DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 10°C
Hafif Sağanak

CHP’yi HDP ve PKK’nın uydusu haline getirdiler

11.02.2017
88
A+
A-

Öncelikle CHP il başkanı Halil Tokul’a şahsıma kayyum il başkanı benzetmesi yaptığı için teşekkürederim.Kamuoyu tarafından bilinmektedir ki iyi idare edilmeyen kurumlara DEVLET, güvenilir isimleri kayyum olarak atar.mesela; PKK’ya hizmet eden belediyelere DEVLET kayyum atamıştır,ve bu belediyeleri halka hizmet eder hale getirmiştir.Görmekteyim ki sayın CHP il başkanı Halil Tokul partisine gerekli hizmet yapamamaktadır.Bu nedenle CHP il başkanlığı makamınada acilen bir kayyum il başkanı gerekmektedir ki,yapması gerektiği işi yapmalı yani,kendi iç meseleleri ile uğraşmalıdır.MHP’nin iç meseleleri Özgür Özeli ilgilendirmediği gibi Halil Tokul başkanıda ilgilendirmez.mesela biz,hangi CHP lilerin referandumda EVET vereceği ile ilgili bir açıklama yapmıyoruz.Ama şunu merak ediyoruz; “ ÖZGÜR ÖZEL KİME HİZMET EDİYOR?”

CHP il başkanı Halil Tokul’un Özgür Özel’e yönelik iddialara cevap veremediğini söyleyen MHP Manisa İl Başkanı Erkan Öztürk, “ Biz CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel’in İmralı Canisi, HDP ve PKK’nın isteklerini kanun teklifi olarak TBMM’ye getirdiğini söylüyoruz. CHP il başkanı bu açıklamamıza cevap vereceğine başka konulara değiniyor. Sayın Tokul bizim CHP ve Özgür Özel ile ilgili bu iddialarımıza neden cevap vermiyor? Bunların doğru olduğunu bildiği için mi cevap veremiyor?” diye sordu.

CHP’nin önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben diyen Milliyetçi Hareket Partisini ve Türk Milliyetçilerini asla anlayamayacağını söyleyen MHP il başkanı Öztürk, “CHP il Başkanı Halil Tokul, CHP’nin HDP-PKK ile ilişkisi konusundaki açıklamalarımıza cevap verememiştir. Sayın Tokul, önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben diye Sayın Genel Başkanımıza sataşacağına İmralı Canisi Öcalan’ın 10 maddelik paketini “ CHP’nin Kürt Sorunu Çözüm Önerisi” diyerek kamuoyuna sunan kendi Genel Başkanına baksın. Sayın Tokul, Sayın Genel Başkanımızla uğraşacağına PKK’nın Suriye uzantısı YPG terör örgütü değildir diyen Sayın Kılıçdaroğlu’na baksın. Sayın Tokul MHP ile uğraşacağına PKK’nın televizyonuna çıkıp Anayasanın 2 ve 3 üncü maddeleri değiştirilmelidir, Anayasadan Türk kelimesi çıkarılmalıdır diyen Sayın Kılıçdaroğlu’na baksın.” dedi.

Özgür Özel Kime Hizmet Ediyor?

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel’in İmralı Canisi, PKK ve HDP’nin bazı isteklerini kanun teklifi olarak TBMM’ye sunduğunu söyleyen MHP il Başkanı Erkan Öztürk, “ CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel İmralı Canisinin talepleri doğrultusunda PKK ve HDP’nin lehine bazı çalışmalara imza atmıştır. CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ve İmralı Canisi Öcalan’ın avukatlığını yapmış olan şimdiki İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ile birlikte 14 Aralık 2015 tarihinde 68 Maddelik ‘Toplumsal Barış ve Demokrasinin Tesisine yönelik kanun teklifi” hazırlamıştır. Bu kanun teklifinde PKK terör örgütünün lehine çok sayıda düzenleme vardır. İmralı Canisi, PKK ve HDP’nin talepleri Özgür Özel ve arkadaşlarının vermiş olduğu Toplumsal Barış ve Demokrasinin Tesisine yönelik kanun teklifiyle hayat bulmuştur. Özgür Özel, Toplumsal Barış ve Demokrasinin Tesisine yönelik kanun teklifiyle; Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki köy, kasaba, ilçe ve illerin adlarının değiştirilmesini istiyor. Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılayanlara verilen ceza kaldırılıyor. Özel’in bu kanun teklifiyle terör örgütünün yaptığı katliamları övenlere verilen hapis cezasını kaldırıyor. Seçim çalışmalarının Türkçe’den başka dillerde yapılmasını istiyor. PKK’nın korkulu rüyası olan köy koruculuğunun kaldırılmasını istiyor. HDP’nin baraja takılmaması için seçim barajının yüzde 10’dan yüzde beşe indirilmesini istiyor. Terör örgütüne üye olmayan ancak terör örgütü adına silahlı eylem yapanlara verilen cezayı indiriyor. Terör örgütünün cebir, şiddet veya tehdit içeren yöntemlerini meşru gösterecek şekilde propaganda yapan kişilere verilen ceza kaldırılıyor. Adil yargılamayı etkileyen kişilere verilen cezayı kaldırıyor? Halkı askerlikten soğutanlara verilen hapis cezasını kaldırıyor. Terör örgütlerinin gösteri ve yürüyüş hakkı genişletiliyor. Kanuna aykırı toplantı veya gösteri yürüyüşü düzenleyen veya yönetenlerle bu gösterilere katılanlar ve bu gösteriyi takip eden polise saldıranlara verilen hapis cezaları para cezasına çevriliyor. İmralı Canisi ve PKK gibi terör örgütlerinin propagandalarını yapan, bunların resim ve pankartlarına açan, halkı suç işlemeye tahrik edenlere verilen 3 yıllık hapis cezası 200 gün para cezasına çevriliyor. Toplantı ve yürüyüşe; ateşli silah, Molotof ve benzeri patlayıcı madde ile katılanlara dört yıla kadar hapis cezası verilmektedir. Terör örgütlerine ait amblem ve işareti taşıyan, bunlara ait üniformaları giyenlere 3 yıla kadar hapis cezası verilmektedir. Özgür Özel verdiği kanun teklifiyle bu cezaları kaldırmaktadır.” dedi.

