CHP’li Altay HDP kongresinde ‘suçlu TSK – masum terörist’ temalı konuşmaları sessizce dinledi

CHP’li Altay HDP kongresinde ‘suçlu TSK – masum terörist’ temalı konuşmaları sessizce dinledi
12.02.2018
A+
A-

‘Hükümet dünyanın en doğru işini yapsa da yanında durmayız’ sözleriyle CHP’nin muhalefet anlayışını adeta gözler önüne seren CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, HDP’nin Ankara Spor Salonu’ndaki 3. Olağan Kongresi’nde boy gösterdi.

CHP, terör örgütü PKK’nın sözcüsü HDP ile yakınlığını koruyor. Atatürk’ün kurduğu parti CHP’de, devlete saldırarak terör estiren PKK’nın kınanması bir yana, terör örgütleri ile mücadele eden devlet suçlanıyor.

HDP’nin Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirilen 3. Olağan Kongresi’nde, konuşmacılar ve salondakilerin sloganlarında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’deki terör yapılanmalarına karşı başlattığı Zeytin Dalı Harekatı vardı. Terör örgütü PKK/PYD’nin bölgede yaptığı etnik temizlik ve zulmü görmezden gelen HDP’liler, yine öldürülen teröristleri savundu.

Bütün bunların arasında belki de en çok dikkat çeken kare, CHP’nin yine kadim dostu HDP’yi yalnız bırakmamasıydı. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay; TSK’nın hedef alındığı, teröristlerin adeta masum gösterildiği kongrede, yerini almış konuşmaları sessizce dinliyor olması dikkatlerden kaçmadı.

Altay’ın Mehmetçiği hedef alanların yanında durması akıllara ”Hükümet dünyanın en doğru işini yapsa da yanında durmayız” sözlerini akıllara getirdi.

Daha önce de halkı ayaklanmaya davet eden CHP’lilerin çağrılarına destek veren CHP’nin Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’da 2016’daki HDP kongresinde teröristlerin sözde PKK marşı okunurken ayağa kalkarak saygı duruşuna geçmişti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.