Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Az Bulutlu

Büyük Kurultay’a Davet

Büyük Kurultay’a Davet
14.03.2018
A+
A-

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, ”Türk milletini hak yoluna, hakikat yoluna, kısaca 18 Mart 2018 aat 10.00’da Ankara Spor Salonunda yapacağımız 12. Olağan Büyük Kurultayımıza davet ediyoruz” çağrısı yaptı.

Büyükataman, ”Bu kurultay millet ve devlet bekası için çok hayati sonuçlara vesile olacak, Türk siyaseti milli ve manevi değerlere tam bir inanmışlıkla sahip çıkan milliyetçi-ülkücü kadroların mesajıyla daha da anlam kazanacaktır.

“Milli Duruş: Şühedaya Vefa, Millete Beka” diyerek gerçekleştireceğimiz 12. Olağan Büyük Kurultayımızın Türk milletine hayırlar getirmesi temennimizdir” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman,”Türk milletini hak yoluna, hakikat yoluna, kısaca 18 Mart 2018 saat 10.00’da Ankara Spor Salonunda yapacağımız 12. Olağan Büyük Kurultayımıza davet ediyoruz” dedi

Büyükataman, 18 Mart 2018’de yapılacak MHP 12. Olağan Büyük Kurultayı’na davete ilişkin yaptığı basın açıklamasında, ”Milliyetçi Hareket Partisi, milletin hassasiyetlerini her zaman yüreğinde hissetmiş, hizmetlerini milletin menfaatine göre planlamış ve dünyayı Türkçe okuyan; dünyaya, yalnızca başkent Ankara’dan bakan; tarihin birikimlerini göz ardı etmeyen milli vizyona sahip bir partidir. Bu vizyonla “Önce ülkem ve milletim, sonra partim” diyebilmiş, partinin menfaatlerini daima, milletin menfaatlerinden geride tutmuştur. Onun için diyoruz ki; “Milli Duruş.”

Önümüzde çetin bir yol var. Türk milletini yok etmek isteyen “haç”lılar yeni seferlerinde artık devşirmeler kullanmaktadır” dedi.

Büyükataman, ”Bilek gücüyle yenemeyeceklerini, yenseler bile yok edemeyeceklerini anladıkları Türk milletinin, içinden profesyonel hainler yetiştirmektedirler. Artık Lawrence yetiştirmeye gerek yok. Çünkü bazıları ülkemizi yok etmek adına kapalı kapılar ardında, sessizce ama var kuvvetiyle “Hepimiz Lawrence’iz” diye bağırmaktadır. Bizler o sesleri duyuyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu sesleri kısmak için mücadele etmekteyiz.

Bu uğurda Mehmetçiklerimiz de al bayrak inmesin, ezan susmasın, vatan bölünmesin diye fani bedenlerini feda etmişlerdir.

“Bölünmesin diye millet

Baki kalsın diye devlet

Dağlar gibi kemikle et

Seller gibi kanım gitti” Onun için diyoruz ki “şühedaya vefa”

Biz bunun bilincindeyiz ve Allah’ın hak davasının gönüllü erleriyiz. Bu yolda yalın ayağız, kalbimizde iman ve yanımızda Türk milleti vardır. Attığımız her adımda Türk milletini yanımızda görmek istiyoruz. O yüzden “Huzur ve Beka İçin Güç Birliği” diyoruz” açıklaması yaptı.

“MİLLİ DURUŞ: ŞÜHEDAYA VEFA, MİLLETE BEKA”

Büyükataman, şunları söyledi: “Millete Beka” diyerek feshi mümkün olmayan manevi bir sözleşmenin satırlarını yüreğimizle, kalbimizle ve vicdanımızla mühürledik ve bunu da büyük bir coşkuyla ortaya koyduk. Çünkü bizim siyasetimizin öznesi Türk milletidir. Yegane kuvvetimiz, varlık nedenimiz ve gelecekle ilgili kurduğumuz hayallerimizin esası Türk milletiyle ilgilidir. Sözümüz, ülkülerimiz, hedeflerimiz ve ilkelerimiz Türk milletiyle anlamlı olmaktadır.

Milliyetçiliğimiz; Türk milletiyle mana, ruh ve muhteva kazanmaktadır. Bunun için gür bir haykırışla diyoruz ki; “Milli Duruş: Şühedaya Vefa, Millete Beka.”

Türk tarihinin ilk zamanlarından bugüne dek gerçekleşen tüm askerî, ilmî ve güzel sanatlardaki başarıların Türk milletiyle beraber gerçekleştiğini, komutanlarının yanında kahramanlıklar gösteren askerin Türk milleti olduğunu ve dahi bu ölümsüz komutanların Türk milletinin kendisi olduğunu söyledik. Onları yetiştiren annelerimizin milletimizin temiz evlatları olduğunu söyledik. Bu yüzden Türk milletinden yeniden bir şahlanış beklemekteyiz.

Bu kurultay millet ve devlet bekası için çok hayati sonuçlara vesile olacak, Türk siyaseti milli ve manevi değerlere tam bir inanmışlıkla sahip çıkan milliyetçi-ülkücü kadroların mesajıyla daha da anlam kazanacaktır.

“Milli Duruş: Şühedaya Vefa, Millete Beka” diyerek gerçekleştireceğimiz 12. Olağan Büyük Kurultayımızın Türk milletine hayırlar getirmesi temennimizdir.

Türk milletini hak yoluna, hakikat yoluna, kısaca 18 Mart 2018 saat 10.00’da Ankara Spor Salonunda yapacağımız 12. Olağan Büyük Kurultayımıza davet ediyoruz.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.