CHP’de tecavüz silsilesi bir bir ortaya dökülüyor! Kaftancıoğlu’nun yardımcıları bir kadına daha tecavüz etmiş

CHP’de tecavüz silsilesi bir bir ortaya dökülüyor! Kaftancıoğlu’nun yardımcıları bir kadına daha tecavüz etmiş
30.11.2020
A+
A-

CHP eski milletvekili Barış Yarkadaş, CHP Maltepe İlçe Başkan Yardımcısı ve Canan Kaftancıoğlu’nun yakın arkadaşı Umut Karagöz’ün genç kıza tecavüzüne tepki gösterdi. Yarkadaş’ın paylaşımının altına yorum yazan Özlem Hanelçi isimli CHP’li kadın, kendisine CHP’li İl Başkan Yardımcılarının ahlaksızlık yaptığını belirtti. Bu itiraftan sonra bakalım üstü örtülmüş buz dağının ardında daha neler çıkacak?

Ana muhalefet partisi yine bir tecavüz olayıyla gündemi sarstı. Bu kez tecavüzcü CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun yakın arkadaşı ve CHP Maltepe İlçe Başkan Yardımcısı Umut Karagöz çıktı. Yaklaşık 10 gün önce gerçekleşen vahim olayda, 23 yaşındaki talihsiz kadın CHP’li Karagöz’ün korkunç tecavüzüne uğradı.

BARIŞ YARKADAŞ BİLE TECAVÜZE TEPKİ GÖSTERDİ

Olay mağdur genç kadının şikayetiyle kamuoyuna yansıyınca vatandaşlar bu iğrenç olayı sakladığı için CHP’ye büyük tepki gösteriyor. CHP’li eski vekil ve gazeteci Barış Yarkadaş bile tecavüze tepki gösterdi.

 

Yarkadaş, resmi sosyal medya hesabından, “Tarihe not düşmek için yazıyorum: CHP Maltepe İlçe Yönetim Kurulu Üyesi U.K’nin karıştığı cinsel saldırı olayına sessiz kalamam. Cezaevine atılan U.K, insanlık dışı bir suç işlemiş ve partimizin değerlerine leke sürmüştür. Derhal partiden atılmalıdır. Mağdurun ifadesi ortadadır.

Twitimin ardından arayan CHP İstanbul ve Maltepe İlçe Başkanlığı yöneticileri, perşembe gecesi gerçekleşen cinsel saldırının ardından, saldırgan U.K’nın ihraç istemiyle disipline sevk edildiğini, dosyanın işleme konması için İl Disiplin Kurulu’nun toplanacağını belirttiler.”

CHP’Lİ BAŞKA BİR KADIN: BANA DA İL BAŞKAN YARDIMCILARI AHLAKSIZLIK YAPTI

Özlem Hanelçi isimli bir kadın, CHP’li Yarkadaş’ın söz konusu paylaşımına cevap vererek, “Bana da İl Başkan Yardımcıları ahlaksızlık yaptı. Şikayet ettim. Tehdit edildim. Canan hanım hiç ses çıkarmadı bile. CHP’de maalesef kadın olarak siyaset yapmak çok zor. O yüzden bir şey olmaz CHP’den bu yapıyla” tepkisini gösterdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.