Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 6°C
Kar Yağışlı

Celladına Âşık Adam, HDP Aşkınızı Anlat Bize!

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
30.11.2018
A+
A-

Adamın birisi hem annesini, hem babasını öldürmüş. Mahkemeye çıkartılan anne ve baba katili evlat, hâkimin “söyleyeceğin bir şey var mı?” sorusuna ise “Hem yetim, hem öksüzüm beraatımı istiyorum” diye cevap vermiş…

İP Genel Sekreteri Cihan Paçacı’nın hali de aynı bu hain evlat gibi…

Hem FETÖ’nün kaset tezgâhıyla MHP’den istifa etmek durumunda kalıyor, hem de FETÖ’cülerin çok büyük destek verdiği İP’e gidip, oradan MHP’ye saldırıyor. Saldırıyor saldırmasına da aynaya dönüp, “sıfatını taşıdığım bu parti kimdir, necidir, kiminle hareket ediyor” diye bakmıyor.

Meral Akşener’den sonra partideki en yetkili ve etkili kişi ama daha çok ön planda olabilmek için MHP’ye nankörce saldırmayı tercih ediyor.

Saldırıyor ama partisinin suçunu bastıramıyor ve komik hale düşüyor.

Geçen gün “İP, o fotoğrafları hatırlatarak, MHP’ye yüklendi “ şeklinde bir haber vardı. İçeriğinde de İP Genel Sekreteri Cihan Paçacı’nın “Türkiye’ye “Habur rezaleti”’ni yaşatan, PKK’lı teröristlere hem de 29 Ekim’de, geçit merasimi yaptıran, HDP ile Dolmabahçe’de federasyonu konuşan, Bölücübaşı posteri önünde, Diyarbakır meydanında Megri Megri diye çığlıklar atan kimdir? AK Parti değil midir? İşte MHP’nin kayıtsız şartsız desteklediği Ak Parti budur” sözleri yer alıyordu.

Cihan Paçacı’nın AKP’nin sicili hakkında verdiği bu örnekler doğrudur. Ama MHP’nin böyle bir AKP’yi desteklediğine kimse şahit olmamıştır. Böyle bir AKP’ye karşı Türkiye’de en etkili mücadeleyi MHP yapmıştır. Cihan Paçacı, FETÖ kendisine kaset operasyonu yapmadan önce MHP saflarında yöneticiydi. Bu mücadeleye şahitlik edecek birisidir.

MHP’nin AKP’ye desteği 15 Temmuz darbe girişimiyle birlikte devletin, milletin yanında yer alarak başlamıştır.

MHP’nin Doğu ve Güneydoğu’da tarihin en büyük terörle mücadele sürecinde AKP’ye destek verdiği doğrudur.

MHP’nin FETÖ mücadelesi için AKP’ye destek verdiği doğrudur.

MHP’nin Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı Harekâtı için AKP’ye destek verdiği doğrudur.

MHP’nin milli konularda verdiği destek ortada olduğu gibi, AKP ile arasında Cumhur ittifakı olmasına rağmen AKP’nin yanlışlarına yönelik en ağır eleştirileri yapma özgüveni vardır.

MHP’yi AKP’nin geçmişiyle vurmaya kalkan İP’in şaşkını Cihan Paçacı, herhalde AKP’nin ortaya koyduğu ve MHP’nin desteklediği iradeyle Afrin’de 4600 teröristin öldürüldüğü operasyona CHP ve HDP’nin yanında saf tutup, bu operasyona ilk karşı çıkan partinin kendi partisi olduğunu unutuyor.

Hem de Türkiye’de Afrin operasyonuna ilk karşı çıkan açıklamayı kim yaptı biliyor musunuz?

Bu şaşkın Cihan Paçacı’dan önceki İP Genel Sekreteri Aytun Çıray yapmıştı.

Aynı zamanda parti sözcüsü olarak aynen şu cümleleri kurmuştu: Afrin savaş senaryolarına tamamen karşıdır.”

Öldürülen 4600 teröristin safında yer alan bir partinin, bugün AKP’nin geçmişinden yola çıkarak “İşte MHP’nin kayıtsız şartsız desteklediği Ak Parti budur” demesi nasıl bir garabettir?

AKP’nin geçmişte yol yürüdüğü ve sıraladığınız olayları birlikte yaptığı parti HDP değil mi?

HDP, son dört yıldır ve özellikle son iki yıldır kiminle hareket ediyor?

HDP’nin son 4 yıldır beraber yürüdüğü CHP ile ittifak yaparak, CHP’nin sayesinde meclise giren siz değil misiniz?

