Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Gök Gürültülü

Davos Ve Işıd Üzerinden Sanal Kahramanlıklar !

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
26.09.2014
A+
A-

Yıldıray Çiçek

AKP’nin siyasi genetiği ve felsefesi “Aldatma-Kandırma” temeli üzerine kurulu olduğu için yaptığı yahut yapacağı hiçbirşey bizi şaşırtmamaktadır. Çünkü, AKP Türk milletini “Aldatma ve Kandırma” konusunda müşteri gibi görüyor. Çoğu zaman elindeki bu malzemelere de maalesef çok alıcı buluyor. Ne zaman oyları azalmaya, oy kaybına uğramaya başlıyorlar, hemen milli ve manevi konularda insanımızı etkileyecek senaryo yazıp sanal kahramanlık rollerini oynuyorlar.

Bunu Davos konusunda da çok güzel gerçekleştirdiler. Davos’ta yaşanan “One Minute” tiyatrosu da böyle bir şeydi. 1-2 yıl önce TBMM’nde konuk edip, ayakta karşılayıp, konuşturup, alkışladıkları, onuruna verilen kokteylde kadeh tokuşturdukları İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Perez’e sanki kızıyormuş, tavır alıyormuş gibi tiyatro oynamaları unutulacak sahne değildi. Her ne kadar Davos toplantısından bir saat sonra Recep Tayyip Erdoğan basın toplantısı düzenleyip “Herhangi bir şekilde ne İsrail halkını ne Cumhurbaşkanı Perez’i ne de Musevi halkını hedef aldım” dese de Türkiye’ye dönüşte havaalanında “Davos Kahramanı” pankartlarıyla karşılanmıştı.

Türkiye’deki yandaş medya, Davos toplantısından Şimon Perez’e tavır alıyormuş gibi yaptığı kareleri gösterirken, “İsrail’i, Perez’i, Musevi halkını hedef almıyorum” açıklamasını gösteren olmamıştır. Hala halkın arasına girin ve sorun Recep Tayyip Erdoğan’ı “Davos Kahramanı” olarak görenler bile vardır. Oysa o Davos olayından sonra AKP’nin İsrail’e yapmadığı kıyak kalmamıştır. En büyük kıyağı şuan Malatya/Kürecik’te bulunan ve İsrail’in güvenliği için konulan ‘Füze Kalkanı’dır.

Gelelim son sanal kahramanlık ve tiyatro olayına…

IŞİD 101 gün sonra, AKP’nin “Direnmeden teslim olun” diyerek kendisine teslim ettiği 49 vatandaşımızı pazarlıklar sonucu serbest bıraktı. Vahşi terör örgütü IŞİD’e ne verildi, hangi pazarlıklar söz konusu oldu, hepsi büyük bir muamma olarak aydınlanacağı günü bekliyor. Ama şu bir gerçek ki, AKP serbest bırakılma olayı sonrası da aynı Davos’ta olduğu gibi “Nasıl siyasi rant yaratırım” düşüncesiyle seferberlik başlattı. Ama onu da eline yüzüne bulaştırdı. İlk gün “Operasyonla kurtardık” diyenler bir gün sonra “Pazarlık yaptık ,velev ki takas oldu..” noktasına geldiler.

MİT üzerinden kahramanlık pozları verenlerin, 49 rehine içinde yer alan Özel Harekat Polisi Veysel Can’ın şu ifadeleri sonrası sizce rezil olmamış mıdır?

Özel Harekat Polisi Veysel Can, teslim olma anını “Başkonsolosumuz, o zaman Dışişleri Bakanı olan Ahmet Davutoğlu ile görüştü. Onun talimatıyla çatışmadık ve teslim olmak durumunda kaldık” diyerek, serbest bırakılma gününü de “Serbest bırakılacağımız gün gelerek bize hazırlanmamızı söylediler. Biz hazırlandık otobüse bindik. Yine başka bir yere transfer ediliyoruz diye düşünüyorduk. Sonra yanımıza onların Musul Valisi dediği kişi geldi. Anlaşmanın sağlandığını ve Türkiye’ye gönderileceğimiz söyledi. Biz yine inanamamıştık. Otobüslerle Suriye’nin içinden geçerek Rakka’ya, sonra Telabyad’a geldik. Biz burada kalacağız diye düşünüyorduk. Sonra Akçakale sınırına geldik. Burada Türkiye’ye gireceğimize inandık. MİT’e haber vermedikleri için 4 saat sınırda bekledik. Geçen süreden sonra Türk görevliler geldi, “Belgeleri imzalayıp sizi sayarak teslim alacağız” dedi. Sonra biz teslim aldılar sınırı geçerken bazı arkadaşlarımız Türk bayrağının yanından geçerken çığlıklarla ağlamaya başladı. Bizi MİT Bölge Müdürlüğü’ne götürdüler. Burada ailelerimizle ilk defa telefon görüşmesi yaptık.” diye anlatarak AKP’nin oynadığı tiyatroyu deşifre etmiştir.

Özel Harekat Polisi Veysel Can bunları anlatırken, Başbakan görünümlü Ahmet Davutoğlu MİT Müsteşarını ve ekibini ziyaret ederek tebriklerini iletiyordu. Dört saat sınırda bekleyen vatandaşlarımızı oradan alıp Ankara’ya getirme başarısını kutladılar herhalde !

Serbest bırakılan Özel Harekat Polisi Veysel Can, “Serbest bırakıldığımızdan MİT’in haberi bile yoktu” diyor. O halde siz neyin kahramanlık pozunu veriyorsunuz?

“IŞİD’e direnmeden teslim olun” diyende sizsiniz, pazarlıklar sonucu IŞİD’in vatandaşlarımızı serbest bırakmasına ikna eden de !

AKP’nin Davos ve IŞİD’in elindeki vatandaşlarımızın serbest bırakılma olayını yan yana değerlendirdiğimde merhum Abdurrahim Karakoç’un Ülkücü Hareketten ayrılmadan önce yazdığı şu şiir aklıma geliyor:

Yüz yaşında bir ümmi kadının cesedini

Bulsa bizim solcular, seyredin manzarayı

“Devrimci şehidimiz, katil iktidar” diye,

Tabut omuzda semt-semt gezerler Ankara’yı …

AKP’de o hesap, kendi elleriyle teslim ettikleri vatandaşlarımızın IŞİD’in iradesiyle serbest bırakılması sonrası “kahramanlık pozları” verebilmek için, ilk gün 49 vatandaşımızı Ankara’da meydan meydan, kapı kapı gezdirmişlerdir. O onu tebriğe, o onu tebriğe gidiyor da, IŞİD’e zaten o vatandaşlarımızı tespit eden sizsiniz beyler !

Bakalım bu serbest bırakılma olayı arkasından daha neler çıkacak…

Biz bugün 49 vatandaşımızın içine düşürüldüğü durumun üzerine gitmezsek, bunlar yarın koltuklarını koruma uğruna tüm Türkiye’yi, milyonları ateşe atma durumunu da yaşatırlar ve o zaman bunun önüne geçemeyiz. Ki bunlar; Suriye ile savaş çıkarmak için kendi ülkesine bomba atmayı düşünecek kadar, gözü dönmüş adamlardır.

Sanal kahramanlık oyunu izlemekten uyanın da biraz gerçekleri görün !

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.