Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Az Bulutlu

CUMHURİYETİN DOĞUM YILDÖNÜMÜNDE PEŞMERGEYE GEÇİT TÖRENİ !

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
30.10.2014
A+
A-

Türkiye Cumhuriyeti’nin 91. yıldönümünü, Türkiye’nin başında “”İlla başına ‘Türk’ kavramı gelecek veya ‘Türk’ ifadesi gelecek diyorlar. Kardeşim sen ‘illa Türk milleti’ olarak diye dayatırsan, öbürü der ki ‘Hayır Kürt milleti.’ Öbürü çıkar ‘Hayır Laz Milleti’ der. Niye bunu böyle diyorsun? Diyor ki, ‘Türk milleti hepsini kavrar’. Hayır, Türk milleti hepsini kavramaz. Millet hepsini kavrar.” diyen bir Cumhurbaşkanı, “Milliyetçilikle hesaplaşma vakti gelmiştir” diyen bir Başbakan olduğu halde kutluyoruz. Bunların Türklüğe, Cumhuriyete, Atatürk’e, Türk milliyetçiliğine düşmanca bakış açısı olan kadrolarını saymaya ise hiç gerek duymuyorum. Zaten böyle bir Cumhurbaşkanının, böyle bir Başbakanın varlığı her şeyin özetidir.

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin 91. yıldönümünde “Türkiye’den, Irak’tan, Suriye’den, İran’dan toprak parçası alarak Büyük Kürdistan’ı kuracağız” diyen Barzani’nin Peşmergelerini Habur Sınır kapısından sözde Kürdistan bayrakları ve konvoyla karşılatan bu zihniyet için ne desek boştur.

Gördünüz değil mi, sanki bir ülkeyi işgal etmişler gibi tanklarla, silahlarla, füzelerle geçit töreni düzenlediler. Geçtikleri her yerde sözde Kürdistan bayrakları dalgalanıyordu.

Kim bunlar? Kandil’de PKK’yı koruyan ve besleyenler, PKK’nın Türkiye’ye alçak saldırılarını organize edenler… Kim bunlar?

PKK’lı teröristleri bile Habur’da kahramanlar gibi karşılatan bir zihniyet için, PKK’lıları besleyen Barzani’nin Peşmerge’lerini kahraman gibi karşılatmasını çok görmemek gerekiyor.

Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu gibi adamlardan başka ne bekleyebilirsiniz ki?

Barzani’ye silah yardımı yapan bunlar, Barzani’nin PKK’yı beslemesine göz yumanlar bunlar, Barzani’nin “Türkiye’den toprak parçası alacağız.” demesine tepkisiz kalan bunlar, Barzani’yi AKP kongresinde “Türkiye seninle gurur duyuyor.” sloganları eşliğinde konuşturan bunlar, Barzani ile sazlı-sözlü ortamlarda eğlenenler bunlar, Barzani’ye “Mesut Abi” diye hitap eden bunlar… Tüm bunları yapanların, Peşmergelerinin Kobani dedikleri yerde bulunan PKK’lılara yardım etmesi için Türkiye topraklarını geçişlerinde kullandırmasına elbette şaşırmamalıyız.

Ve Cumhurbaşkanı görünümlü Recep Tayyip Erdoğan’ın “Kobani’ye peşmergenin geçişi için izin verilmesi konusunda kendisinin Obama’ya daha önce teklifte bulunduğunu” ifade etmesinden sonra Peşmerge sürüsünün Türkiye’den kahramanlar gibi karşılanıp, Kobani dedikleri yere uğurlanması Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu’nun siciline eklenen başka bir kara leke olmuştur.

PKK’nın Suriye kolları Kobani için çatışıyor, yardım etmek Peşmerge’ye; hepsine katkı sağlamak AKP’ye ve AKP’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a düşüyor.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 91. yıldönümüne eriştiğimiz şu günlerde, Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm düşmanları bu zihniyetle birlikte itibar görmektedir ve bu düşmanlar Türkiye topraklarında zafer kazanmışçasına geçit törenleri yapmaktadır.

Yazıklar olsun ki, PKK’nın hamisi Barzani’nin Peşmergelerinin Kobani’ye gidişini TSK, Emniyet ve MİT personeli organize etmektedir. Kendi celladını besleyen böyle bir ihanet, dünyanın hiçbir yerinde görülmemiştir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 91.yıldönümünü idrak eden Türk milleti bu durumu, AKP’ye bakarsa bol bol görecektir.

“Türk milleti diye bir şey yok”, “Türk diye bir ırk yok” diyen bu zihniyete oy veren Türkler için acaba Habur’daki sözde Kürdistan bayraklı, PKK hamisi sürünün geçit töreni neyi ifade etmektedir? Bu son örnektir, daha önceki ihanet örneklerini burada tek tek hatırlatmaya ne yerimiz, ne zamanımız vardır.

Nice 91. yıldönümlerini görmek için, önce bu ihanetlerin yıldönümünü görmek gerekiyor.

Gör ki, Türk milleti tüm oyunlar bozulsun…

YILDIRAY ÇİÇEK

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.