Cem Yılmaz’dan ‘kavuk’ açıklaması

Cem Yılmaz’dan ‘kavuk’ açıklaması
23.09.2020
A+
A-

Son günlerin en çok konuşulan konularından birisi Kel Hasan’ın kavuğunun Rasim Öztekin’den Şevket Çoruh’a verilmesi oldu. Konuyla ilgili bir açıklama da Cem Yılmaz’dan geldi.

Haber Global ekranlarında Candaş Tolga Işık’ın sunduğu “Az Önce Konuştum” programına konuk olan Cem Yılmaz ‘”Kavuk neden bana verilmedi?’ diye hiç düşündüğünüz oldu mu?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Bu konu gerçekten duygusal yaklaştığım bir konu. Kavuk meselesi çok spesifik bir konu. Gençliğimden beri benim adım arada geçer, bu konuda benim fazla cüretkar olduğum zannedildiği havalar da estirildi ama bu başka bir disiplin. Kültür sanat dünyasında böyle zincirlerin devam ettiği çok az şey var. Bu olaya magazin tarafından bakmamak gerekiyor. Çanak çömleği patlatmamak lazım. Ben başarılı bir komedyen olabilirim ama ben o dünyanın adamı değilim. Şevket Çoruh kavuğu hak ediyor.”

‘BENİM MALZEMEM ETRAFA BAKMAK’

“Kara Komik filmler” üzerine de konuşan Yılmaz, şunları kaydetti:

“Kasedi biraz geri sarmak istiyorum. Benim maceram başladığı zaman benim tek malzemem komik olmak değildi. Bu hikayelerin çoğu eskiden beri biriktirdiğim şeylerdi. Seyircinin, ‘bundan anca bu beklenir’ dediği mesele beni çok şaşırtıyor. Komedyenler bir noktaya gelir bir tane de dram çakarlar şeklinde değerlendirmemek lazım. Bu tür bir film yapmak istedim. İyi bir şey yapmak mecburiyetinde değilsin. Kötü film ile iyi film arasında gerçekten kıl var.

İletişim kuralları kaideleri, bir bilginin bir diğerine ulaştırılabilmesi şu anda en zor zamanını yaşıyor. İletişim meselesinde ben şunu söylediğime üzülüyorum. Herkes muhattabına konuşmak zorunda. Bak etrafa şu anda herkes öyle. Şu anda kenara çekilip acı acı gülmenin tam zamanı.”

YENİ DİZİ DİJİTAL PLATFORMDA

“Globallerle mücadele edebilecek bir iki tane dijital platform var” diyen Cem Yılmaz, “Onların yaptıklarını desteklemek lazım. Benim bir projem var. Ben hızlı bir dizi projesi yapmak istiyorum. Erşan Kuneri’nin hayatından bir kesit. Önümüzdeki 6 aylık süreçte çalışmalara başlaycağız. Dijital bir platforma yapacağım bunu” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.