İmralı Canisi Öcalan Açılım için TBMM’de Komisyon Kurulmasını İstedi, Özgür Özel Kanun Teklifi Verdi
Özgür Özel’in İmralı Canisinin talepleri doğrultusunda TBMM’de komisyon kurulmasına yönelik teklif verdiğini söyleyen MHP Manisa il başkanı Erkan Öztürk, “ İmralı Canisi Açılım sürecinin devamının sağlanması için TBMM’de Hakikat ve Yüzleşme Komisyonu kurulmasını istemiştir. İmralı Canisinin bu teklifi üzerine HDP Tarihsel Hakikatler ve Yüzleşme Komisyonu yasa teklifi vermiştir. CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel de 8 Aralık 2015 tarihinde Toplumsal Mutabakat ve Ortak Akıl Heyeti Komisyonu kurulması için TBMM İçtüzük Değişiklik teklifi vermiştir. Maaşını Türk Milletinin vergilerinden alan Özgür Özel’e sormak istiyorum: İmralı Canisi Öcalan, PKK ve HDP’nin yıllardır bu kanun teklifi ve içtüzük teklifini hazırlamanızı kim istedi? Türk Milletinin aleyhine, PKK terör örgütünün lehine olan kanun ve içtüzük teklifini neden veriyorsunuz?” diye sordu.

CHP’yi HDP ve PKK’nın uydusu haline getirdiler

Yeni CHP zihniyetinin Türkiye Cumhuriyetini kuran CHP’yi HDP ve PKK’nın uydusu haline getirdiğini söyleyen MHP il başkanı Erkan Öztürk, “ Yeni CHP zihniyeti Cumhuriyetin kurucusu olan partiyi PKK ve HDP’nin uydusu haline getirmiştir. Türkiye Cumhuriyetini kuran büyük Atatürk’ün partisini HDP ve FETÖ’cülerle ortak ettirenler Türk tarihinde kara bir leke olarak yer alacaklardır. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu CHP’yi HDP’nin mitingine gönderenler bunun vebalini ödeyemeyeceklerdir. İmralı Canisi Öcalan’ın 10 maddelik paketini “ CHP’nin Kürt Sorunu Çözüm Önerisi” olarak 1 Haziran 2012 tarihinde kamuoyuna sunan CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlunu Türk Milleti affetmeyecektir. 21 Ekim 2014 tarihindeki bir toplantıda PKK’nın Suriye uzantısı YPG bizim için ‘ Terör örgütü değildir. Kendi vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşumdur. ” diyen Sayın Kılıçdaroğlunu YPG’lilerin şehit ettiği Mehmetçiklerimizin vebalini nasıl ödeyecektir. Hakkari’de özerklik vaat eden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu değil midir? Bir televizyon kanalına çıkıp Anayasa’dan Türk kelimesi çıkarılmalıdır diyen Sayın Kılıçdaroğlunu Türk Milleti çok iyi tanımaktadır. PKK’nın televizyon kanalına çıkıp Anayasa’nın 2 ve 3 üncü maddelerinin değiştirilebileceğini söyleyen Kılıçdarğolu değil midir? Bu gün televizyon kanallarına çıkıp Anayasa değişikliğiyle rejimi ve üniter yapıyı değiştiriyorlar diyen CHP’liler Sayın Kılıçdaroğlu bunu söylerken neden susuyorlardı? Yoksa üniter yapıyı ve rejimi değiştirmek isteyen kendileri midir? Ama heveslenmesinler Milliyetçi Hareket Partisi olduğu müddetçe Anayasanın ilk 4 maddesi asla değiştirilemeyecek, Türkiye Cumhuriyetinin temel nitelikleri daima var olacaktır.” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.