Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 27°C
Az Bulutlu

Çürük Portakal provokatörlük yapma!

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
20.12.2018
A+
A-

Türkiye’nin gündeminde Fatih Portakal var. Milleti sokağa davet ettiği günden bu yana gündemden hiç düşmedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Fatih Portakal hakkındaki önce “Bir tanesi TV ekranlarından kendini bilmez, haddini bilmez, edep yoksunu bir tanesi çıkmış sokağa davet ediyor. Ahlaksıza bak, bu ne terbiyesizliktir? Zaten bunlara yargı gereken cevabı verecektir” sözleri, daha sonra da “Birileri çıkmış portakal mıdır mandalina mıdır sokağa çağırıyor. Haddini bil. Bilmezsen haddini, bu millet patlatır enseni” sözleri gündemde daha çok asılı kalmasını sağlıyor.

Evet, Fatih Portakal ukaladır, sinsidir, iftiracıdır, yalancıdır, hizmet ettikleri adına manipülasyoncudur, plancıdır… Benzer birçok özelliği vardır. Cumhurbaşkanı Erdoğan Fatih Portakal’ın bu özelliklerinden dolayı hakkında ne söylerse söylesin haklıdır. Ama burada sadece bir cümlesini eleştireceğim. O cümlesi de “bu millet patlatır enseni” cümlesidir. Bunun sebebini açmak istiyorum. Çünkü karanlık odaklar, terör örgütleri Türkiye’de nefessiz kaldığı için bir çıkış yolu arıyor. Terör örgütü pkk’nın yardım ve yaltakçısı HDP’nin milletvekili Murat Çepni’nin “Geziler yoldadır, korkmaya devam edin.” şeklindeki tepkisi de bunun işaretidir.

Fransa’da başlayan “Sarı Yelekliler” hareketi Türkiye üzerinde planı ve programı olanlara esin kaynağı olmuştur. Tüm dünya Fransa’daki çatışmaları, yağmaları konuşurken Fatih Portakal “Hadi zamları protesto edelim? Yapabilecek miyiz? Kaç kişi çıkacak sokaklara?” çağrısında bulunmuştur. Tam o günlerde de ‘Sarı Yelekliler’ sözcülerinden birisi, Paris’te iş yerlerini yakan ve yağmalayan grupların terör örgütü PKK destekçileri olduğunu belirtmiştir. Fatih Portakal kimdir ki, insanları sokağa çıkmaya davet etmektedir? Türkiye seçim atmosferine girmişken bu sokağa davet sevdası niçin başlamıştır? Fatih Portakal, Kemal Kılıçdaroğlu, HDP niçin ısrarla sokağa davet çağrısında birbiriyle yarışmaktadır?

İşte böyle bir ortamda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “bu millet patlatır enseni” ifadesini bu karanlık odaklar kaos planları için kullanabilir. Terör örgütleri için Fatih Portakal ismi büyük bir nimet olabilir. “Cumhurbaşkanı Erdoğan hedef gösterdi böyle oldu” diyebilmek için karanlık eller harekete geçmiş olabilir. “Ense patlatma” ifadesi bu yüzden Fatih Portakal adına sıkıntı, kaos yaratmak isteyenler içinse bahane olabilecek bir malzemedir.

Fatih Portakal, Türkmenleri pkk’nın kurtardığını iddia edecek ve bu yüzden “pkk’ya da teşekkür etmeliyiz” diyecek kadar şuursuz, vizyonsuz bir adamdır. Fatih Portakal pkk’ya teşekkür beklerken, Türkiye’de kaos peşinde koşan terör örgütlerinin kurbanı olabilir. Kaos ve kargaşa için kendi evlatlarını yiyecek bir canavar olan terör örgütü pkk “Ense patlatma” olayında Fatih Portakal’dan faydalanmak isteyebilir. İşte o zaman Fatih Portakal pkk’ya teşekkürü, HDP’yi cilalamayı görür.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Fatih Portakal için kullandığı “bu millet patlatır enseni” cümlesini duyunca inanın merhum Abdürrahim Karakoç’un şu dörtlüğü aklıma geldi: “Yüz yaşında bir ümmi kadının cesedini Bulsa bizim solcular, seyredin manzarayı “Devrimci şehidimiz, katil iktidar” diye, Tabut omuzda semt-semt gezerler Ankara’yı …” Milleti “sokağa çıkın” diye tahrik ederken, provokasyonlara kurban gitme potansiyeli olan Fatih Portakal aklını başına al, proje adamı olmaktan artık uzak dur. Başına iş alacaksın. Yol açmaya çalıştığın karanlık eller, seni kendi yollarında istismar etmek için harcayabilirler. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “bu millet patlatır enseni” tepkisini istismar edecek provokatörler bu ülkede vardır. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı suçlayabilmek, sokaklarda kaos yaratabilmek adına her türlü senaryo devreye sokulabilir. Fatih Portakal bu kıyağımızı da unutmasın. Kimse olaya bu pencereden bakıp böyle bir uyarıda bulunmaz. İnsanları sokağa davet eden Fatih Portakal bu yüzden sokakların dipsiz kuyu olduğunun farkına varmalı ve toplum üzerinde sözde muhalif haber sunucusu maskesiyle provokatörlük yapmayı acilen bırakmalıdır. Yoksa bu hali bir gün gelip kendini vuracaktır. Kendini kullanmaya çalışanlar, kaos için ensesini patlatmadan bu uyarılarımızı dikkate almalıdır. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Haddini bil. Bilmezsen haddini, bu millet patlatır enseni” sözü istismara açık olduğu için eleştirdim.

Yoksa Fatih Portakal gibi birinin yüzüne tükürse de haklıdır. Sadece haber sunması gereken bir adamın insanları sokağa çıkmaya davet etmesi kendisinin bir proje olduğunu gösteriyor. Hele ki bu adam CHP, İP, HDP şeytan üçgeni için çalışıyorsa mesele çok daha net anlaşılıyor. Çürük Portakal boyundan büyük işlere kalkışma, bunun sıkıntısını sen yaşarsın… Kullanır kullanır atarlar seni…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.