DARBEYLE GÖNÜLLERDE YATAN ÜLKÜ SİLİNMEZ!

13.04.2016
A+
A-

 

 

Gazla gazozla liderlik olmaz. Liderlik doğuştan gelir. “Ya babaanne ya başbakan olacağım” sözü liderlik iddiasında bulunan birinin harcı değildir. Çünkü liderlik keskin bir kararlılık ve inanç gerektirir. Lider için kazanmaktan başka seçenek yoktur. İki seçenekli liderlik “kazıkazan” veyahut
“sayısal loto” liderliğidir.
***

Şunu unutma; sırf uçmayı biliyor diye serçeyi şahin sürüsüne lider yaparsan sürünün akıbetini kader değil ahmaklık belirler.
MHP’yi değiştirmeye çalışanların başlattığı yaygara sürecinde had sınırını ihlal edip şahin sürüsüne lider olmaya çalışan serçeler türedi. Biz de birçok kez yegâne silahımız olan kalemlerimiz ile ikaz ettik.
Bizim seviyeli yazılarımıza değişim yancıları ve yandaşları bel altı vuruşlarla, İslam’da ve Türk töresinde kutsal sayılan Annelik kavramına dil uzatma acizliğiyle cevap verdiler.

***

Oysa ikazlarımız onların MHP’de görev aldıkları zamanlarda yapmış oldukları hizmeti görmeye engel değildi.
Bu harekete en ufak bir emeği geçenden “Allah razı olsun” dedik.
Şimdi bu hareketi bölüp parçalamaya çalışanlara da “Allah ıslah etsin” demek hakkımızdır.
Atalarımız “Taş yerinde ağırdır.” demiş. Taşlar yerlerini unutup düşman sapanının beşiğine yerleştiğinden beri kalpgahımız hedefteyse Ülkücülere değerlerini korumaktan başka bir seçenek kalmıyor.

***

Türkiye’nin ve Türk milletinin MHP’ye en çok ihtiyacı olduğu bir dönemde MHP gazaya çıkan Osmanlı ordusu gibi Acem kılıcıyla sırtından vuruluyor.
Şehit cenazesinden dönen Devlet Bahçeli MHP’yi mahkeme koridorlarına taşıyan değişimcilerin sebep olduğu suallere muhatap ediliyor!
Bu utanılası vaziyet olağanüstü kurultay taleplerinin MHP’nin memleket mücadelesini baltalamak olduğu tespitinin yerindeliğini ispattan başka ne anlama geliyor?

***

Ortada ilkeleri ve ülküleri uğruna gençliğini, aile saadetini, şahsi düşlerini feda eden bir lider varsa bu lidere sadık kalmak onun vazgeçtikleri karşısında devede tüydür. Bozkurtların ona duyduğu sadakat hiçbir zaman kuru bir biat kültürü veya babadan görme bir putperest dogmatizmi olmamıştır.
Onun ilkelerinin ve dürüstlüğünün gölgesinde yürümek tarihin, ilmin, aklın, vicdanın ve sağduyunun amentüsüydü.
Çünkü ona sadık olmak onun savunduğu değerlere; Türklüğe, Türk milliyetçiliğine, Türk vatanının parçalanmaz bütünlüğüne, ahlaka ve erdeme sadık olmaktı. O bugüne kadar bu değerleri savunmaktan hiç vazgeçmedi. Ülkücülerin başını hiçbir zaman öne eğdirmedi.
***
Devlet Bahçeli’yi birçok konuda eleştirebilirsiniz. Fakat dava adamlığını, liderliğini, fedakârlığını ağzınıza almak için en az onun kadar dava adamı, fedakâr ve cefakâr olabilmek şartı vardır.
Bugün koparılan yaygara Devlet Bahçeli’nin dürüstlüğü ve ahlak anlayışı sebebiyle siyasi raks yapmaması neticesinde MHP’nin oy kaybı yaşamasıdır.
HDP ile koalisyon kurmadı diye, AKP’ye milli ilkelerde ısrar etti diye MHP baraj altı kalacaksa o barajın altında seve seve kalmak ideolojik köklerine sıkı sıkıya bağlı ülkücüler için ancak gurur vesikasıdır.
***
MHP’nin vekil sayısı azalmış, oy oranı düşmüş inanın günümüzün meselesi değildir. Düşen oy tekrar yükselir ama karakter bir kez yere düşerse bir daha ayaklanamaz. Şeref işportaya düşerse şerefsizden başka müşteri bulamaz!
Bu ifadelerle değişimcilere şerefsiz, ahlaksız iması yapmıyoruz. Dürüstlüğü ve ilkeselliği sebebiyle hesaba çekilmeye çalışılan Devlet Bahçeli’yi yargılatmayacağımızı beyan ediyoruz.
Ameller niyetlere göreyse niyeti ülkücüleri her türlü beladan ve musibetten uzak tutmak olan bir lideri Ülkücü hafızalardan çekip çıkaramazsınız diyoruz.
Dava adamlığı, dürüstlüğü, bilgeliği müstakbel Ülkücülere nesiller boyu aktarılacak bir lideri dimağlardan silmenin onun resimlerini odalardan kaldırmak kadar kolay olmayacağını ifade ediyoruz.
Bunları “Darbeyle gönüllerde yatan ülkü silinmez, Atsız yere düşmekle bu bayrak yere inmez” diyen Nihal Atsızca bir dik duruşla söylüyoruz.
Darbeleriniz gönüllerde yatan ülküyü silmeye asla muvaffak olamayacaktır!
Bahadır Çoban

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.