Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 21°C
Çok Bulutlu

Çünkü Biz Ülkücüydük

30.09.2018
A+
A-

Bu vatan için ülkem seni çok seviyorum diyerek canını çekinmeden ortaya koyandır Ülkücü. Canlar orta yerde bu ülke için en önde yakışıklı isimleriyle dün Halkın Kurtuluşunun, İlerici Gençler Derneğinin, top yekün komünistlerin hedeflerinde olan insandır Ülkücü. Bugünse vatan hainlerinin hedefindedir. Ülkeyi bölüp parçalamak isteyenlerin, devletin yanında olmakla suçlanan, bölücülerin hedefindedir Ülkücü.

Başbuğun yaptığı çağrı ile şunu demiştir: “Ben Türk Milletini, sokaklarda ıspanak fiyatına satılan demokrasiye, rüşvet ve hile ile çiğnenen, çiğnetilen hukuk düzenlerine, ahlaktan mahrum bir hürriyete, tefeciliğe, karaborsaya yer veren bir iktisadi yapıya çağırmıyorum. Türklük şuur ve gururuna, İslam ahlak ve faziletine, yoksullukla savaşa, adalette yarışa, birliğe, kardeşliğe, kısacası hak yolu, hakikat yolu, Allah Yolu’na çağırıyorum”

İşte bu çağrıya uyan milyonlarca Ülkücüden biri olan ve Türkeş’ten sonra hareketin Lideri olan sayın Devlet Bahçeli “Önce ülkem ve milletim sonra Partim ve ben” diyerek rahmetli Türkeş’in çağırdığı Allah Yolunda şehit olanların ruhları ile birlikte Türk’e karşı olan herkese karşı dimdik durmuştur. Ülkücü Hareketi büyütmüş, sözünün geçte olsa dinlenir olduğunu herkese göstermiştir. Ülkücünün istediği her şey öncelikle ülkesi ve milleti içindir. Allah katında da bu öncelikler dinden sonra yer alır. Verilen kavga kim ne derse desin Ülkücü Hareketin Allah yolunda olduğunu göstermektedir.

Bir köşe başında, bir durakta, ıssız bir yolda, bir okul kantininde, sığındığımız evimizde kurşunları yedik. Kimimiz rahmeti rahvana kavuştu, kimimizde istenmeyen kavgalardan geçerek, kimimizi bu çatışmalarda gazi vererek bütün bunların etkisiyle beraber dik durmayı başardık. Çünkü biz Ülkücüydük.

Ülkemiz onca badire atlattı. Kurtuluş Savaşından sonra İsmet İnönü’yle birlikte CHP’yi ele geçirdiler. Bu CHP Atatürk’ün kurduğu, haksızlığa karşı isyan eden CHP değildi artık. Ortaya karışık bir parti çıkmıştı. Ve 12 Eylül 1980’den sonra iyice başına gelenlerin katkısıyla karışık çorba halini alan CHP bu tarihten sonra yıkılanların partisi oldu.

Başına Y harfinin gelmesine sebep olan Genel Başkan aslında ilk yenilgisini 2009 İstanbul Belediye Başkanlığını Kadir Topbaş’a kaptırarak almış oldu. Sonra CHP’ye Genel Başkan olan bu zat Yeni kelimesini resmen partinin başına taşıdı. CHP böylece Y-CHP olarak anılmaya başladı. Açıklamasını da yaptı.

Y-CHP Kemal Kılıçdaroğlu’nun ağzından tanımı: ”Yeni CHP’den kastımız, CHP’nin yeni yönetimidir. Bu yönetim halktan yana yönetimdir, bu yönetim korkulara karşı direnen özgürlükçü bir yönetimdir. Özgürlüğü getiren bir yönetimdir. Hiç kimse ama hiç kimse bizi özgürlüğün ve hukukun dışında bir alana taşımayacaktır.” Bu ifade şekline göre CHP halktan kopuk bir yönetimmiş, korkularıyla hareket eden bir yönetimmiş, CHP bu tanıma göre özgürlükçü bir parti değilmiş.

Deniz Baykal’la değişmeye başlayan CHP Kılıçdaroğlu’nun açıklamasıyla birden bire Y-CHP oldu ve böylede anıldı. Bu tarihten sonra mağlubiyet Kılıçdaroğlu’nun adı oldu.

Sağlıcakla kalın!

FİKRİ ATILBAZ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.