Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 27°C
Gök Gürültülü

Daltonlar Gerçeği Ve MHP

22.06.2017
A+
A-

Onlar komedi yazar, biz ise gerçek tarih. Aradaki fark bu! Cümle alem bu gerçeği böyle bilsin.

Joe Dalton, William Dalton, Jack Dalton, Avereli Dalton bu isimler kısaca Daltonlar olarak bilinmekte ve kanunlara karşı hareket etmekteydi. Olayın kahramanlarını Redkit ve bu avanak Daltonlar oluşturmaktadır.

Aslında ilk Daltonlar bunlar değildir. İlk Daltonlar; Bob, Grat, Bill ve Emmett’tir. Bu Daltonlar’dan ikisinin ölmesi, Birisinin yaralanması ve birisinin de cezaevine atılması ile son bulur.

Asıl bizim bildiğimiz Daltonlar işte bu Daltonların kuzenleri olarak ortaya çıkmışlardır. Bunlar boy sırasına göre küçükten büyüğe doğru şöyle sıralanırlar:

Joe Dalton; En ufak boylu Daltondur. İçlerinde en zekisidir. Bütün bu kararları bu Dalton verir. En ateşlisi ve sinirli olandır.

William Dalton; Fazla etkin değildir. Sadece Joe Dalton sinirlenince onu sakinleştirmekle görevlidir.

Jack Dalton; Bu Dalton’da aynen William Dalton’un özelliklerini taşır.

Avereli Dalton; en aptal olanıdır. Daltonlar içindeki en uzun boylu ve en genç olanıdır. Sürekli yemek yer. Yan yana durduklarında boy farkları merdiven basamağı gibi yükselir. En ufakları Joe, en uzunları Avereli’dir. Bunlardan sadece birini cinsiyet değişikliği ile algılarsak herhangi bir değişiklik yoktur.

Ne yazık ki bu Dalton kardeşlerin benzerleri günümüzde tekerrür etmişlerdir. Bu sefer konulması gereken son nokta, çıkan yeni mahkeme kararıyla konulmuştur. Bu unutulmaz kahramanların yaratıcısı Morris ve Rene Goscinnny’dir. Amerika’da ve dünyanın pek çok ülkesinde unutulmamışlar herkesi kendilerine gülümseyerek baktırmışlardır.

Ne yazık ki bazı çizgi insanlar, bu işleri karıştırmakta Türkiye’yi etkisiz, edilgen hale getirmeye çalışmışlardır. Akıllarında, hayallerinde Türkiye’yi bitirenler, bu boş hayalleriyle yaşamakta, Türkiye’nin karşısında yer almaktadır.

Ne yazık ki girdikleri kavgalarda hep kaybetmişlerdir. Bunları gerçek diye yazmıyorum. Ancak Amerika’da ortaya çıkan çizgi kahramanlar diye anıyorum. Bu çizgi film kahramanlarını niye durup dururken gündeme getirdim. Bu Amerikan çizgi film kahramanlarını gündeme taşımak doğru mudur, onu bilmem? Ama hiç kimse kötüleme amacıyla bir şey yaptığımı sanmasın.

Bunu niye durup dururken anlattın, yazdın, diye hiç kimse karşıma çıkmasın. Şayet yanlış bir uygulama ise yanlış bir anlatım tarzı ise herkesten özür dilerim. Ancak olayda benzerlik kurduğum için bunları yazdım. Yoksa bunu kimse mesnetsiz bir iddia olarak görmesin.

Başımıza gelenler, yaşananlar bütün bu çağrışımları meydana getirmiştir. Bu yazıyı yazmak bize nasip oldu! Bu yazıyı yazmamdaki en önemli neden, Ankara 3 Asliye Hukuk Mahkemesince, MHP’nin 19 Haziran 2016’da yapılan olağanüstü genel kurulda alınan tüm kararların yokluğunun tespitine karar verildi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, muhaliflerin düzenlediği genel kurulu, “korsan” olarak nitelendiriyordu.
MHP’deki muhalifler, uzun zamandır bu kararı bekliyordu. Referandum sürecinde MHP’ye karşı tavır alan muhalif isimlerin bu karardan sonra parti kurma çalışmalarına başlaması bekleniyor.
Hayırlısı mı olur bilemiyorum. Bildiğim gerçek şu ki MHP’ye karşı durup iş yapmak, kimseyi haklı çıkarmadığı gibi, asla ve kata onları başarıya ulaştırmaz. Lider Devlet Bahçeli tarafından “korsan” olarak nitelenen bu kongre de hak layığını buldu. 12 Eylül eyyamcılarının asarak beceremediklerini, emperyalist solun terk ettiği Türkiye’yi, allem edip, kalem edip işlerine oyun edenler, kurdukları, düzdükleri oyun içinde yok olup gideceklerdir.
Aslolan gerçek budur! Yaşasın Milliyetçi Hareket! Büyük Türk Lideri olan Devlet Bahçeli ve Ülkü erleri tüm düşmanlara karşı omuz omuza karşı koyacak ve Türk Milliyetçiliğini yaşatacaklardır. Bu vatan için verilmiş bir sözdür. Yaşasın Milliyetçi Türkiye!
MHP, Daltonların kümelendiği, yuvalandığı bir yer olamaz. Amerikan tarihiyle uzaktan yakından ilgili olamaz. Hele çizgi roman tarihiyle hiç ilintili olamaz. Çünkü MHP Türk tarihinin gerçek objesidir. Kabul etseniz de etmeseniz de bu gerçek böyledir.
Sağlıcakla kalın!

Fikri Aatılbaz

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.