“MHP’de delege iradesine saygı yok!” diye yola revan olup demokrasi türküleri çağırdıkları günler, ne günlerdi!

Şimdi ne partileri ne de partilerine genel başkan seçecek delegeleri olmadığı halde “Yeni partinin genel başkanı Meral Akşener’dir” diyerek delegasyon iradesine olan ince nezaketlerini bahşetmiş oldular.

Açıkçası demokrasi havzasında boy verip dibe battılar…

Nasıl olsa her türlü hile ve düzenbazlığa mühür vuracak noterleri var.

Olmayan delegeyi Whatsapp üzerinden var gösteren teknolojik becerileri var.

Tarlaları, bostanları, otelleri var.

Hiçbiri olmasa Hayır’da ve Adalet’te gönül çatısı kurdukları CHP ve HDP kanatlarını açmış beklerken yeni partinin genel başkanı Bülent Ersoy’dur dense kim itiraz edecek?

MHP’de kongre kararı verdirecek FETÖ’cü hakimler tutuklanmasaydı yeni parti uğraşına asla girmeyeceklerdi. O kadar hazıra konma meraklısıdırlar…

Milletvekili listesinde isimlerini görmeyince evlere kapanıp, MHP oy kaybedince il il gezecek kadar da menfaatperest!

Bunlar Ülkücü değil ülküsüz dediğimizde her türlü kulpu takanlar yeni partinin ideolojik kaygısı olmadığını duyunca huzura ermiş midir?

Demek ki hasbelkader MHP’yi ele geçirselerdi paradigma değişikliğiyle MHP’yi ideolojik kaygılarından sıyrılmış ve değerleri hortumlanmış bir sistem partisi yaparak misyonlarını tamamlayacaklardı.

Şimdi CHP’nin öncülük edip HDP’nin iştirak ettiği sözde Adalet yürüyüşüne dualar gönderiyorlar. PKK’nın ayaklanma provası olarak görüp sahip çıktığı Gezi Parkı eylemlerine övgüler sıralıyorlar. Bir de utanıp sıkılmadan Ülkücülükten, milliyetçilikten dem vuruyorlar, öyle mi?

Sahi ya, “APO’ya Ermeni dölü dediğim için pişmanım” diyen kimdi?

Ya “HDP’nin barajı geçmesi sorun değil” diyen?

Darbe tehdidi, terör sorunu ve ulusal temalarda yüzde 50 almış meşru hükümete destek oluyor diye Devlet Bey’i topa tutup Foreign Policy, Time gibi ABD-İngiliz yayın organlarında yapılan “Kurtarıcı Abla” analizlerine sevinenler, siz kimsiniz kimlerdensiniz?

1071’den beri Türkleri Anadolu’dan atmak için proje geliştiren Haçlı ittifakı Abla’yı müttefik olarak seçmişse MHP’nin nasıl bir badire atlattığı artık daha net ortaya çıkmıştır.

1980 sonrasındaki Özal oluşumunu andıran yeni partide Anavatan Partisi gibi sağdan soldan toplanan modüler siyasilerin yer alacağı barizdir.

Aslında Anavatan ve Yeni Proje Partisi birçok konuda birbirlerine benzemektedir.

İkisi de darbe atmosferinde kuruldu. İkisine de verilen uluslar arası destek had safhadaydı. Ve ikisi de Milliyetçi Hareket Partisi’ni yıpratmak ve bitirmek için görevlendirilmişti.

İsteyen istediği partiye oy verir, isteyen istediği görüşü savunur. Demokratik bir ülkede bunun tartışması olmaz. Fakat her isteyen 48 yıldır vatan ve millet telaşıyla bedel ödeyen bir ülküyü leş bulmuş akbaba gibi parçalayamaz.

Zaten MHP’den kovulanlar her yaptıklarıyla ve her demeçleriyle MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin tehlikeyi önceden nasıl sezinleyip önlem aldığını kanıtlamaktadır.

Devlet Bey’in öngörüleri ve kararlılığı sayesinde ölü doğan bu proje, CHP ve HDP’nin suni teneffüsüyle yaşam bulmaya çalışıyor ama nafile. Tarihin çöp kutusuna girmeye şimdiden adaylar!

Bahadır Çoban  

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir