DOLAR 6,0488
EURO 6,5654
ALTIN 306,6
BIST 120.562
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 11°C
Çok Bulutlu

Cahilliği Kutsayan Prof.Dr!

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
30.03.2016
210
A+
A-

“Ben daha çok cahil ve okumamış tahsilsiz kesimin ferasetine (anlayış-sezgi) güveniyorum bu ülkede. Yani ülkeyi ayakta tutacak olanlar, okumamış, hatta ilkokul bile okumamış, üniversite okumamış cahil halktır. Onlar bu yanlışların hiçbirini yapmazlar, o beyannamenin ben neresinden tutayım. Daha önce Jön Türklerin yaptığı gibi ateşe sürüklüyorlar Türkiye’yi. Türkiye’nin okumuş kesimi, profesörlerden başlayarak geriye doğru en tehlikeli olanlar üniversite mezunları. Olayları en rahat okuyanlar ilkokul mezunları. Çünkü zihinleri berrak. Üniversite ve sonrası durum çok vahim çünkü gidişatı okuyamıyorlar, zihinleri bulanık.”

Bunları cümleleri kuruyor. Ve bu cümleleri niye kurduğunu devamında söylediği “Erdoğan giderse tam bir felaketle karşı karşıya kalırız.” cümlesinden anlıyoruz.

Bu sözlerin sahibi Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Arı… Bu sözlerinin tepki alması sonucu görevinden istifa etti.

İsminin önünde Prof. Dr sıfatı taşıyor ama inandığı iktidarın devam etmesi için cahil bir topluluk istiyor ve cahilliği kutsuyor. Görüldüğü gibi cahilliğin okumakla, diploma sahibi olmakla bir alakasının olmadığını da bizzat kendisi gösteriyor.

Bu tipler toplum sorgulamasın, yaşananları öğrenmesin, ne olursa olsun alkış tutsun istiyorlar. AKP’yi ayakta tutan da maalesef bu düşüncedir.

Medya üzerine kurulan baskı ve dayatmada sırf toplumun cahil kalmasına yönelik planlı bir davranıştır.

Şimdi bir üniversiteye rektör yardımcısı olmuş bu kişi, bu düşüncesiyle gençlere sizce ne öğretmiştir? Ya da onun öğrettikleriyle o gençlerden topluma ne fayda gelecektir?

Prof. Dr. Bülent Arı’nın açıkça istediği, AKP ne yaparsa yapsın görmeyin, duymayın, eleştirmeyin, sorgulamayın sistemidir.

Prof. Dr. Bülent Arı, AKP ile sembolleşen “Hüüülogggg” modeli kişilikler istemektedir.

Prof. Dr. Bülent Arı için “Akkk partiliyiz Akkkkk partiliii Hüüülogggg” diyen bir toplum olsun, ona göre eğitimin son noktasını yakalanmış olacak herhalde?

Hırsızlık yapsın, alkış tutsun…

Rüşvet alsın, alkış tutsun…

Vatana ihanet etsin, alkış tutsun…

Yalan söylesin, alkış tutsun…

Adaletsizlik, hukuksuzluk yapsın alkış tutsun…

Prof. Dr. Sıfatı taşıyan bunu isterse, “Hüüülogggg” diye bağıran cahile kim ne diyebilir?

Yüce Allah’ın ilk emri “Oku” üzerine gelmişken, İslam’ın yüce peygamberi Hz. Muhammed (sav) “Çin’de de olsa ilmi arayınız. Çünkü ilim öğrenmek her Müslüman’a farzdır. Melekler, yaptıkları işten hoşlandıkları ilim talebeleri için kanatlarını yere sererler.” Ölçüsünü ortaya koyarken cahilliği kutsamak bir Prof. Dr. Sıfatı taşıyan birine yakışıyor mu?

Manevi önderlerimizin ömrü cahillikle mücadelede geçmişken eğitici ve öğretici bir sıfat taşıyan kişi sırf hizmet ettiği zihniyetin başına bir şey gelmemesi için cahilliği kutsuyorsa, bu toplum şuan gerçekten bir felakete doğru gidiyor demektir.

Cehalet öyle bir binektir ki, üzerine binen zelil olur, arkadaşlık yapan yolunu kaybeder. (Hz.Osman)

Cehaletten büyük dert olmaz. (Hz.Ali)

Cahillerle yaptığım bütün tartışmaları kaybettim. (İmamı Azam)

Cahil kimsenin yanında, kitap gibi sessiz ol. (Mevlana)

Prof. Dr. Bülent Arı bu sözlerden ne anlamakta ve nasıl değerlendirmektedir?

Yoksa hayatında ilk defa mı duymuştur?

AKP’li eski Enerji Bakanı Taner Yıldız‘ın “Eğitim düzeyi yükseldikçe AKP oyları düşüyor.” Sözleriyle, Prof. Dr. Bülent Arı’nın sözlerini yanyana getirdiğinizde asıl niyet anlaşılmaktadır.

AKP PYD’ye silahlı yardım konvoyu gönderdiğinde de, AKP “PYD terör örgütüdür” dediğinde de aynı kişi alkışlıyorsa cahillik budur. Yoksa bugün 2 üniversite bitirmiş adamda, “Hüloggggg” diye bağıranla aynı zihniyeti taşıyabiliyor.

Mustafa Kemal Atatürk‘ün “Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.” Sözü işte bu yüzden anlam kazanıyor. Okumuş Prof. Dr. Bülent Arı’nın hali işte ortadadır.

Cahil ararken amaç nedir? Bunu bilmek lazım. Prof. Dr. Bülent Arı’nın amacı gayet net anlaşıldı.

AKP’nin bakanı “Eğitim düzeyi yükseldikçe AKP oyları düşüyor.” dediyse, Prof. Dr. Bülent Arı gibiler eğitim ister mi?

Cahillik biterse emin olun AKP’de bitecektir.

YILDIRAY ÇİÇEK

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.