Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 33°C
Parçalı Bulutlu

Çırpındıkça batıyorlar

03.04.2013
A+
A-

Bütün gelişmeler AKP’nin PKK ile kurduğu ortaklığın ayaklarına dolandığını ve çaresizlik içinde çırpındığını gösteriyor. Bölücü hainler AKP’yi teslim almanın rahatlığı ve şımarıklığı ile meydan okuyup, TBMM’ye talimat verecek kadar küstahlaşırken, özellikle sayın başbakanın açıklamaları vahameti bütün ayrıntılarıyla tablo ortaya koyuyor. Televizyon kanallarındaki beyanlarından sonra grup konuşmasında da çaresizliğin vahim yansımalarını gördük. Bu akıl almaz teslimiyeti, artık bütün ayrıntıları ortalığa saçılan bu büyük ihaneti, MHP ve Sayın Bahçeli’ye saldırarak örtmeye ve bu millete hazmettirmeye çalışmak, beyhude bir çırpınıştır.

İBRET VEREN ARGÜMAN

Bu ülkeyi 10 yıldır yöneten ve başbakanlık gibi bir makamı ve imkanı kullanan sayın Erdoğan’ın MHP’ye saldırırken kullandığı argümanlar ibret vericidir. MHP’yi ve sayın Bahçeli’yi güya terör çıkarmakla suçlamaya ve bunu da “vur de vuralım, öl de ölelim” sloganlarına verilen cevaba bağlamaya çalışıyor. Sonra da MHP’nin 3,5 yıllık iktidar dönemini kurcalayarak, bugünkü yetersizliklere gerekçe bulmaya uğraşıyor. Türk milletinin ülkesine, vatanına, bayrağına sahip çıkması ve bu uğurda her bedeli ödemeye hazır olduğunu ilan etmesinin sayın başbakanı rahatsız etmesi bizi fazla şaşırtmıyor. Ülke-millet sevdalılarının eli kanlı katillerle, bölücü hainlerle bir tutulması, telaşın tezahürü gibi görünse de, AKP’nin emellerine ulaşabilmek için feda edemeyeceği hiçbir değerin olmadığını bir defa daha belgelemektedir. Zira, atılan sloganlar da, o sloganlara verilen cevap da, her Türk vatandaşının zaten asli görevidir. Mustafa Kemal Atatürk’ün Gençliğe Hitabe’de söylediklerinin aynısıdır. Bu zihniyet yarın Atatürk’ü de aynı gerekçelerle suçlarsa, hiç şaşırmayacağız.

YA İFTİRA, YA ORTAKLIK

MHP’nin koalisyon ortağı olduğu dönemde hesabını vermediği ve veremeyeceği zerre kadar bir şey yoktur. Nitekim, iktidar ellerindedir. Eğer varsa bir yanlış, bir eksik veya sayın başbakanın iddia ettiği gibi bankalar soyulmuşsa, bunu ortaya çıkarmak ve hesabını sormak ahlaken de, siyaseten de AKP’nin görevidir. Aradan 10 yıl geçmiş olmasına rağmen hala bunlar söyleniyorsa, ya AKP iftira ediyordur veya elinde bilgi ve belge olmasına rağmen görevini yapmayarak bu suça ortak oluyordur. Her iki durum da birbirinden rezildir. Akıl, insaf ve izan sahibi herkes çok iyi biliyor ki, Sayın başbakanın kullandığı argümanların tamamı, birçok mensubu bugün kendi partisinde bulunan ANAP ve DYP dönemlerinin icraatlarıdır. MHP, büyük bir fedakarlıkla, elini değil kafasını taşın altına koyarak batmış bir ülkeyi düze çıkarmış ve her şeyiyle huzurlu, normalleşmiş ve çarkları işleyen bir Türkiye’yi AKP’ye teslim etmiştir. Bunu ayrıntılarıyla, belgeleriyle daha önce defalarca yazdık. Keşke AKP bunu devam ettirebilseydi. Ve ne acıdır ki, Türkiye başta terör olmak üzere, bir çok konuda 10 yıl öncesini mumla aramaktadır. Müflis tüccar misali eski defterlerin açılması AKP zihniyetine uygun düşse de, bu milletin aklıyla bu kadar alay edilmesini, vicdanın, siyasi ahlakın ve tarihi gerçeklerin bu kadar tersine çevrilmesini kabul etmemiz hiçbir şekilde mümkün değildir.

