Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 29°C
Az Bulutlu

DAVUTOĞLU MHP KONGRESİNE NİÇİN ÖZEL İLGİ DUYUYORSUN?

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
10.12.2015
A+
A-

MHP Lideri Devlet Bahçeli, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen MHP Grup toplantısından “Bu gelişmelere bakınca Milliyetçi Hareket Partisi’yle neden uğraşıldığı sanıyorum daha iyi anlaşılacaktır.

MHP’siz siyaset Türk’süz vatan demektir.

MHP’siz siyaset vatansız Türk demektir.

MHP’siz siyaset Balkanlaşmış ülke, batmış Türkiye demektir.

MHP’siz siyaset Türkiye Cumhuriyeti’nin kefenlenmesi, Türk tarihinin sökülüp atılması demektir.

Buhrana, bunalıma ve kargaşaya hapsedilmiş bir MHP; AKP-PKK ve küresel cinayet şebekelerinin eline koz vermek demektir.

Bu can bu tende olduğu müddetçe Türk düşmanlarına ve MHP üzerinde hesap yapan çevrelere asla, ama asla izin vermeyecek, imkân tanımayacağım.” şeklinde haykırdı.

Cevap olarak ses AKP Grup toplantısından geldi.

Ahmet Davutoğlu MHP kongresine özel bir ilgi duyuyor.

1 Kasım seçimlerinden hemen sonra yapılan ilk AKP Grup toplantısında “Kongre tartışmaları yapan partilere tavsiyem kongreden korkmasınlar.” Dedi.

Ahmet Davutoğlu, Salı günü yine MHP kongresini diline dolayarak “Sayın Bahçeli, parti içi muhalefeti meşgul ediyor. Talepleri belirtmek için nezaketsiz bir dil kullanmıştır. Başarısızlığın hesabını vermek, parti içi demokrasiyi işletmek yerine kendisine muhalefet edenleri başka yapıların sözcüsü olarak damgalayarak omuzuna tutunmaktadır. Parti içi demokrasiyi işletemeyen, adeta parti içinde diktatörlüğünü ilan eden Sayın Bahçeli, nezaketsiz bir şekilde bizi Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef aldı. Sayın Bahçeli, bu millet sizi de bizi de Sayın Cumhurbaşkanımızı da bilir. Kendi koltuğunu kaybetmemek üzere sarıldığınız bu hakaretli dilin hesabını sorar.” şeklinde bir konuşma yaptı.

Ahmet Davutoğlu’na tavsiyemiz, bir AKP grup toplantısında da hırsızlığın, rüşvetin, para sıfırlamanın hesabını vermeyen, koltuğunu korumak için iktidar gücünü kullananlar hakkında da birkaç kelam etse de toplum olarak aydınlansak!

MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi Türkiye’de ideolojisi, partisi, mezhebi, dini farklı da olsa kime sorarsanız sorun “hırsızlık bilmeyen, haram yemeyen, dürüst lider” diye tarif ederler…

O yüzden MHP Lideri Devlet Bahçeli kendisine oy vermeyen vatandaş nazarında da böyle tarif edilir. Ahmet Davutoğlu kendi etrafına bir baksın, kim kimi nasıl tanıyor o zaman daha iyi anlar.

Ahmet Davutoğlu’nun AKP’nin her grup toplantısında MHP kongresini diline dolamasının amacı nedir?

MHP’de AKP’ye yarar nasıl bir gelişme bekliyor?

MHP kongresini 18 Mart 2018 tarihinden önce yapınca Ahmet Davutoğlu’nu mutlu edecek hangi gelişme olacak ki ısrarla MHP kongresini gündeminde tutuyor?

HDP’yi ve Demirtaş’ı Türkiye’de ilk öven MHP’nin başına geçerse, PKK’nın taleplerinin kabul edildiği yeni bir Dolmabahçe mutabakatında MHP’nin imzası da mı olacak?

Recep Tayyip Erdoğan’ın aile dostu olan ablamız, MHP’nin başına geçse, MHP Kaçak Saray’a mı taşınacak?

Recep Tayyip Erdoğan’ı çıktığı Ahmet Hakan’ın Tarafsız Bölge programında “Genel Başkan olanlar içinde ve yeni düzende lider olma özelliği Recep Tayyip Erdoğan’da var” ve  “Yönetme manasında Recep Tayyip Erdoğan’ın üstün yetenekleri var” diyerek öven ağabeyimiz MHP’nin başına geçse daha mı zevk alacak?

Kaçak Saray ile kafa kafaya vererek MHP üzerinde nasıl bir plan yapıyorsunuz Davutoğlu?

Türkiye’nin meselelerinden çok MHP kongresine ayırdığınız bu vakit ve gösterdiğiniz ilgi neyin nesidir?

PKK açılımı ve Başkanlık sisteminde engel olmayan,17- 25 Aralık hırsızlık ve rüşvet olaylarını sürekli gündemde tutmayan bir MHP mi arzuluyorsunuz?

AKP içinde kendi yönetimini dahi kuramayan, kendi istediği bakanları bile belirleyemeyen biri olarak, MHP’ye hangi demokrasiyi öğretmeye kalkıyorsun?

Recep Tayyip Erdoğan’a rağmen AKP’de bir tane Genel Başkan adayı çıkması mümkün mü?

13 yıllık AKP geçmişinde Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına “AKP Genel Başkan Adayı” olarak çıkmış bir tane isim göstersene bize Ahmet Davutoğlu…

Ama MHP’deki demokrasi, AKP’den aday adayı olmuş Aytekin Yıldırım’ları bile MHP Genel Başkan Adayı olarak kürsülerde konuşturmuştur. Şimdi de bakın AKP’nin “Yeni Oluşum” olarak yola çıktığı ilk günlerde yanınızda yeralmış kişilerin bile adı MHP Genel Başkan Adayı olarak geçiyor. MHP’de bu derece demokrasi vardır. MHP’de siyaset yapmış birisi gelip de “AKP Genel Başkan Adayı” olabilir mi sizin partinizde Ahmet Davutoğlu? Mümkünatı yok değil mi?

Kim diktatör o halde Ahmet Davutoğlu?

MHP’nin kongre tarihi MYK toplantısında 18 Mart 2018 olarak resmiyete bağlanmış, “Kim istiyorsa gelsin bu tarihte aday olsun” çağrısı yapılmışken, MHP’yi CHP gibi kongre partisi yapma girişimindeki ısrarlara verdiğiniz bu destek niçindir?

 MHP gibi düzenli ve disiplinli partiyi ilke ve kurallarından çıkarmaya çalışanlara destek vermekle neye ulaşacaksınız?

MHP üzerinde uğraşanların hedefi ve amacı bellidir.

Ülkücüler, karanlık maceralara partisini götürmek isteyenlere karşı oldukça dikkatli olmalıdır. 

“Yarınlar Kalleş Dolu, Mert Olan Her Düne Yan” diyen merhum H.Nihal Atsız’ın sözü her Ülkücünün kulağına küpe olmalıdır.

Profesyonel siyasetçiler için “kökü MHP, özü Ocak” olanlar kardeşlik hukukunu kaybetmesin… İlke ve ülkü her Ülkücü için namustur… 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.