Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 19°C
Gök Gürültülü

Cemaat Akp’nin Neresinden Oynatmıştı?

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
11.02.2014
A+
A-

Yıldıray Çiçek

Başbakan Erdoğan artık cemaate “örgüt” demeye başlamıştır. Bu durumda cemaate yönelik bir plan içinde olduğunu göstermektedir. Başbakan Erdoğan siyasi dengesini 17 Aralık’tan itibaren tamamen kaybetmenin tesirinden olsa gerek artık ne dediğini , ne konuştuğunu bilmez haldedir.

Mesela “Bu örgüt, CHP ve MHP’yi adeta parmağından oynatıyor.” İfadesi buna bir örnektir. AKP’nin 11 yıllık iktidarında cemaatle her türlü siyasi fanteziyi yapan birinin bunu demesi komedi değil de nedir? 17 Aralık operasyonu olduğu günlerde “Cemaat ne istedi de vermedik?” diye konuşan Başbakan sadece kendini komik duruma düşürmektedir. Gerçi Başbakan hangi konuda böyle değil ki? O an siyasi menfaatleri neyi gerektiriyorsa öyle konuşmakta ve neyi gerektiriyorsa öyle davranmaktadır.

Başbakanın “cemaatin parmakla oynatmakla” suçladığı CHP ve MHP yetkilileri çıkıp “11 yıldır cemaatin kucağında oturan kim?” diye sorsa Başbakan buna ne cevap verecektir?

Başbakan şimdi AKP’nin karıştığı hırsızlıkla, yolsuzlukla, rüşvetle ilgili kim cümle kursa , yorum getirse onları uydurdukları ‘Paralel Devlet’in’ adamları olmakla suçluyor. Ülkücü Harekette cemaatle ilgili eleştiri yazılarını belki ilk yazanlardan birisiyim ve cemaatle ilgili yazdıklarım neredeyse bir kitap boyutunda olduğu halde AKP’nin sosyal medya askerleri bizi bile cemaatçi sanıyorlar. Bizim AKP ile ilgili yazı ve yorumlarımıza cemaate saldırdıkları gibi saldırıyorlar. Bizim cemaatçi olmadığımız muhakkak ama AKP’nin hırsızlıklara , yolsuzluklara , rüşvetlere , adaletsizliklere , hukuksuzluklara karıştığı tartışılmaz bir gerçektir. Eskiden AKP’ye karşı olanlara ‘Ergenekoncu’ yaftası vuruyorlardı , şimdi ise “cemaatçi” yaftası vuruyorlar.

17 Aralık operasyonu olduğu güne kadar cemaate toz kondurmayan , cemaati ve önderi Fethullah Gülen’i öve öve bitiremeyen Recep Tayyip Erdoğan’ın şimdi cemaate örgüt muamelesi yapması kimsenin gözünden kaçmamaktadır. 17 Aralık operasyonu hangi amaçla yapılırsa yapılsın Türkiye’nin hayrına olmuştur. AKP’den kurtuluşu hızlandıracak büyük bir adım olmuştur. 11 yıldır AKP ile ilgili söylediğimiz her şeyin somut belgesi ortaya dökülmüştür. En saf vatandaşın bile kendi aralarında “Hadi AKP’ye üye olalım da parayı bulalım , köşeyi dönelim” mavralarının aslında bir gerçeklik yansıttığı bu operasyonla ortaya çıkmıştır. Çünkü AKP demek para demektir. Çünkü AKP demek rant demektir. Bugün AKP’ye “Ayakkabı Kutusu Partisi” demeleri boşa değildir. Artık herkesteki algı , ayakkabı kutularına istiflenen milyonlardır. Dini , imanı para olmuş bir partinin bu saatten sonra artık hiçbir sözü bu toplumda itibar görmez ve asla görmemelidir.

Başbakan Erdoğan’a ABD’ye giderken “Fethullah Gülen ile görüşecek misiniz?” sorusu sorulalı ve bu soruya ”Şu anda resmi programımızda böyle bir şey yok ama, gökten ne yağar ki, yer kabul etmez, ayrı bir konu” diye cevap vereli daha 1 yıl bile olmadı.

Başbakan Erdoğan’ın cemaatin düzenlediği “Türkçe olimpiyatlarına” katılarak cemaati övmesi ve Fethullah Gülen’i “hasreti bitirelim” diye Türkiye’ye davet etmesi üzerinden daha 1 yıl geçmedi. Şimdi ise cemaat örgüt , Fethullah Gülen örgütbaşı oldu.

Başbakan Erdoğan , AKP’ye şimdi kim karşı çıkıyorsa da bu örgütle işbirliği yapmakla suçluyor. 11 yılın hesabını veremeyen Başbakanın masalları elbette bunlar. Toplama bir parti olan AKP için yolun sonu gözükmektedir. Recep Tayyip Erdoğan ne zaman zor bir duruma düşse ,ne dediğini bilmez hale gelmektedir. Bu süreçte de bunu yapmaktadır.

Daha ortaya çıkanlar , çıkacak olanların ayak sesleri olduğu anlaşılmaktadır. Bu siyasi filmde hırsızlık var , rüşvet var ,yolsuzluk var , vatana ihanet var , hukuksuzluk var , adaletsizlik var…Kim başrolde , kim figüran tüm Türkiye öğrenmiştir. Başbakan artık kendini fazla yormasın ve bugün istifasını versin…Daha fazla rezil olmanın manası var mı?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.