Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Parçalı Bulutlu

Cumhuriyet ve MHP kurultayı

30.10.2012
A+
A-

Yalan, talan ve ihanet politikalarının hayat bulduğu bir dönemde, Cumhuriyet’in önemine ve anlamına uygun bir şekilde kutlanması beklenemezdi. Nitekim, AKP ve CHP ortaklığı bu kutlu günü, bir bayram havasından çıkarıp, şiddetin, kargaşanın, belirsizliğin ve ümitsizliğin hakim olduğu bir şekle dönüştürmeyi başardılar. Birliğin, beraberliğin, milli hislerin zirve yapması gereken bir bayramı içimizi sızlatan bir kaosa çevirdiler. İmralı canisini affetmekte, bölücü hainleri legalleştirmede, ülkeyi bölünmeye götürecek gelişmelere ortaklık etmede birbiriyle yarışanlardan farklı bir Cumhuriyet anlayışı beklenemezdi. Varlık sebeplerine uygun olarak, devletimizin temeli ve en büyük milli değerimiz olarak sembolleşen Cumhuriyet bayramını amacından saptırıp tartışmalı hale getirdiler.

Nasıl da birbirlerini tamamlıyorlar?

Bu noktaya bilerek ve isteyerek gelinmiştir. Çok daha önemlisi burada da kalmayacaktır. Şimdiye kadar olduğu gibi her geçen gün, her geçen yıl daha da kötüye gidecek, bizi millet, bu toprakları vatan yapan değerler hepten yok edilecektir. Bu bir iddia değildir. 10 yıllık AKP iktidarının ve Kılıçdaroğlu CHP’sinin performansına dayalı objektif bir tespittir. Tartışılan, saptırılan, önemsizleştirilen sadece Cumhuriyet Bayramı mıdır? Diğer milli bayramlarda da aynı şeyleri görmedik mi? Türk olan, milli olan, bütünleştiren istisnasız her şeyi teker teker ortadan kaldırmadılar mı? Bunların hangisinde CHP’de AKP’den farklı bir tavır, farklı bir söylem, farklı bir eylem gördünüz. Şimdi sokaklara inmeleri, terör estirmeleri bu gerçeği değiştirir mi? Kaldı ki, bu tablonun AKP’nin elini güçlendirmekten, “görüyorsunuz işte, anarşiye sebep oluyor” gibi bir bahane üretmekten başka bir sonuç doğurmayacağı çok açık değil mi? Bunu bahane ederek gelecek yıl Anıtkabir dahil, bütün kutlamaları yasaklayıp, bir sonrasında da hepten ortadan kaldırmayacaklarını kim söyleyebilir? Nasıl da birbirlerini tamamlıyor, nasıl da milleti bu şerre ortak ediyorlar?

Oyunu yine MHP bozdu

Bu oyunu bozan bir defa daha MHP olmuştur. Genel Başkan Dr. Devlet Bahçeli’nin Kurban Bayramı kutlamaları sırasında yaptığı açıklamalar bu kirli oyunu ifşa ettiği gibi, Türkiye’nin sahipsiz olmadığını dosta düşmana göstermiştir. Bu durum aynı zamanda MHP üzerinde oynanmak istenen oyunları daha kolay anlamamıza ve anlatmamıza da yardımcı oluyor. İşte bu duruş, bu direnç, bu sahiplenmedir ki, MHP’yi şer güçlerinin hedefi haline getiriyor. MHP var oldukça emellerine hiçbir zaman ulaşamayacaklarını görüyorlar. Bu direnci ortadan kaldırmak için şeytani planlar yapıyor, bütün imkanlarını seferber ediyorlar. Hafta sonu yapılacak kurultay öncesinde bu planların zirve yapmış olmasının, söylem ve bağlantılarıyla, bırakın MHP’ye genel başkan olmayı, kapısından bile geçmemesi gerekenlerin bu kadar parlatılıp öne çıkarılmasının sebebi budur. Arkalarında kimlerin olduğuna, nerelerin destek verdiğine dikkat etmek her MHP delegesinin görevidir. Ömrünü MHP düşmanlığı ile geçirmiş olanların, şimdi MHP’ye genel başkan tayin etmeye kalkışmalarının neresinde iyi niyet, neresinde samimiyet olabilir? Yeni MHP’den kast edilen, budanmış, düzene uydurulmuş, özünü, kökünü kaybetmiş ve Türkiye’ye biçilen kefene itirazı olmayan bir yapıdır. Yeni CHP’ye bakın, yeni MHP’den kastedileni görün.

Parti toplantısı olmaktan çıktı

MHP kurultayı artık bir parti toplantısı olmaktan çıkmıştır. Türkiye meselesi haline gelmiştir. Ya Cumhuriyet bayramının acı şekilde ortaya koyduğu, yorulmuş, hedefinden ve varlık sebebinden uzaklaştırılmış bir Türkiye olacak ki, yeni MHP’ciler bunun peşindedir. Veya 43 yıllık geçmişiyle, yüz yıllık birikimiyle, eğilmeyen, bükülmeyen, yılmayan, vazgeçmeyen duruşuyla, bu ülkenin teminatı, bu milletin sözü ve özü olan MHP devam edecektir. Ülkücü ve Türk milliyetçilerinin geçmişlerine, varlık sebeplerine, partilerine ve liderlerine sahip çıkacaklarından, bununla da yetinmeyip MHP üzerinde hesabı olanlara çok anlamlı ve unutulmayacak bir ders vereceklerinden zerre kadar şüpheniz yok. MHP bu ülkenin ve bu milletin tek ve son şansıdır ve buna hiç kimse, hiçbir güç engel olamayacaktır.

Sonrası meçhul

Sonrasında ne olacağını hep birlikte göreceğiz. Yeni MHP’ciler ikbal ve istikballerini artık başbakanın yeniden yapılandırdığı AKP’de mi ararlar? Yoksa içeriden yapamadıklarını, dışarıdan yapabilmeyi mi denerler? Yoksa bir şey olmamış gibi pişkinlikle bağlılık bildiriminde mi bulunurlar? Bu biraz da onları piyasaya sürenlerin hesabına ve planlarına bağlı olduğu için şimdiden kestirmek mümkün değil.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.