doktor, diğeri avukat olan kıymetli kişiler İl Başkanı olarak atanmıştır. Atananlardan birisi eski İl Başkanı, diğeri mevcutta ilçe başkanı… O zaman bu fitne merkezli haykırışlarınızın sebebinin düşmanlık yapma dışında başka bir anlamı var mıdır?

Görevden alınan il başkanının birisi “Biz bilge lider istemiyoruz” diyordu , diğeri de 4 Kasım kongresinden hemen önce “Biz MHP’nin başına adam gibi adam seçeceğiz” diyerek , MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye hakaret ediyordu. Diğerlerinin yaptıklarını da buna benzer haller taşıyordu. O halde MHP Lideri Devlet Bahçeli sizi görevde niye tutsun?

“Değişimci” etiketiyle propaganda yapan haber sitelerinde çıkan haberlere, o sitelerde yazarlık yapan kişilerin yazdığı yazılara bakın 4 Kasım gününden itibaren değişen hiçbirşey yoktur. Kongre öncesi MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye düşmanlık yaparak yola koyuldular, 4 Kasım kongresi bittiği günden itibaren de aynı anlayışla propagandalara devam ediyorlar. Bunların sitelerinde bir yazı başlığı aynen şu şekildedir: “Ülkücüler, MHP’yi Devlet Bahçeli’den kurtarmalıdır”

Değişim tuhaflığına önderlik eden kişi de “Yerel seçimlerde başarılı olmalıyız” diye kamuoyunun gözünü boyamaya çalışıyor. Aynı kişiler 2009 yılında da “MHP’ye oy vermeyin Devlet Bahçeli’den kurtulalım” diyordu, ne kadar tuhaflık üretiyorlar değil mi?

24 saat MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye ve yönetimine düşmanlık etmeyi misyon edinenleri kontrol edip, yönlendireceksiniz sonra da ” seçimlerde başarılı olmalıyız” diye açıklamalar yapacaksınız…Bu ancak “Değişim” taraftarlarını tatmin eder ama akıl ve ülkü sahibi insanlarla dalga geçildiği sonucunu ortaya çıkarır.

Gerçek MHP’liler artık fitnenin, fesadın ve iftiranın nerden , kimler tarafından üretildiğini ve yönlendirildiğini bilmelidir.

Bu hareket içinde sıfat taşıyıp ,MHP’nin başarısı için çalışmayan kim varsa MHP’nin gerçek düşmanıdır. Bunlarla mücadelemiz asla sona ermeyecektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.