Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 11°C
Rüzgarlı

Daha çok bomba patlar

18.02.2013
65
A+
A-

Selim Kotil

Hepimiz ekranlardan takip ettik Hatay’da Cilvegözü sınır kapısında tampon bölgede bomba yüklü araç patlatıldı. Hem Türk vatandaşlarımızı hem de Suriyelilerden can kaybı yaşandı.
Olay olur olmaz yandaş ve haçlı tetikçisi medya kuruluşları bu olayı Esat’ın Türkiye’ye karşı bir saldırısı olarak vermeye başladılar. Nerede ise Türkiye savaşa girecek noktaya geldi.
Oysa olayın arkasında Esat’ın olmadığını anlamak için okuma yazma bilmek ve ilkokul düzeyinde bir zekâya sahip olmak yeterli.
Bu sınır kapısının bizim taraftaki adı Cilvegözü, bu kapı 2012 yılı yaz başında Suriye devletinin kontrolünde diye kapatıldı. Yani bu kapının karşı tarafı Esat’ın yani Suriye devletinin kontrolünde diye Dışişleri bu kapıyı kapattı.
Daha sonra ise açtı. Neden mi? Çünkü sınırın karşı tarafının kontrolü isyancı muhalif olarak adlandırılan teröristlerin eline geçti. Yani Türkiye’nin desteklediği işbirliği içerisinde olan grupların kontrolüne geçti. İşte bu olaydan sonra bu kapı açıldı.
Bu kapının muhaliflerdeki ismi ise Bab-el Heva, bizdeki adı Cilvegözü. Şimdi kapının bir tarafını Türkiye diğer tarafını muhalif teröristler tutuyor. Peki, öyle ise bu arada ki bomba nasıl Esat’a ait oluyor?
Bizim bu yandaş medya konuştukça gülünç duruma düşüyor. Besbelli ki bu bomba bu iki tarafın biri ya da ikisinin onayı ile oraya getirilmiş.
Bir diğer konu da burası tampon bölge. Her yeri kamera ile izleniyor. Neden hükümet bu kamera görüntülerini acaba vatandaşla paylaşmıyor. Bırakın vatandaşı bazı milletvekillerinden dahi gizlenmiş AKP’li vekillerin dışında kimse kamera kayıtlarını izleyemiyor. Vay anasına gel de bu işte bir bit yeniği arama…
Bu bombayı patlatanların beş kişi olduğu söyleniyor ama hükümet üç kişiden bahsediyor. Bir de işin ilginç tarafı bu bombacıların üç tanesi Türkiye’ye gelmişler.
Bu patlayan bomba sadece bir bombadan ibaret değildir. AKP iktidarı kendi eli ile bir sürü teröristi orada besledi büyüttü. Şimdi Esat’ın gitmeyeceği ortaya çıkınca bütün ülkeler Esat’ın yanına geçmeye başladı. İşte burada Don Kişot gibi Sayın Başbakan ve Davutoğlu ortada kaldı. Şimdi bu teröristler bizimkilerin kucağına kaldı. Satsan satılmaz, atsan atılmaz. Bundan sonra daha çok bombalar patlar. Çünkü muhalifler pimi çekilmiş bomba olarak ortalıkta dolaşıyor, adamlar Türkiye’de ev kiralıyor kira vakti gelince bizim vatandaşlara, “gidin kiranızı Tayyip’ten alın diyorlar, O bizi buraya çağırdı” diyorlar.
Sizin anlayacağınız AKP iktidarı bu teröristleri başımıza sardı. Bundan sonra canı sıkılan, sırtı kaşınan, sıcaktan bunalan, aldığı aylığı beğenmeyen fünyenin pimini çekip duracak…

Papazın propagandasını yapan imam
Geçen gün Tekin Akmansoy’u kaybettik. Yakınlarına sabırlar dilerim. Cenaze namazında bir olay benim dikkatimi çekti, aslında çok rahatsız etti.
Cenaze namazını kıldıran imam malumdur, namaz sonrası cemaate vaaz eder musallanın başında. Bu çok önemlidir çünkü zaten mevta ve musalla taşı arkada kalanlar için çok önemli bir vaizdir, yürekler buruktur, denileni anlamaya çok daha müsaittir. Hak ile aradaki perdeler daha azdır.
İşte cenaze namazını kıldıran bu imam, “bugün Sevgililer Günü’dür” dedi, milletin sevgililer gününü tebrik etti.
Sevgililer Günü bir bayramdır. Ama İslam’ın bayramlarından değil Hıristiyanlığa göre St. Valentine’s Day yani Aziz Valentin günüdür. Yani Hıristiyanlığın bayramıdır. Roma Katolik kilisesi tarafından kutlanmaktadır.
Diyanete bağlı bir imam cenaze başında millete İslam’ı anlatmak yerine Hıristiyanlık propagandası yapıyor.
Hani Akit, Yeni Şafak yazarları neredesiniz? Eskiden bugünü kutlayan şöyle olur, böyle olur derdiniz
AKP’nin imamı olunca her şey caiz mi oldu?
Yazık gerçekten yazık…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.