16 Nisan referandumunda senin genel başkanın CHP ve HDP ile birlikte “Hayır Cephesi” oluşturup, beraber hareket etmedi mi Cihan Paçacı?
T.C.’yi İstismar Edenler, Siz Önce Aynaya BakınT.C.’yi İstismar Edenler, Siz Önce Aynaya Bakın

AKP’nin açılım sürecini eleştiriyorsun, bunda da haklısın… Ama senin partinin genel başkanı teröristbaşı Öcalan’a ait kavramı parti programına koymadı mı? Sizin gazeteniz olan Yeniçağ’ın yazarı Arslan Bulut bile “Eşit vatandaşlık kavramını her zaman kullanan Öcalan’dır. Bu söylemin patenti Öcalan’dadır. Eşit vatandaşlık söylemi çok büyük bir tuzak” sözleriyle sizi eleştirmedi mi?

İP’in parti program taslağına “Fırat’ın ötesinin Kürdistan, batısının da Türkiye olarak kalmayacağı asla akıldan çıkarılmamalıdır” cümlesini koyan sizler değil misiniz?

On binlerce şehidin katili öcalan için “Bana göre Öcalan’a daha ılımlı işte bir ev hapsi gibi imkan tanınarak, ister televizyonla, ister telefonla, görüntülü, görüntüsüz, gibi bir ortam sağlanması gerekir” diyen Mehmet Salim Ensarioğlu, Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak seninle birlikte İP Genel Merkezi’nde oturmuyor mu?

“HDP onurumuzdur” diyenler partinizde kurucu üye yapılmadı mı Cihan Paçacı?

Senin partinin yöneticileri, HDP ile yanyana konferanslar düzenlemedi mi Cihan Paçacı?

Seçimlerden önce HDP’nin seçim bürolarında pozlar verip “Ülkeyi beraber AKP’den kurtaracağız” diyenler sizin adaylarınız değil miydi Cihan Paçacı?

Seçimlerden önce “MHP %0 oy alacak” diyen ama söz konusu HDP olduğu zaman “HDP barajı aşıyorrr aşıyorrr” diye propaganda yapan Meral Akşener değil miydi Cihan Paçacı?

Sahi Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde HDP sizin neyinize âşık oldu da, “Meral Akşener ikinci tura kalması durumunda, HDP oyunu Meral Akşener’e verecek” açıklamasını HDP sözcüsü Ayhan Bilgen yapmıştı Cihan Paçacı?

Kandil’in büyük partisi CHP, Kandil’in küçük partisi HDP ile her türlü birlikteliği yapıp, MHP’yi nasıl böyle suçlayabiliyorsun Cihan Paçacı?

“İşte MHP’nin kayıtsız şartsız desteklediği Ak Parti budur” diyen Cihan Paçacı, madem AKP’den bu kadar rahatsızsın seçimlerden hemen sonra “AKP MHP’ye muhtaç değil, ihtiyaç olduğu zaman taşın altına elimizi koyarız” diyen milletvekiliniz Fahrettin Yokuş’u ve “Kanun çıkarma yetkisinde AK Parti’nin bir avuç vekile ihtiyacı var. Devletin bekası için bir kanun ise, MHP’ye ihtiyacı yok ki İYİ Parti de çıkartır verir o vekili” diyen parti kurucunuz Mehmet Arslan’ı bugün İP’den ihraç edin. Hem de böylece CHP, HDP aşkınıza gölge düşmüş olmaz.

Cihan Paçacı, Genel Başkanın Meral Akşener kürt kökenli kardeşlerimize de zulümler eden teröristbaşı Öcalan’ın “HDP benim en iyi projem” diyerek kurduğu bu parti için “HDP kürt siyasal hareketinin temsilcisi” demişti.

Sen de katılıyor musun bu sözüne?

Laga luga yapmayı bırak buna cevap ver…

İP’in bir çok kurucusu bu sözden dolayı partinize tepki gösterip istifa etti.

Sen ne zaman istifa edeceksin?

Yoksa “CHP-HDP bizim yol ve dava arkadaşımız” mı diyorsun sen de?

FETÖ’nün kaset tezgâhıyla MHP’den istifa etmek durumunda kalan Cihan Paçacı sana, “Hocaefendiyi bir gün herkes anlayacak. Ne mutlu şimdiden anlayana” diyerek öven Meral Akşener’le mutluluklar dileriz.

Celladına aşık olmak da, bir aşk tercihidir.

YILDIRAY ÇİÇEK

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.