Cumhuriyeti kuran ve koruyan irade

27.11.2017
A+
A-

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kuran iradeyi sürdürmekle kalmayıp, bu muhteşem eserin sonsuza kadar yaşamasının teminatı olarak Türk milliyetçiliği ve Ülkücülüğü siyasetin değişmez unsuru haline getirip tarihe damga vuran Başbuğ Alpaslan Türkeş’in 100’ncü doğum yılındayız. Merhum Türkeş, davasını anlatırken, “ben sizleri sokaklara ıspanak fiyatına satılan demokrasiye değil, hak yolu, hakikat yolu, kısacası Allah yoluna çağırıyorum.” Demişti. Türk milletinin varlığı ve devamı, Türk devletinin bekası sadece bir milli mesele değil, aynı zamanda Allah yolunun her zaman açık kalacağının teminatıdır. Alpaslan Türkeş ve davasını farklı ve ebedi kılan unsur işte tam da budur.

 

ÜLKÜCÜLER VE MHP

Alpaslan Türkeş’in en büyük mirası hiç şüphesiz ülkücüler ve onların siyasetteki izdüşümü olan Milliyetçi Hareket Partisi’dir. MHP, Türk siyasi tarihinin en köklü ve en sağlam kurumu olarak, kurulduğu ilk günden itibaren, yani 48 yıldır Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası için hayati görevler üstlenmiştir. Ağır bedeller ödeyerek ülkenin bölünmez bütünlüğünü ve aydınlık geleceğini savunmuştur. Üç hilal bir parti işareti olmanın çok ötesine geçmiş ve Ay-yıldızlı bayrağın ebediyen dalgalanacağının garantisi olmuştur. Ülkücüler ve Türk milliyetçiler var oldukça bu bayrağın sonsuza kadar dalgalanacağından, bu ülkenin ebediyen yaşayacağından hiç kimsenin şüphesi olmamalıdır. Yapılan araştırmalar Türk milletinin yüzde 70’e yakınının, Alpaslan Türkeş’in tanımladığı ve şekillendirdiği “Türk milliyetçiliğini benimsediğini” ortaya koyuyor. Bu sonuç, Alpaslan Türkeş’in bu milletle ne kadar bütünleştiğinin de ispatıdır. Bu gerçek hiç değişmemiştir ve asla değişmeyecektir. MHP tüzüğünde, programında, söyleminde ve eyleminde “milliyetçi” olan tek partidir. Etnik tuzaklara düşmez. Bölücü hainlere en net cevabı yine Başbuğumuz vermiştir. Mozaik safsatalarını, “ne mozaiği ulan” diyen efsane çıkışıyla çöpe atarken, Türk milletini bütün unsurlarıyla kucaklamış ve bir saymıştır. Alpaslan Türkeş’in tanımladığı ve bugün MHP’nin değişmez karakteri olan Türk milliyetçiliği bütünleştirici ve kucaklayıcıdır.

 

ÇEKİM MERKEZİ

Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kuran iradenin adıdır. Alpaslan Türkeş ise, Türkiye Cumhuriyetini koruyan iradenin bizzat kendisidir. Onun gösterdiği yol kavga değil çözüm, laf değil program üretir. Savunduğu ilkeler bugün bir “çekim merkezi” haline gelmiştir ve son dönemde herkes bunlara sahip çıkma yarışına girmiştir. Milliyetçilik kimsenin tekelinde değildir. Ancak, burada önemli olan samimiyet, dürüstlük ve tutarlılıktır.Ucuz fırsatçılık ve takiye yapanlarla, geçmişinin kefaleti ve şahadeti altında dürüst ve ilkeli siyaset yapanlar, mutlaka ayrı tutulmalıdır. Türk milleti bu ayrımı yapmaktadır. Türkiye’nin milli değerlerine ve çıkarlarına yönelik tehditlere karşı dik ve kararlı duruş sergileyen yegâne siyasi iradenin, Milliyetçi Hareket Partisi olduğunu bilmektedir.

 

LİDER TÜRKİYE

9 ışığın aydınlattığı yolun vardığı yer, Lider ülke Türkiye’dir. Cumhuriyetimiz birinci asrını doldururken, bütün Türk milliyetçilerinin ve ülkücülerin hedefi Alpaslan Türkeş’in koyduğu hedefe ulaşmak, Türkiye’yi yeniden “lider ülke” haline getirmektir.  Bu hedef dolayısıyladır ki, ülkücülerin Türk milletinden başka güç tanımayacağını iyi bilenler, iftiralarla, şeytani oyunlarla sahne almış, ülkücüleri sokağa çekmeye, bir kardeş kavgasının içine sokmaya uğraşmışlardır. Ancak, ülkücüler bu oyuna gelmediler ve gelmeyeceklerdir. Çözümü sokakta aramayıp “meşru zeminde” mücadele vereceklerdir. Milletiyle, ülkesiyle meselesi olmayan herkesi kucaklayacaklardır. MHP’yi dar kalıplar içine sokma, marjinalleştirme ve küçültme hesaplarını bozmak, bütün ülkücülerin görevidir.

 

MHP GÜVEN VE İSTİKRARDIR

Alpaslan Türkeş’in eseri olan Milliyetçi Hareket Partisi, 48 yıllık tarihinde bu ülkenin bölünmez bütünlüğünün teminatı olmakla kalmadı, Türk milliyetçiliğini siyasetin merkezine yerleştirdi. Milliyetçiliğin bu ülkenin çimentosu olduğunu ve bu ilke olmadan birlik ve bütünlüğün sağlanamayacağını bugün bütün partiler anlamış ve kabul etmişlerdir. En sağından en soluna, (bölücü partiler hariç) siyasi partilerin tamamı, parti programlarına milliyetçiliği koymak ihtiyacı hissetmişlerdir. Liderler meydanlarda, televizyon ekranlarında “milliyetçi” olduklarını anlatmaya ve ispatlamaya çalışıyorlar. Milliyetçiliği hep bir öcü gibi görüp, Türk milliyetçilerine yıllarca kan kusturan partilerin bile şimdi aynı çizgiye geldiğini ibretle izliyoruz. Sadece bu kadarı bile Alpaslan Türkeş’in ufkunu ve öngörüsünü anlamaya, MHP’nin bu ülke ve bu millet için nasıl vazgeçilmez bir parti olduğunu, çekilen çilelerin boşa gitmediğini ve bugüne kadar yaptıklarının doğruluğunu ispatlamaya fazlasıyla yeterlidir. MHP, Türk tarihindeki şerefliyerini şimdiden almıştır. İlelebet var olacağını, dosta düşmana göstermiştir. MHP bu milletin özüdür. Bu ülkenin varlığının ve bağımsızlığının teminatıdır. Korkmayacağını, yılmayacağını, teslim olmayacağını ve Türk milletinden başka hiçbir güce dayanmayacağını defalarca ispat etmiştir. MHP bu ülkede güvenin, istikrarın, huzurun ve geleceğin adresidir.

 

GELENEKTEN GELECEĞE

Alpaslan Türkeş yolunun yolcusu olanlar milliyetçilik ve demokrasiyi ikiz kardeş olarak değerlendiriyor ve bu azim ve kararlılıkla yoluna devam ediyor. Başbuğum, bıraktığın miras nesiller boyu korunacak, evlatların seni asla unutmayacak. Ülkücü hareket gelenekten geleceğe, lider, teşkilat, doktrin esaslı olarak azimle yoluna devam edecek. Ruhun şad olsun, doğum günün kutlu olsun….

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.