DOLAR 5,5773
EURO 6,1735
ALTIN 271,2
BIST 95.734
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28°C
Parçalı Bulutlu

Cumhuriyet’i kuran CHP, “Cumhuriyet düşmanlarının ini” hâline gelmiştir

Cumhuriyet’i kuran CHP, “Cumhuriyet düşmanlarının ini” hâline gelmiştir
3.262
A+
A-

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, ”Muharrem İnce, sırtındaki zembereği kurulur kurulmaz MHP tabanına dönük cilalı söylemleriyle gerçek niyetini sakladığını sanmamalıdır. İnce’nin, ömrünü MHP ve Ülkücü düşmanlığıyla geçirdiğini bilmeyen yoktur. İnce gibi aşırı solun yetiştirdiği militan tipler; ellerinden gelse MHP’lilerin, Ülkücüler’in derisini yüzer. Sonra da sırtlanların önüne atar. Biz Muharrem İnce’nin de, Emin Çölaşan’ın da cemaziyülevvelini iyi biliriz. İnce ve Çölaşan, şimdi kur yapıp tavlamaya çalıştığı Ülkücülere geçmişte en şeni iftiralarla saldırmış birer siyaset bezirgânlarıdır” dedi.

Yalçın, ”CHP yanına aldığı aveneleriyle birlikte kurduğu darbe ittifakıyla FETÖ sevici ve Kandil sevdalısı politikalarını devam ettirmektedir. Cumhuriyet’i kuran CHP bu haliyle, kurucu değerlerden hızla uzaklaşarak “Cumhuriyet düşmanlarının ini” hâline gelmiştir. Takke düşmüş, bir kere daha kel görünmüş FETÖ muhipleri ittifakı ortaya çıkmıştır. Hiçbir siyasi çamaşır, hiçbir kamuflaj; bu çirkinliği, bu çirkefliği, bu ayıbı örtemez” açıklaması yaptı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın, ”Bütün Türkiye, bir süredir CHP yöneticilerinin haşin siyasi çıkışlarını ibretle takip etmektedir. Yapılan her yeni açıklama bir öncekini aratan CHP sözcülerindeki tahammülsüzlük, basiretsizlik; hezeyan boyutlarını aşmış, siyasi cinnete varmıştır.

Cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklanan Muharrem İnce’nin savruk, bahtsız açıklamaları da bu türdendir. “Politik çapsızlıkve yetersizlik sendromu” kronik bir hâl alan İnce’nin ağzından çıkanı kulağı duymamakta; diline gelen, gönlünden geçene bile rahmet okutmaktadır.

Bu zat, daha işin başında tarzını ve üslubunu çirkinleştirmiş, çirkefleştirmiştir.

Cumhurbaşkanlığı makamına ince gelecek olan bu şahsın son marifeti, sayın genel başkanımızı hakaretamiz ifadelerle eleştirmesi olmuştur” açıklaması yaptı.

Yalçın, ”Muharrem İnce’nin ilk olarak MHP ve liderine saldırması sadece siyasi jargonla açıklanamaz. İnce’nin bu çıkışında; millete yabancı bir zihniyet, çarpık bir bakış açısı, sakat bir dünya görüşü sırıtmakta; üst aklın ürünü olan bir proje olduğu anlaşılmaktadır.

Rozet değiştirerek şov yapan CHP yöneticileri partilerini, Atatürk’ten sonra kutuplaşmayı ve ayrışmayı körükleyen, kendileri gibi düşünüp inanmayanları dışlayan, tutucu, softa ve yobaz bir geleneğin siyasi temsilcisi hâline getirmiştir” dedi.

”BİZ MUHARREM İNCE’NİN DE, EMİN ÇÖLAŞAN’IN DA CEMAZİYÜLEVVELİNİ İYİ BİLİRİZ”

Yalçın, şunları söyledi: ”Bu haliyle CHP halktan kopmuş, millî hassasiyetlerden uzaklaşmış; örf, âdet ve geleneklerimizden sıyrılmıştır.

CHP, kurdukları cümbüş ittifakıyla Türk toplumunun gerçeklerinden ve sosyal dinamiklerden bihaberbir siyasi oluşuma dönüşmüştür.

İnce, sırtındaki zembereği kurulur kurulmaz MHP tabanına dönük cilalı söylemleriyle gerçek niyetini sakladığını sanmamalıdır. İnce’nin, ömrünü MHP ve Ülkücü düşmanlığıyla geçirdiğini bilmeyen yoktur. İnce gibi aşırı solun yetiştirdiği militan tipler; ellerinden gelse MHP’lilerin, Ülkücülerin derisini yüzer. Sonra da sırtlanların önüne atar.

Biz Muharrem İnce’nin de, Emin Çölaşan’ın da cemaziyülevvelini iyi biliriz.

İnce ve Çölaşan, şimdi kur yapıp tavlamaya çalıştığıÜlkücülere geçmişte en şeni iftiralarla saldırmış birer siyaset bezirgânlarıdır.

CHP yanına aldığı aveneleriyle birlikte kurduğu darbe ittifakıyla FETÖ sevici ve Kandil sevdalısı politikalarını devam ettirmektedir. Cumhuriyet’i kuran CHP bu haliyle, kurucu değerlerden hızla uzaklaşarak “Cumhuriyet düşmanlarının ini” hâline gelmiştir.

Takke düşmüş, bir kere daha kel görünmüş FETÖ muhipleri ittifakı ortaya çıkmıştır.

Hiçbir siyasi çamaşır, hiçbir kamuflaj; bu çirkinliği, bu çirkefliği, bu ayıbı örtemez.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.