Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Az Bulutlu

“Darbeci Çevik Bir Tayyip beyin baş danışmanıdır”

08.03.2011
A+
A-

Başbakan Tayyip Erdoğan, her fırsatta “Darbeye de darbeciye de karşı” demeçler veriyor, tribünlere hoş gelen şahane voleler patlatıyor. Biz de zaman zaman “Eğer samimiysen darbecilerden neden hesap sormuyorsun, hesap sormak bir yana bir de onları ödüllendiriyorsun. Mesela 28 Şubat’ın mimarı Çevik Bir başbakanın danışman kadrosunda mı, önce bu konuyu açıklayın” diye soruyoruz, çıt yok.
Geçtiğimiz günlerde Ankara merkezli bir dernekte “Son Darbe 28 Şubat” konulu bir konferans vardı. Konuşmacı da İlnur Çevik idi.
İlnur Çevik, AKP kurucularındandır. Halen de AKP’de görev yapmaktadır.
Kendi ifadesiyle, 28 Şubatçıların teklif ettiği “bazı görevleri” benimsemediği için “28 Şubat sürecinde gazetesini kaybetmiş bir mağdur”dur.
Söylediklerinden, “AKP’nin Barzani abisi ve Talabani amcası” ile AKP arasındaki “işbirliği ve koordinasyondan” sorumlu olduğu anlaşılmaktadır.
Cengiz Çandar, Mümtazer ve Hasan Cemal, İlnur Çevik’i boşuna kıskanmasın. İlnur bey bu işi ticareten, diğerleri ise siyaseten yapmakta.
Bizim sürekli sorduğumuz ama AKP cenahından hiç cevap alamadığımız “28 Şubatçılar başbakanlık danışmanları arasında mı?” sorusuna İlnur Çevik konferansta net bir cevap verdi.
“Çevik Bir, Başbakanın danışmanlığı görevindedir, AKP’nin kuruluşundan itibaren parti için yut içinde ve dışında aktif görevler ifa etmiş, AKP’nin kurduğu 58. Hükümetten itibaren de Başbakanın çok yakınında danışman kadrosunda istihdam edilmektedir.”
Bu ifadeler aynen İlnur Çevik’e aittir.
Biz de nihayet sorduğumuz sorunun cevabını almış olduk böylece.
Milli irade ile iktidara gelmiş rahmetli Erbakan’ı haksız ve hukuksuz bir şekilde iktidardan bir darbe indirmiş, AKP gibi programı okyanus ötesinden sipariş edilmiş bir oluşumun Türk Milleti’nin başına bela olmasını sağlamış bir “gayri ahlaki bir oluşum idi” 28 Şubat.
Söylendiğine göre Erbakan’ın, devletin tüm gelirlerini bir havuzda toplaması ve tüm giderleri de buradan finanse etmesi, bazılarının “duygusal” tepkisine sebep olmuş ve “yemi kesilenlerin teşvikleriyle” 28 Şubat darbesi marifetiyle Erbakan’ın alaşağı edilmesi farz olmuş.
Kılıf da belli zaten. “İrtica”.
Sonrası malum.
AKP’nin tek başına iktidarı ve tüm darbecilerin yüksek maaşlarla AKP hükümetlerinde görev almasıyla sonuçlanmıştır 28 Şubat.
AKP’nin kurucusu ve halen aktif mensubu olan İlnur Çevik’in “28 Şubatın mimarı Çevik Bir Tayyip Bey’in en yakın danışmanlarından biridir” ifadesi de tescillemiştir ki AKP, darbe karşıtı değildir. Aksi olduğunu, hem 28 Şubatta hem de 27-Nisan e-darbesinin mimarını ödüllendirerek göndermesinden anlıyoruz.
Bir düşünün bakalım.
AKP, acaba darbecileri neden bu kadar koruyor?
Darbenin en büyük ürünü olduğundan mı acaba?
“Darbenin başındaki adamın AKP’de görevli olması sizce bir çelişki değil mi?”
“12 Eylülden hesap sorulacak” havucu ile AKP’nin tezgâhına evet diyen “bazı ülkücüler” şimdi önümüzdeki seçimlerde halen AKP’yi desteklemeye devam edecekler mi?
Tayyip Erdoğan, hep “Yeni anayasa yapacağız” diyor ama “nasıl bir anayasa” yapacakları konusuna hiç girmiyor, 12 Temmuz seçimlerine kadar da girmeyecek.
Çünkü Tayyip Erdoğan’ın kafasındaki anayasayı bu millet bilse, bırakın oy vermeyi günahını bile kurban eder bunlara.
AKP’ye oy vermeyi düşünenler gerçekte “Ülkenin bölünmesine” oy vereceklerini biliyorlar mı acaba?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.