Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Parçalı Bulutlu

ÇOK ŞEY Mİ İSTEDİK?

12.10.2015
A+
A-

Bizim tek derdimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyete sahip çıkmak ve bu ülkeyi böldürtmemek.
“Ne mutlu Türküm diyene” dediğimiz zaman bize faşist diyenler unutmamalıdır ki bu sözü Atatürk söylemiştir. Biz Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyeti bölmek isteyen ve topraklarımızdan toprak isteyen vatan hainleriyle iş birliği yapmayız. Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk 4 Anayasa maddesinden taviz vermeyiz.

 

Türkiye Hukuk Devletidir ve öyle kalacak. Bundan da taviz vermeyiz.
Hukukun adaletin olmadığı bir ülkede tek başına saltanat sürenler bakın Türkiye’yi ne hale getirdi.
Biz parlamenter rejimden yanayız. MHP’nin hükümet kurmak için öne sürdüğü 4 şart; ( Belirtmekte fayda var. Bize hükümet kurmak için teklif gelmedi ancak bilmenizde fayda var)

 
Biz hükümet kurmak için Anayasanın 4 şartını isterken çok mu şey istedik?
Madde 1. Türkiye devleti bir Cumhuriyettir.

Madde 2. Türkiye cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk devletidir.

 

Madde 3. Türkiye devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. dili Türkçedir.bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır. Millî marşı İstiklal Marşı’dır.başkenti Ankara’dır.

Madde 4. anayasanın 1 inci maddesindeki devletin şeklinin cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2 nci maddesindeki Cumhuriyetin nitelikleri ve 3 üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.

 
MİLLETİN CUMHURBAŞKANI OLSUN DEDİK

Anayasanın 104. maddesinde ısrar ettik.
104. madde; Cumhurbaşkanı Devletin başıdır. Bu sıfatla Türkiye Cumhuriyetini ve Türk Milletinin birliğini temsil eder; Anayasanın uygulanmasını, Devlet organlarının düzenli ve uyumlu çalışmasını gözetir. Cumhurbaşkanının yetkileri Anayasanın bu maddesiyle sınırlandırılmıştır.

 
Bu Ülkede sancak bir tek Cumhurbaşkanının önünde eğilir. Milleti temsil ettiği için. Abdullah Gül’de Cumhurbaşkanlığı yaptı kimse bir şey dedi mi demedi. AKP’nin değil TÜRK milletinin Cumhuru ol dedik.

 

Türkiye Hukuk devletidir, yargı bağımsızdır dedik çok mu şey istedik. Adalet sizlere lazım değil mi?
Çözüm sürecine hayır dedik. Neden topluma huzur gelsin istemediğimizden değil, vatan hainlerine güvenmediğimizden.. Sonuçta haklı çıkmadık mı? Onlarca vatan evladını kahpece katledenler kimler…Devlet teröre teslim olmaz terörle mücadele eder.

 
Biz kendimiz için ne istedik. Biz bu ülke için vazgeçilmezleri istedik.
Anayasanın ilk dört maddesine evet diyemeyenler, hukuk devletine evet diyemeyenler, teröre hayır diyemeyenler gelmiş bu gün bize neden HAYIR diyorsunuz diye soruyor? Sizlere soruyorum siz neden evet demediniz?

Mezine SIRAKAYA

mezine

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.