CHP’li başkan “Erdoğan’a hakaret etti” deyip halkı savcılığa şikayet etti

17.04.2016
A+
A-

CHP’li Sibel Uyar başkanlığındaki Urla Belediyesi, AKP’ye yakın işadamı Latif Topbaş’ın kaçak villalarının neden yıkılmadığını, yoksulların 74 evinin neden yıkıldığını soran vatandaşı, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği” iddiası ile şikayet etti. Altun, “Tayyip Erdoğan’ın yeni avukatı CHP’ye hayırlı olsun” dedi…

KENDİ YERİNİ YIKMAMIŞTI

Urla Belediyesi’nin CHP’li Başkanı Sibel Uyar, kendi işyerini ve vilları yıkmamıştı.

İzmir’in Urla İlçesi’nin CHP’li Belediye Başkanı Sibel Uyar, geçen ocak ayında, ilçenin Balıklıova Mahallesi’ndeki yirmişer metrekarelik 74 evi, kıyı kenar kanununa aykırı olduğu gerekçesi ile yıktırmıştı. Mahalle sakinleri yıkıma karşı protesto eylemleri yapmış ve direnmişti. Evleri yıkılan Balıklıova Mağdurları Sözcüsü Yusuf Altun şöyle konuşmuştu: “Yıkım yapacaksa önce kendi kaçak işyeri ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın arkadaşları tarafından yapılan (Latif Topbaş) ve yıkım kararları bulunan Hacılar Koyu’ndaki kaçak villaları yıksın.”

JANDARMA GÖZALTINA ALMIŞTI

Balıklıova Mağdurları Sözcüsü Yusuf Altun, geçen ocak ayında evlerinin yıkılmasına direnmiş, gözaltına alınmıştı.

VATANDAŞIN HAPSE ATILMASINI İSTEDİ

Bu açıklamaları unutmayan CHP’li Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Balıklıova Mağdurları Grubu Sözcüsü Yusuf Altun hakkında dava açılması talimatı verdi. Belediye tarafından savcılığa şikayet dilekçesi sunuldu, evini yıktığı Altun’un şimdi de hapse atılmasını istedi. Direniş nedeni ile yıkım işlemlerinin iki gün geciktiği belirtilen dilekçede, maddi zararın halkın sözcüsü Yusuf Altun’dan tahsil edilmesi istendi.

74 YOKSUL AİLENİN EVLERİNİ CHP’Lİ BELEDİYE GEÇEN OCAK AYINDA YIKMIŞTI

Urla’nın Balıklıova Mahallesi’ndeki yirmişer metrekarelik 74 ev 22 Ocak’ta yıkılmıştı. Evleri yıkılan yoksul vatandaş yıkıma direnmişti. O gün, 3 vatandaş kelepçelenerek gözaltına alınmıştı.

 

halk-dusmani

DİLEKÇEDE CUMHURBAŞKANI SAVUNULDU

Olay anlarını canlı olarak aktaran televizyon yayınlarında yer alan Altun’un açıklamalarını, delil olarak dilekçe ekine koyan belediye, mal müdürlüğü, jandarma ve zabıta ekiplerini de şahit olarak gösterdi. CHP’li belediye, savcılığa yaptığı suç duyurusunda, Altun’un Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a iftira ve hakarette bulunduğunu iddia etti ve cezalandırılmasını talep etti. Dilekçede, “TCK’nın 299/2 Maddesi uyarınca, Cumhurbaşkanı’na basın yolu ile alenen hakaret, Cumhurbaşkanı hakkında yalan, haksız inanç oluşturmak” iddiası ile Altun’un hapisle cezalandırılması istendi. Belediye, dilekçede, Hacılar’daki kaçak villalar hakkında yıkım kararı olmadığını da iddia etti.

ERDOĞAN’IN AVUKATLIĞINA SOYUNMUŞ

Dün adliyeye giden Yusuf Altun, “Cumhurbaşkanı’nın avukatlığı kimlere kaldı? Dünyanın sonu olmasa bile CHP’nin sonu bu olsa gerek” dedi. Altun, SÖZCÜ’ye şu sitemde bulundu: “Hakkımdaki suçlamaları öğrenince şoke oldum. Meğer CHP’li belediye Erdoğan’ı savunuyormuş. Ne diyelim; Erdoğan’ın avukatlığına soyunan Urla Belediyesi, CHP Genel Merkezi’ne hayırlı olsun.”

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.