CHP Atatürkçü değildir, AKP Olamaz!

02.11.2018
A+
A-

Hocam şu Atatürkçülük konusunu biraz açmanızı isteyecektim, malum bu aralar takiye ve haddi aşmalar yine gündemde.

Hımm, hiç durmuyorlar değil mi?

Yok Hocam Atatürk’ü maske yapanlarla, Türk’ün medeni vasfından ürkenler arasında pespaye bir atışma sürüp gidiyor.

Bak kardeşim bizzat kendi ifadeleri, yaşantısı; eylemleri ve fikriyatıyla Atatürk tam manasıyla bir Türk Milliyetçisidir. Turancıdır ve Türklük Sevdalısıdır.

İki odağın da Atatürk’ü sevmemesinin, aleyhinde olmasının ve dahi gizli ve açık düşmanlık beslemesinin yegâne sebebi de işte budur!

Mevcut CHP Atatürkçü değildir, CHP Türk Milliyetçiği yolundan çıkalı hayli yıl olmuştur.

CHP Sosyalist Enternasyonel Üyesi bir siyasi patidir. Oysa Atatürk, “Komünizm Türk Milleti için en kötü rejimdir, nerede görülse başı ezilmelidir” demiştir.

Atatürk, fikir babasının Büyük Türkçü Ziya Gökalp olduğunu alenen beyan eder. Ama yoldan çıkmış CHP içinde Türk ve İnsanlık düşmanı birçok sosyalist bağımlısı bulunmaktadır!

Atatürk hayatı boyunca Türklüğün sembolü olarak bildiği “Bozkurt” u paraların, pulların ve devlet armalarımıza bastırmış ve kabul ettirmişken, CHP bütün bunları ve Atatürk’ün izlerini Türkiye’den silmiş bir zihniyetin yuvası olmuştur.

Atatürk’e göre öncelik, hepimizi bütünüyle kuşatan ve anayasal olarak da hepimizin hüviyeti olan Türklüktür. Ama CHP etnik siyaseti şiar edinmiştir.

***

Pekiyi Hocam, siyasal İslamcılara ne demeli?

Onlara da söylenecek söz çoktur. Onlar da tıpkı sosyalist fikirler gibi gayrı milli bir kaynaktan beslenirler. Onlar da “milliyet” gerçeğini kabul etmezler. Oysa Allah insanları milletler halinde yarattığını hükmeder! Ama onlar bunu görmezler!!!

Büyük Türk Atatürk de milliyeti, yani Türklüğü merkezine almış bir dehadır. Onlar da bu yüzden Atamızı sevmez ve iftira atar durular!

Oysa Kutsal Kitabımız Kur’an-ı Kerim’i hepimiz okuyalım diye Türkçeye çevirten bizzat Atatürk’tür!

Gazali’nin İhya’sını, Fıkıh Kitabımız Ebu Hanife’nin Fıkh-ı Ekber’ini Türkçeye çevirten de yine Atatürk’tür!

Ve daha birçok hayırlı iş bizzat Atatürk tarafından yapılmıştır. Ama beğenilmez, gözden uzak tutulur ve unutturulur! Çünkü Atatürk Türk’tür, Türkçü’dür!

İster sol olsun ister siyasal İslamcı, milliyet düşmanı beynelminelci bütün fikirler de Türk, Atatürk ve Türkçülük Düşmanıdır! Bunlardan Atatürkçülük ve Türkçülük beklemek çölde vapur beklemek kadar boşunadır.

CUMHUR BULUT

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.