DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 7°C
Çok Bulutlu

DARWİN’İN TEORİSİ DOĞRU FAKAT EKSİK

21.08.2009
182
A+
A-

Yaşlandım mı nedir, önüme geleni öpüp özür dileyesim geliyor.

Hidayete erdim ya, itiraflarıma devam ediyorum.

Malum, son birkaç yazıda BOP eş-başının “destansı başarılarından” bahsetmiş,

yerlere kadar eğilerek kendisinden af ve helallik dilemiştim. Henüz o cenahtan “affettiğine” dair bir işaret gelmedi. Tabi anlayışla karşılıyorum. Bu aralar çok meşgul. AB-D talimatları, açılım, yeni aldığı villanın tamirat işleri, Barzani, Talabani, İmralı üçlüsüne “Okey’de dördüncü” olma çabaları vs, arkadaşı çokça meşgul etmekte.

Meşguliyeti bitince nasıl olsa affeder umuduyla ben itiraflarıma devam edeyim.

Zaman, Vakit, Yenişafak, Sabah ve bilumum AK-Medya’yı okurken birden aklıma Darwin’den özür dilemek geldi nedense.

“İnsan Maymundan türemiştir” diyen Darwin’e inanmadığım için ve kulaklarını çokça çınlattığım için özür diliyorum.

Darwin’i ballandıra ballandıra anlatan Biyoloji öğretmenimden de “şimdi maymun sizin büyük dedeniz mi oluyor” diyerek kızdırdığım için özür diliyorum.

AK-Medya yazarlarını okuyunca anladım ki Darwin haklı.

Haklı, haklı olmasına da, ortaya attığı teori çok eksik. Ben tamamlayayım, sevabına.

Meğerse sadece maymundan değil, eşekten, katırdan, yılandan, çıyandan, kurbağadan, köpekten de türeyenler varmış.

Darwin hayatta olsaydı, elinde malum gazetelerle sokağa fırlayıp “Evraka, Evraka,…” diye bağırır ve insanın türemesini sadece maymunla kısıtlamazdı, eminim.

Delil olarak da, MHP ve liderini güya küçümseyen Zaman’daki öküzü gösterir, aha bu adam köpek soyundan türemiş diye tezine-teorisine ilmi bir delil gösterirdi.

“Ya hocam sen de adama hem öküz diyorsun hem itten türemiş diyorsun, bu nasıl iş?” dediğinizi duyar gibiyim. Maymundan insan türüyor da, itten öküz türemez mi? Türer elbette, AK-medyanın MHP ve lideri hakkında yazdıklarına bakın, ne demek istediğimi anlarsınız.

Öyle ya, açılım denen ihanete direnen ve ülkenin parçalanmasının önüne set çeken MHP ve liderine “bu hareketleri kurultay endişesi iledir” diyebilen öküzün itten köpekten türemiş olması kuvvetle muhtemel.

“Türk devletini ve milletini, ne pahasına olursa olsun, böldürmeyeceğiz” diyen tek kurum olan MHP’yi “Gelişmenin önündeki tek engel” olarak gören, “Ortak edeceğiz, dağdakileri memur yapacağız, İmralı’dakini affedeceğiz, katilleri ödüllendireceğiz…” diyenleri de vatansever-kahraman ilan edenler… olsa olsa it soyundan türemişlerdir… başka ihtimal yok.

“Gerekirse 50 yıl dağlarda gezeriz” lafı tüylerini ürpertmiş bu mahlukatın. Ürpertmese şaşardım. Kurt uluyunca köpekler tüylerine kadar ürpermeli elbette.

Öküzü kağnıya koşun, ne yana dehlenirse o yöne gider.

“Yahudiliğe üstün hizmet madalyası alanı, uluslar arası ödül aldı” diye alkışlayan öküzler, “one minute” meselesinde de “İsrail’e kafa tutan Fatih” diye alkışlar. Peygambere hakaret eden mundarı uçağının kapısında karşılayıp etek öpeni “İslamcı” diye alkışladıkları gibi. Öküzlüğün tipik özelliğidir bu. Ne yana dehlenirlerse o yöne, naapsın garipler.

Neyse biz ilimden uzaklaşmayalım şimdi.

Dediğim gibi Darwin’den özür diliyorum. Çağımıza yetişip AK-Medya okumak ona nasip olmadığı için de, “sadece maymundan değil, itten, köpekten, yılandan, çıyandan türeyenler de var” teorisini ortaya atamayışını anlayışla karşılıyorum.

MHP ve liderine kem laf edeni kucaklayın, öpün, sonra da boy abdesti almayı unutmayın. Eeeee, Vatikan’a dönüp namaz kılanlara, Marksist, kominist, ateistlerle elbirliğiyle memleketi bölmeye çalışanlara “Müslüman, mütedeyyin, muhafazakâr” derken ayıp olmuyor da, benim “MHP’ye laf edenleri kucaklayın, öpün, sonra da boy abdesti alın” demem mi ayıp oluyor?

Boy abdestini tarif ettirmeyin şimdi bana!

Yerimiz kalmadı. Bir sonraki yazımızda da, Marksist-ateist-liberal-İslamcı ittifakını öpüp özür dileyeceğim nasipse. Hidayete ermek güzel şeymiş, tavsiye ederim.

Not: Bu yazıyı “Önüne hangi yeşilliği koyarlarsa, ardından onu çıkartan, büyük abdestini ağzından yapma kabiliyetine sahip A. T. Alkan’ın 20/08/2009 tarihli yazısı üzerine” yazdığımı sanmayın. Bu dolmakaleme it, köpek, yılan, çıyan demekten haya eder, rabbime sığınırım. İtin, köpeğin, yılanın, çıyanın da bir haysiyeti, şerefi var, değil mi?

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.