DOLAR 6,0534
EURO 6,5602
ALTIN 308,3
BIST 120.151
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 10°C
Yağışlı

Cahiliye Asabiyeti ve Türk Karşıtlığı

31.03.2016
73
A+
A-

 

 

Dün internet sitelerine eski “Acilciler”den HataylıMihraç Ural’ın öldürüldüğü haberi düştü.
Öcalan’ın El Muhaberat’tan mesai arkadaşı olanMihraç Ural, en son MHP Fatih İlçe Başkan Yardımcısı İbrahim Küçük’ünTürkmendağı’nda şahadeti üzerine attığı tweetle gündeme gelmişti.

Bu Banyas kasabı: “MHP Fatih İlçe Başkanı Türkmendağı’nda hak ettiğini buldu” diyordu.

Mihraç Ural, Suriye iç savaşı başladığından beri hemliderliğini yaptığı “Mukavemet-il Suriye” adlı milislerle en kanlı katliamlara imza atmış; hem de faşist Suriye rejiminin ırkçı politikalarından kaynaklanan mezhep savaşını Türkiye’ye doğru yaymaya çalışmıştı.

Ural’ın eylem çizgisi, Arap kimliğiyle “ırkçı” Şiilik çerçevesiyle “mezhepçi”Nusayrilik yönünden “etnik” felsefi olarak “materyalist” ideolojik olarak “Sosyalist” ve zaman mekan ekseninde “militarist” toplamda “faşist” bir çizgiydi.
Yani bu katili tanımlarken bu sıfatlardan hangisini söyleseniz olurdu. Ama ona “Türk” dediğiniz zaman, arşı ala çatlar; zaman dururdu!

Kanal 7: “Esed’in Türk Kasabı öldürüldü!” diyordu. Türk kelimesinin bu kadar yakışıksız kullanılabilmesi, arkasındaki muhtemel sebeplerle birlikte dikkatimizi çekmişti.
Kanal 7 Haber editörü, muhtemelen Türk değildi. Ya da kendisini Türk hissetmiyordu. Suriye iç savaşının azdırdığı “mezhep” asabiyeti, onu haklı olarakrejim kuvvetlerinin karşısına savurmuş, Mihraç Ural’a düşman etmişti.
Şimdi de bu sevinç hengamesinde, düşman bir ismin yanına düşman bir sıfat olarak Türklüğü eklemişti!

Allah sizi ıslah etsin ey cahiller!..Mihraç Ural’a “Türk” demek de neyinnesiydi?
Eğer bazı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, etnik ve ideolojik saikalarla “Türk olmayı” reddettikleri halde bütün vatandaşlar, sadece nüfus kayıtları sebebiyle “Türk” oluyorsa “Kürt kimliği” ve etnik kimlikler adına yapılan “İslamcı yırtınmalar” da neyin nesiydi?
Bir toplum, işinize gelirse ümmet, işinize gelmezse millet miydi?..

Bir adam, iyi işler yapınca Müslüman, kötü işler yapınca Türk mü oluyordu.
Mesela TC vatandaşları “şadırvanda abdest alırken Müslüman; helada abdest bozarken Türk” müydü?
Mihraç Ural’ın neresi Türk’tü?..
Böyle, başkasının ülkesinde yani Türkiye’de bol keseden “enternasyonal komünist” olup da sıra kendi ülkesine, Suriye’ye gelince “vatansever, milliyetçi, hatta faşist” olabilen bir El Muhaberat ajanına
Türk demenin anlamı neydi?

Bu manşeti, düşünmeden yapılmış bir cahillik olarak da görebilir ve es geçebilirdik. Ancak bu manşetin manası ve maksadı ne olursa olsun, internet medyasında “Türk karşıtlığının”özellikle Suriye krizinden sonra arttığına dair sayısız örnek var önümüzde…
Bin yıldır yememiş içmemiş, İslam’ın sancaktarlığını yaparken fakir düşmüş, bağı bahçesi viran olmuş, icabında nesli tükenmiş “Türk” sanki bu cahil Arabofillerin cennet-i alaya avdetine mani olan bir “günah keçisi” gibi bir olumsuzluk eksenine oturtuluyor.

Sanki Ümmet, Mete’nin muhafız alayı gibi aynı yöne ok atan bir tevhid abidesiymiş de Türk gelmiş bunu bozmuş gibi İslam dünyasındaki dağınıklık, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna fatura ediliyor.
Sanki 1919’da Osmanlı Coğrafyası “asr-ı saadet”ten bir köşeymiş de Atatürk gelip bu vahayı, çöle çevirmiş gibi üç kuruşa vatan satan, Allenby’ye “Allah nebi” diyen çöldeki cühelanın bütün ihaneti unutuluyor, TCuluslaşması ayrılığın merkezine oturtuluyor.

Adamlar sanki gönül terbiyesiyle mezhep fanatizmini aşabilmiş de Aleviliğin bütün şubeleriyle birlikte bir Ümmet devletinde yaşamaya hazırmış gibi Milliyetçilik ayaklar altına alınıyor; Türklük lanetleniyor.

İşte bir İslamcı haber sitesinde Türk düşmanı bir Arap katil için atılan “Esed’in Türk Kasabı” manşeti bize bunları hatırlatıyor.
Dilimiz: “Başına Türk kadar taş düşsün!..” diyor;bu “cahiliye asabiyetini” reddediyor!
Kalbimiz, ırk ve asabiyet açısından dünyanın en munis milleti olduğu için kendi ülkesinde kendisine düşman olanları, memleketin başköşesinde yaşatan bu millete yapılan bütün ihanet ve hakaretleri lanetliyor!

Kalemimiz, geçmişte Marksist enternasyonalizmin arasına gizlenmiş Türk düşmanı Kürtçülerin aynısının Ümmetçilik kisvesi altında İslamcıların arasında da yer aldığını görüyor ve milletimizi uyarıyor:
Bu topraklarda Türk’e düşman olarak, bırakın “Ümmet birliği”ni, halı sahada takım bile kuramazsınız!
Olsa olsa İngiliz’in, Fransız’ın, Yahudi’nin Amerikalının istediği gibi zırhsız, kalkansız, kabuksuz, ülküsüz ve hedefsiz kalabalıklar olarak yaşarsınız.
Sonra da kabukları soyulmuş bir tabak Şam fıstığı gibi Yahudi’nin önüne yatarsınız.

Suriye ve Irak’ta görüldüğü gibi mezhep çatışmalarından, camisiz kalır; evinizin yolunu bulamazsınız.

Tarihte İslam’ın zafer tacı olan Türklüğe saygısı olmayan bir Müslüman, adı sanı ne olursa olsun, cahiliye asabiyetinin kurbanı, İslam düşmanlarının bedava ajanıdır!

Şükrü Alnıaçık

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.