Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duyuracağı müjde belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duyuracağı müjde belli oldu
19.08.2020
A+
A-

Bloomberg’in son dakika haberine göre Türkiye, Karadeniz’de enerji kaynağı keşfetti.

Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası’nın açılış töreninde, “Cuma günü hayallerimizi süsleyen bir müjdeyi inşallah milletimize vereceğiz” açıklamasının ardından milyonlar verilecek müjdenin ne olacağını merak eder oldu. Bloomberg News’un konu hakkında doğrudan bilgiye sahip iki kaynağa dayandırdığı habere göre, bu müjde Türkiye’nin Karadeniz’de enerji kaynağı bulması.

DOĞAL GAZ KEŞFEDİLDİ

Konu hakkında doğrudan bilgiye sahip iki kaynak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türk halkına Cuma günü açıklayacağı yeni bir dönem açacağını söylediği “müjde” açıklamasının ardından konuştu. Kaynaklara göre,Türkiye Karadeniz’de bir enerji kaynağı keşfetti ve bu kaynak muhtemelen doğal gaz.

EURONEWS DE TÜRKİYE’NİN DOĞALGAZ KAYNAĞI BULDUĞUNU DUYURDU

Euronews de Türkiye’nin doğalgaz kaynağı keşfettiğini duyurdu.

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya da aldığı bilgileri köşesinden duyurdu.

Sarıkaya, “Türkiye bir süredir sondaj çalışmalarını yaptığı Tuna Nehri çıkışındaki Tuna-1 ve Trakya kıyalarındaki Kıyıköy’de önemli doğalgaz kaynağı keşfetti.” ifadelerini kullandı.

İKİNCİ MÜJDE

Haberde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın cuma günü ikinci müjde olarak koronavirüs aşısı çalışmalarında alınan sonucu duyuracağı ifade edildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklama şu ifadeleri kullanmıştı: “İnşallah Cuma günü tüm milletimize bir müjdeyi vermekle karşı karşıya olacağımızı tahmin ediyor ve buna inanıyorum. Şu anda bu müjdenin hayalleri rüyası içindeyiz. Cuma günü inşallah bu müjdeyi milletimize vermek suretiyle Türkiye’de yeni bir dönemin açılacağına şimdiden inanıyorum.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.