CHP’NİN MERSİN MİTİNGİNDE İZDİHAM YAŞANDI!

05.12.2021
A+
A-

KILIÇDAROĞLU’NU MERSİN’E GİRİŞTE YOĞUN BİR KALABALIK KARŞILADI. ADETA İZDİHAM YAŞANIYORDU.

İşler güçler işte. Vaktim yoktu. Mitingin sonuna yetiştim. Kamera kalabalığın üzerinde geziyor ama sona gelmeden başa dönüyordu. Sanki sonsuz bir kalabalık varmış gibi izlenim yaratılmak istenmiş. Tamamını İzlemedim. Kılıçdaroğlu’nun sadece son cümlesini duydum. Yarın sakin sakin videodan izlerim ve yorumlarım.

Halk TVde Miting sonrası İsmail Saymaz ile Ayşenur Arslan’ı izledim. Ayşenur Hanım kalabalığı görünce sevindirik olmuş sayma özürlü ama İsmail’in morali katılımın az olması ile bozuktu.

Arslan – 100 bin kişi var diyorlar İsmail sen ne gördün. İsmail – Kaç kişi var bilmiyorum ama gözümün gördüğü her yer insan dolu idi. (Tüm Türkiye’den Millet İttifakı’nın 7 partisi taş çatlasa 10 bin toplayabilmiş diyemiyor.)

Arslan – Sokaklardan akın akın geliyorlardı.

İsmail – Tabi sayı daha sonra netleşir.

Arslan – Yukarıda helikopter dolaşıyor. Metrekare başına kaç kişi var tespit edilecek.

İsmail – Umutlanan halk bundan sonraki mitinglere daha çok katılım sağlayacaktır.

Daha sonra Mersin BB Başkanı Vahap Seçer yanlarına geldi.

Arslan – İçişleri Bakanlığı Cumhuriyet Meydanında miting yapılmasına izin vermemiş.

Seçer – Bizim iki miting yerimiz var biri burası diğeri başka bir yer. Biz burda yapmayı uygun bulduk. (Vahap Bey Ayşenur Hanımın dediğinin üzerinde durmuyor. Geçiştirici cümleler kuruyor. Dediği gerçek olsa idi konuyu köpürtürdü. Burdan anlaşılıyor ki Cumhuriyet Meydanını dolduramayacaklarını bildikleri için dar bir aralıkta miting yapma kararı almışlar.)

Bu arada İsmail halkı azarlıyor çok gürültü yapıyorlarmış.

Arslan – İsmail görevini yapıyor. Mitingde çok kalabalık vardı Vahap Bey. Ben gördüm sokaklardan akın akın gruplar buraya geliyorlardı.

Seçer – Evet çok güzel bir kalabalık vardı. Bundan sonraki mitingler daha da kalabalık olacaktır. (Gerçekle yüzleşmenin şoku)

Arslan – Bu meydanın adı ne?

Seçer – Adı yoktu ama bundan sonra adı Umut Meydanı olacak. (Orası meydan değil çok belli. Evlerin önünde dar bir yol. Meydan olsa adı olurdu.)

Ay neyse hepsini anlatmayayım. Böyle boş boş muhabbet döndürdüler. Kendileri bile inanmamışlar ki kalabalık olduğuna dair birbirlerini iknaya çalıştılar.

İŞTE İZDİHAM, İŞTE GİDİYOR GİTMEKTE OLAN.

ANLATMAYA GEREK YOK.

ALTTAKİ Mİ? ELİ HAVADA KALAN, MUTSUZLUĞUN RESMİ ABİDİN.

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.