Çaylar Kimden?

30.04.2016
A+
A-

 

 

Seçimler Yüksek Seçim Kurulunun kontrolü altında yapılıyor. Seçim zamanı da YSK’nın aldığı kararlar geçerli oluyor. Şimdi 15 Mayısta kongreye gideceğiz diyenler bu yayınlanan haberi okumadan Ankara’ya kadar boşu boşuna yorulmasınlar. Yorulsalar bile bir araya gelip bir toplantı yapmış olurlar. Eee artık çayları kim ısmarlar bilinmez.
Turktime gazetesinden müthiş bir başarılı habercilik örneği. Haberin internete düştüğü tarih 27/4/2016. Gazete diyor ki, MHP olağanüstü kongresinin 15 Mayıs’ta olması mucizelere bağlı. Olayı ortaya çıkaran gazeteci Talat Atilla’nın kaleminden takip edelim. Buyrun:

“Geçen hafta MHP’li muhalif isimlerin topladığı delege listesi, muhalif adayların avukatları tarafından teslim edilmek üzere Çankaya İlçe Seçim Kurulu’na getirilir.

Delege imzalarını tutanak karşılığında Çankaya 4. Seçim Kurulu Başkanı Nuri Dündar’a teslim etmek isteyen MHP’li uhaliflerin avukatları “Hayır” yanıtını alınca şok geçirirler. Bunun üzerine avukatlar, “Hakim bey, bunlar bize resmi olarak imza veren kongre delegelerinin imzaları ama…” itirazları üzerine Çankaya 4. Seçim Kurulu Başkanı Nuri Dündar, “Delege listesini genel merkez vermeli” yanıtında ısrar eder.

Avukatların itirazı devam edince, Çankaya 4. Seçim Kurulu Başkanı Nuri Dündar bu sefer yazılı olarak şu yanıtı verir; “Kongrenin yapılabilmesi için MHP genel merkezinin getireceği delege listesi geçerlidir…”

Bu gelişme üzerine avukatlar, Çankaya 4. Seçim Kurulu Başkanı Nuri Dündar’a, “O zaman elimizdeki delege izalarını size teslim edeli.” Deyince, Başkan Dündar, “Hayır, bunları hukuki açıdan teslim alamam. Ancak MHP Genel Merkezinin göndereceği delege imzalarını teslim alabilirim” şeklinde konuşur. MHP’li muhaliflerin avukatları seçim kurulundan elleri boş döner ve muhalif adaylara, “Genel merkez delege imzalarını seçim kuruluna göndermezse, kongre toplanamayacak!” bilgisini verir. Yani MHP Genel Merkezi olağanüstü kongre delegelerini seçim kuruluna teslim etmezse, hukuken kongre yapılamıyor.”

Niyetlenenler varsa, boşu boşuna Ankara’ya çay içmeye gitmesinler. MHP’nin 47 yıllık geçmişi olan ve sonsuz kadar var olacak harbiden bir Türk Partisi olduğunu bilsinler.

Olayın devamında, gelişmeler üzerine Türktime MHP Genel Merkezini arayarak “Delege imzalarını Yüksek Seçim Kuruluna gönderecek misiniz?” diye sorar. Yanıt gayet nettir.

“Kardeşim, tanımadığımız bir kayyumun çağrısına itibar mı edelim?”

“MHP, hiç kimsenin ele geçirebileceği bir parti değildir. MHP, MHP’lilerindir, Türk Milleti’nindir.
Yandan dolaşayım, soldan dolaşayım da MHP’yi ele geçireyim diye bir şeye asla geçit vermeyiz. Genel Başkanımızın ve tarihsel birikimlerimizle bu kuşatma teşebbüssünü yarıp geçeriz Allah’ın izni ile.”
Yani Yüksek Seçim Kuruluna delege listesinin gönderilmeyeceğini açık açık ifade ediyorlar.

Böyle bir olaydan sonra aday geçinenlerin hala kongre olacak diretmeleri olayın ardında, kaos çıkarma girişimi, huzur bozma eylemi, kanun tanımazlık yattığını gösterir. Şu saatten sonra, Ankara’ya gitmeye niyetlenenler, aday geçinenlere Çankaya 4.Seçim Kurulu Başkanından imzalı kongre izni kağıdı sorup öyle gitmelidir.

Adaylar da bunu bile bile kongre çığırtkanlığına devam ediyorlarsa sebep başkadır. Ülkücüler herkesten daha uyanık olmak zorundadır. Yaşayarak farkına varacağız diyorsanız, bu sizin bileceğiniz bir iştir. Benden hatırlatması; ancak yine de, ’15 Mayıs’ta çayımı Ankara’da içmek istiyorum’ diyenlere, iyi yolculuklar.

Sağlıcakla kalın!
Fikri Atılbaz

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.