Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 25°C
Parçalı Bulutlu

Cemaat, CHP, AKP Destek Veren Herkes PKK ile Yüzleşmeli

10.10.2014
A+
A-

“Yaşananlardan herkes ders almalı. Şayet çıkarımda bulunmazsanız hıyanet içerisinde yaşarsınız ne yaptığınızı bilmeden. Hem de en afilisinden, gaflet ve delalet içinde….”

Jandarma İstanbul’da sokaklarda, 5 tabur asker Diyarbakır’da… Ölü sayısı 23’e yükselmiş. Her sakallıya IŞİD’çi diye bakılıyor, ya dövülüyor ya da bıçaklanıyor. Tarsus Emniyet Müdürü vuruluyor. Sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Esenyurt’ta, Van’da önce yakıp yıkıyorlar, sonra yağmalıyorlar. Güzel diyebileceğimiz hiçbir duyguları yok. Kararmış vicdanlar, içinde müşteri varken marketi yakıyorlar, Kızılay’ın minibüsleri yakılıyor. Hop ne oluyoruz diyen yok.

Olaylar Almanya’ya da yayılıyor. Orada da Kobani yanlıları ve Selefiler karşı karşıya gelmişler. Evet, o gün gelmişe benziyor. Terör çetesi şakşakçıları için, Keserin döndüğü, sapın döndüğü ve hesabın döneceği zaman geldi herhalde.

Şimdi gerçekleri açıkça dile getirmek gerekir. Mesela Gazi mahallesinde yaşayanlar, PKK’lılara hep destek oldular, beraber eylem yaptılar… Peki ya şimdi? Dostumuz dedikleri, kültürel hakları verilmeli dedikleri bölücü olduklarını bildikleri adamların ne mal olduklarını gördüler.

***

Gezi olaylarında bu Vandallarla birlikte eylem yapan, bir arada PKK paçavrasının gölgesinde yürüyenler nasıl bir aldatmacanın içine girmişler herhalde anlamışlardır. Her yer Taksim her Lice diye birlikte bağıranlar, o vakit kimlerle kol kola olduklarını fark etmişlerdir.

Terör çetesini sadece iktidarı memnun etmek için her alanda destekleyen, terör çetesinin isteklerini doğal hak olarak niteleyenler… Sırf iktidarı haklı kılmak için onlarla yapılan pazarlığa, “Onun için gevşeklik etmeyin de sizler daha üstün olacakken barış için yalvarmayın! Allah sizinledir ve asla sizin amellerinize kıymaz.” (Muhammed-35) Allahın apaçık ayetine rağmen sulh için elde öperim diyenler, geçen yıl her yerde Türkçe olimpiyatı yaparken, Diyarbakır’da bunu kardeşlik olimpiyatına ve Kürtçeye çevirenler, kimlere destek olduklarını ve kimler için terör çetesinin yanında olduklarını artık çok daha iyi görmüşlerdir.

PKK’nın paralelleştirdiği devlet anlayışına destek verenler nasıl bir çeteye hizmet ettiklerini görsünler. Ulusalcıyız deyip de 6 okundan biri milliyetçilik olan CHP’nin Atatürk’ün “Ben bir Türk Milliyetçisiyim” sözünü unutarak hareket edip evrenselleşen, hümanistleşen, bebek katilinin ev hapsine çıkmasına razı olan, adliyede anadile, Türkçeden başka dile evet diyen, Kobani’ye destek yürüyüşü tertip edenler… PKK’nın bölücü isteklerini hak olarak gören, tezkereye bölücülerin isteği doğrultusunda hayır oyu veren, özerkliğe aralanan yolda AKP’ye destek olan Yeni CHP kimlere destek olduğunu belki şimdi çok daha iyi anlamıştır.

***

AKP iktidarı kimlere destek çıktığını, kimlere cesaret verdiğini anlasın. Siyasi ve mali özerklik isteyenlerin ülkeyi bölmek istediklerini artık idrak etsin. Kurulmak istenen 4 parçalı bağımsız Kürdistan’ın vaat edilmiş topraklarıyla birlikte Büyük İsrail’e hizmet olduğunu idrak etsinler.

Bugün başına gelenlerin taşıdıkları Yahudi Cesaret Madalyasından ve en önemlisi BOP parçası oldukları için başlarına geldiğini bilmeliler. Barzani’yle, megri megri dayen megri diyen Şivan’la, PYD’yle birlikte hareket etmenin, akrebin her şeye rağmen yanındakini veya sırtında taşısa bile sokabileceği gerçeğini görsünler.

“Türkmenler can havliyle katledilirken susanların şimdi bir vicdan çağrısında bulunanların çağrısı bir iki yüzlülüktür” diyen Başbakan Davutoğlu her olay karşısında konuştuk derken, Türkmenlerin çektikleri karşısında iktidarın susması, gündeme dahi getirmemesi kaç yüzlülüktür?

Tüm güçleriyle PKK’nın her arzusuna evet diyen birleşik güçler şimdi gördünüz mü Türkiye nereye geldi? Başbakan hala Çözüm Sürecine zarar verdirmeyiz diyor. Böyle düşünüyorlarsa ne yapacaklar? Şunu yapabilirler… Dün, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanın gündeme getirdiği, uzun süredir saklanarak kendilerini unutturan akil adamlar grubu PKK’yı savunmak, sempatikleştirmek, onların isteklerinin hak olduğunu Türk milletine kabul ettirmek için yeniden yollara dökülsünler. Güneydoğu Bölgesi akil adamlarına çok iş düşer diyecektim; ancak diğer bölgelerin akillerine çok daha fazla iş düşeceğine kanaat getirdim yani hepsine ihtiyaç var.

***

İçlerindeki şarkıcı patentliler, ‘Batsın bu dünya, bitsin bu rüya. IŞİD evine dönsün, Kobani kutrusun artık.’ diye başlayan şarkılar yapıp hizmet kalitelerini arttırabilirler. Akil adamlardan yararlanma fikri güzel. Bu akillere bakınca yanan Türkiye’yi bunlardan daha güzel başka kimse izah edemez. Onlar dün savunmak zorunda kaldıkları PKK’yı bugün de savunsunlar, bu terör çetesinin çıkardığı yangını söndürsünler.

Her şey tamamda bunca yıldır yapılanlara, Habur rezaletine, Uludere’de kaçakçıların kutsanmasına, PKK’nın her isteğine evet denmesine göz göre göre destek vererek AKP’ye oy verenler, şimdi siz de yüzleşin kendinizle. Oy verdiğiz AKP’yle dolayısıyla yakıp yıkan PKK’yla.

Namaz kılıyorlar, iyi çocuklar, Müslüman çocuklar, dağdaki kardeşlerimiz dediğiniz terör çetesi ülkeyi yakıyor… PKK’yı el birliğiyle bu noktaya taşıyanlar, yüzleşin bu gerçekle. Ne dersiniz haklı değil miyim?

Sağlıcakla kalın!

Fikri Atılbaz

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.