DERS

Bunların hiç biri AKP’yi içine düştüğü bu durumdan kurtarmayacaktır. Türk milleti her şeyi görüyor ve biliyor. Eğer, yaptıklarınızın doğruluğuna inanıyorsanız, sayın Bahçeli’nin bütün Türk milleti adına yaptığı açıklamalara, sorduğu sorulara, hakaret etmeden, küfre sapmadan, arkaya dolanmadan, eğip bükmeden, dürüstçe ve açıklıkla cevap verin. İşte bir grup toplantısı daha yapıldı ve sayın Bahçeli, çok net tespitler yapıp, aklı eren, gözü gören herkesin cevabını merak ettiği sorular sordu. Hadi buyurun dürüstçe ve hiç kıvırmadan cevap verin. Veremediğiniz gibi, çırpındıkça batıyorsunuz. MHP’ye saldırırken tarih bilmemekle, Osmanlıyı anlamamakla suçlamanız bunun en trajikomik örneğidir. Sayın Bahçeli’nin grup konuşması, sadece yıkım siyasetini savunmaya çalışanlara değil, kulaktan dolma bilgilerle veya eline verileni okumakla bir yere varabileceğini zannedenlere de ders olmuştur.

İŞTE SORULAR

Bu telaş, bu çırpış boşunadır. Ne elinizdeki devlet imkanları, ne medya gücü, ne yanaşma ve beslemelerin gayreti bu ihaneti örtmeye yetmemiştir. Sayın Bahçeli’nin grup konuşması oynanan oyunu bir defa daha ifşa etmiştir. Konuşmanın tamamı haber sayfalarımızda yer almaktadır. Biz sadece eli kanlı katillerle ilgili bölümü ve sorulan soruları hatırlatalım: “Başbakan’a göre tek mesele silahtır. Silahını mağaraya veya meçhul bir yere bırakan terörist aklanmış olacak, birden bire temize çıkmış sayılacaktır. Teröristler eğer silahsız olurlarsa kafileler halinde, güvenlik güçlerimizin gözü önünde, ilk fırsatta tekrar geri gelmek kaydıyla sınırlarımızdan çıkıp gideceklerdir. Sormak lazımdır ki, böylesi keyfi bir hukuk uygulaması dünyanın neresinde vardır? Mehmetçiğimiz, özel harekâtçı polislerimiz kendilerine kurşun sıkanları seyretmeye nasıl tahammül edecekler, bu zillete nasıl katlanacaklardır? Teröristlerin kaçının eyleme girdiği, kaçının vatan evlatlarımızın canına kıydığı nereden bilinecektir? Şehit aileleri, gazilerimiz, 1984 yılından beridir terörle mücadele eden kahramanlarımız bu müptezelliğe nasıl dayanacaklar, katillerin uğurlanmasını nasıl kabulleneceklerdir? Terör suçluları elini kolunu sallayarak, kurban olarak gördüğü güvenlik güçlerimizin önünden nasıl ve hangi yüzle yürüyüp sınırlarımızdan çıkacaklardır? Türk milletinin varlığını korumak için gözünü daldan, budaktan sakınmayan kahramanlarımıza ne söylenecek, nasıl gönülleri alınacaktır? PKK’yla helalleşip, güvenlik güçlerimize sırt mı dönülecektir? Teröristlerin tek suçu silah taşımak mıdır? Bugüne kadar işledikleri cinayetler, döktükleri kanlar, şehit ettikleri vatan evlatlarının hakları ne olacaktır? Başbakan Erdoğan PKK’ya genel af vaat ettiğinin farkında mıdır? Teröristlere güvence verme yetkisini nereden almakta, “hadi gidin, işiniz rast gelsin”, deme densizliğini kendisine nasıl yakıştırmaktadır? PKK’lılar ülke dışına göstere göstere giderken hangi hukuk kuralı uygulanacaktır?”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.