Değişim Süreci ve MHP’ye Katılımlar…

05.02.2018
A+
A-

Türkiye yeni bir sürece doğru yol alırken, siyasal, ekonomik ve sosyal alanlarda da ciddi bir değişim sürecini birlikte yaşıyor.

***

Dünya jeopolitik sisteminde yaşanan gelişmeler ile bölgesel meseleler Türkiye’yi yeni kararlara sürüklüyor.

Değişim öyle hızlı yaşanıyor ki, bazı gelişmeler fark edilemiyor.

Mesela, kendi silahını yapan bir ülke haline gelmemiz sevindiricidir.

***

Aslında konuşulması gereken bir çok başlık var.

Dünya’nın Globalleşen değişimi küresel güçleri rahatsız etmiş olacak ki, dünyayı yeniden iki kutuplu bir eksene sürükleme çabaları sürüyor.

Haliyle bu girişimler ciddi komplikasyonlara da sebep oluyor.

***

AB, Rusya, ABD, Çin, Hindistan aksında süren ekonomik kutuplaşmanın, Afrika ve Ortadoğu’daki jeopolitik dengeleri sarması ciddi fırtınalar oluşturdu.

Bu bölgelerde yaşanan savrulmalar yeni bir denge arayışı ortaya çıkarırken, ortaya çıkan kaos ortamı maalesef ABD gibi devletlerin maşa olarak kullandığı terör odaklarını da hortlattı.

Terör her yerde öncelikli sorun haline geldi…

***

Dünya’da süren siyasal sarsıntıların sonlanması ne kadar zaman alacak bilinmiyor.

***

Ancak Afrika ve Ortadoğu’da yaşanan politik değişimlerin coğrafi değişimlere gebe olma ihtimali haliyle ülkemizi dikkatli olmaya zorlamaktadır.

Bölgemizde yaşananlar, Türkiye üzerindeki hayaller ve çatışma ortamı gerçekten ciddidir.

Bu kirli hayallerin derinliği de her gün daha karmaşık denklemler ortaya çıkarıyor.

***

Bölgenin en güçlü devleti olan Türkiye’nin bu değişim fırtınasının içinde kalması, kendi içinde de siyasal konsept değişimini gerektirmiştir.

Dünya Jeopolitiğinde yaşanan güçlü değişim fırtınasında savrulmamak için siyasal, ekonomik ve sosyal anlamda güçlü olmaya ihtiyaç var…

***

Türkiye bu manada gereken hamleyi kısaca “yerli ve milli” dediğimiz stratejik söylemle yapmıştır.

Türkiye artık milli iradenin gereğini yapan bir ülke olarak her platformda milli çıkarlarına göre pozisyon almaktadır…

***

Bu hamlenin mimarı “Önce ülkem ve milletim” diyerek, siyasette yeni bir dönem açan MHP genel Başkanı Devlet Bahçeli bey olmuştur…

***

Türkiye etrafındaki ateş çemberinin ortasından 2019 seçimlerine doğru ilerlenirken, alçak FETÖ örgütün dış destekli darbe girişimi, terör odaklarının yıkıcı faaliyetleri ile sarsıldı.

Bu gelişmeler ülke sevdalılarını Yenikapı ruhuyla “Devlet ve hükümet” etrafında bütünleştirmiş, daha güçlü bir Türkiye yaratmıştır.

zaten ihtiyaç duyulan da bu birlik beraberliktir..

***

“Devletin bekası ve milletin bölünmez bütünlüğü” ilkesi ile siyasette pozitif bir çığır açan Sayın Bahçeli, bazı odaklar tarafından hedef alınsa da, Türk milletinin yüreğinde güven veren yerini almıştır…

***

Sayın Bahçeli gerçek devlet adamı ve vatan sevdalısı olarak milletimizin yüreğine kazınmıştır…
MHP liderinin “Önce vatanım ve milletim” sevdasını Partisinin siyasal menfaatlerin önüne koymayı başarması tarihte mutlaka yer alacaktır.

***

Milletimiz artık bu şuur ve duyguyu yüreğinde hissederek MHP Liderinin etrafında kenetleniyor.

MHP ve Sayın Liderinin etrafındaki bu kenetlenme hızla sürerken, MHP’ye üye olmak isteyen vatandaşlarımızda ciddi bir patlama yaşatması dikkat çekicidir..

Yurdun her köşesinden gelen haberler MHP teşkilatlarında üyelik müracaatlarında ciddi izdihamların yaşandığını gösteriyor.

***

En somut örnek İstanbul’da yaşanıyor.

Türkiye’mizin en önemli siyasal lokomotifi MHP İstanbul’da gözlenen gelişmeler meseleyi özetliyor.

MHP İstanbul’da binlerce kadın katılımcının üyelik kaydı yaptırması dikkat çekicidir…

Çok kısa bir sürede on binlerce üye kaydeden MHP İstanbul teşkilatları geceli, gündüzlü programlar ile MHP’nin ve Sayın Lideri’nin izlediği “yerli ve milli” politikaların halkımıza anlattığı görülüyor…

***

Bu çerçevede MHP İstanbul il Başkanlığı ve İlçe teşkilatlarını kutlamak gerekir…

***

Tüm Türkiye’de MHP’ye üyelik yarışı hızla sürerken, sadece İstanbul’da kısa sürede gerçekleştiği açıklanan 25 Bin civarında yeni üye bile MHP ve Sayın Bahçeli’nin politikalarının halk tarafından tescil edildiğini gösteriyor.

***

MHP’nin milletimiz tarafından bu hızlı kabulü ve takdir edilmesi, 2019 seçimleri ve sonrasındaki süreçte Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu “siyasette istikrar ve milli şuur” ilkesinin gerçekleşeceğine kuşku duyulmadığını gösteriyor…

Mustafa ERTEKİN

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.