Büyükataman “PKK, FETÖ ve ABD’nin sesi Kılıçdaroğlu”

Büyükataman “PKK, FETÖ ve ABD’nin sesi Kılıçdaroğlu”
14.05.2020
A+
A-

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun MHP lideri Bahçeli’nin CHP’yi hedef alan sert açıklamaları için “Talimatla yapılan açıklamalar. AK Parti’nin yapmadığını MHP’ye delege ediyor” şeklindeki iddialarına sert tepki gösterdi.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatla açıklama yaptığını iddia edebilecek kadar alçalan; PKK, FETÖ ve ABD’nin sesi Kılıçdaroğlu, şunu aklına sok: “MHP Genel Başkanı kimseden emir almaz.” Ancak sana dair derin şüphelerimiz var” dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, PKK/PYD’nin, ABD’nin ve FETÖ’nun aynı ağız kullandıklarını belirten Büyükataman şu örnekleri sıraladı:

“Kılıçdaroğlu: Afrin’e girilmesini doğru bulmuyorum.

PKK/PYD: Türkleri Afrin’e girdiğine pişman ederiz.

ABD: Türkiye, Afrin’e yönelik adım atmamalı.

FETÖ’cü sözde gazeteciler: “Savaşa Zeytin Dalı adını vermişler. Türkiye Kürtleri öldürecek. AfrinSavaşınaHayır”

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin sözlerinden de örnekler veren Büyükataman şunları kaydetti:

“Devlet Bahçeli, 6 Ağustos 2012: Küresel çevrelerden izinle vakit kaybetmeksizin batı ucu Afrin’i ve doğu ucu Kandil’i içine alacak biçimde tesis edilecek hilal şeklindeki güvenlik kuşağı bir an önce sağlanmalıdır.

Devlet Bahçeli – 20 Ocak 2018: Allah, ordumuzu muvaffak etsin.

Devlet Bahçeli; tutarlılıktır, Türk milletinin sarsılmaz imanının yansımasıdır.

Devlet Bahçeli; kapalı kapılar ardında Türk milletinin birliğine, dirliğine, refahına operasyon çekmeye kalkanların anlayamayacağı kadar millî ve millet iradesinin vücut bulmuş hâlidir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu iradesinin aziz mirasını sömürüp CHP’yi terör örgütlerinin ve dış mihrakların operasyon alanı hâline getiren Kılıçdaroğlu’nun ne partisinde ne de büyük Türk milletinde bir karşılığı kalmamıştır.

Allah ıslah etsin!”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.