Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 11°C
Rüzgarlı

CHP-İP ZİLLET İTTİFAKI KARŞISINDA MİLLETÇE UYANIK OLMAK ZORUNDAYIZ

10.12.2018
3.172
A+
A-

Milletçe uyanık olmak zorundayız.Bu ülkede yeteri kadar hain var.Diğer yanı da gafil davranırsa büyük acılar yaşarız.
Mesele öncelikle siyasi partiler ya da seçimler değil.Asıl mesele BEKA meselesidir.Bu yüzdendir ki,meseleyi önümüze seçim yarışı şeklinde koyanlara dikkat etmeliyiz.
HDP,bu milleti bölmeye çalışan ve bu millete büyük acılar yaşatan PKK’nın uzantısıdır.
Bunun içindir ki,HDP ile yol arkadaşlığı içinde olanlara dikkat edilmeldir.
Parti üst yönetimleri HDP ile işbirliği içinde ise;
Kendisini ”Atatükçü”,”Ulusalcıyım”diyen CHP ve kendisini ”Milliyetçi”olarak tanımlayan İP tabanları bu oyunu görmelidir.Göremezlerse vebal altında kalırlar.

CHP ve HDP kapalı kapılar ardında pazarlık halinde

CHP’nin yaptığı bazı görüşmeler var. Fakat CHP şöyle bir yöntem izliyor; Bir taraftan İYİ Parti ile görüşüyor. Bu arada, İYİ Parti de kendisini milliyetçi çizgide tanımlayan bir parti. Bir taraftan onlarla bir seçim ittifakı görüşmesi yapıyor, diğer taraftan araya aracılar koyarak, otel odalarında, kapalı kapılar ardında HDP ile bir müzakere, bir pazarlık içerisindeler. HDP, belli bazı illerde aday çıkarmayacağını, dolayısıyla CHP-İYİ Parti bloğunu aslında destekleyeceğini söylüyor. Bunu alenen söyleseler toplumdan tepkiler geleceğini biliyorlar. Bunu gizli bir şekilde yapıyorlar. Bu vatandaş tarafından, milletimiz tarafından görülmeyecek bir şey değil. Şimdi neden HDP’yle yan yana durmak istemiyorlar? Çünkü daha terör örgütüne, ‘PKK terör örgütü’ diyemeyen bir parti. Çekindikleri için bu görüşmeleri gizli yapıyorlar. Ama, milletin gözünden kaçmayacaktır. CHP ve İYİ Parti ittifakı HDP tarafından desteklenecektir. ”

HDP, CHP ile ittifak istiyor

HDP Eşbaşkanı Pervin Buldan, PKK’nın yayın organına verdiği röportajda CHP’ye ittifak çağrısını şu sözlerle dile getirdi: HDP ve CHP için yerel seçimlerin önemi ortada. Biraz cesaret gerekiyor. AKP’nin tehditleri bir tarafa bırakılıp bir güç birliğinin yaratılması ihtiyacı var.

Yerel seçimlere hazırlanan PKK’nın legal alandaki temsilcisi HDP’nin hummalı bir çalışma içine girdiğini gözlemliyoruz. HDP önderliği yerel seçimleri “referandum” havasında sürdürüyor.

İrili ufaklı bölücüler cenahının Türkiye’ye karşı ortak hareket etme yönündeki girişimlerinin hız kazanması da dikkatleri çekti.

‘KÜRDİSTANİ PARTİLER’

HDP’nin Eşbaşkanı Pervin Buldan PKK’nın kapatılan Özgürlükçü Demokrasi Gazetesi yerine yayın hayatına başlayan Yeni Yaşam Gazetesi’ne verdiği röportajda, “Bölgede (Kürdistan) genel seçimlerde Kürdistani partilerle yeterince gerçekleştiremediğimiz geniş ittifakı yerel seçimde ulusal birlik (dört parçada Kürtlerin ulusal birliği) perspektifiyle mutlaka gerçekleştirmeliyiz” dedi.

PKK’nın ana amacıyla birebir örtüşen siyasetleriyle HDP; özel olarak Doğu ve Güneydoğu’da ve genel olarak Türkiye sathında serbestçe seçim faaliyeti sürdürmesi, PKK’yı rahatlatmaktadır.
Türkiye topraklarında “Kürdistan” kurma hayalleriyle yanıp tutuşan PKK/HDP’ye kol kanat germek CHP’yi halk nezdinde güvenilmez kılmaktadır.

CHP İLE İTTİFAK

HDP’nin amacının PKK’yı düştüğü kör kuyudan kurtarmak olduğu gerçeği geniş çevrelerce kabul görüyor. Ama bunu ülkemizde duymak istemeyenler var! Bunların başında da ne yazık ki CHP önderliği geliyor.

Pervin Buldan röportajda CHP’ye ittifak çağrısını şu sözlerle dile getirdi, “HDP ve CHP için yerel seçimlerin önemi ortada. Biraz cesaret gerekiyor. AKP’nin tehditleri bir tarafa bırakılıp bir güç birliğinin yaratılması ihtiyacı var.”

CHP önderliğinin girdiği yeni çizgi parti tabanını da yanlışa yöneltti. CHP’li seçmenin ezici çoğunluğu Amerikan emperyalizminin beşinci kolu PKK/HDP’yi öncelikli tehlike olarak görmüyor. Mevcut iktidar gitsin de kim gelirse gelsin yanılgısı parti tabanını adeta esir almış durumda. Kısa zamanda da bunun değişeceği yönünde herhangi bir işarete rastlayamıyoruz.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde gözle görülür güç kaybına uğrayan HDP yerel seçimleri fırsata çevirmek istiyor.Haber-Alıntı)

xxx

Durum budur.Maskeli balo oyuncuları CHP ve İP böyle bir kirli oyunun parçasıdır.Ve Türk Milleti bu oyunu görerek yerel seçimlerde bozmalıdır.Bunun tek yolu ise Cumhur İttifakını koruyarak MHP’yi güçlendirmektir.

 

(Göktuğ ŞEREMETLİ)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.