Bursa’nın AKP’li Yıldırım Belediyesi’nde araç kiralama krizi yaşanıyor

Bursa’nın AKP’li Yıldırım Belediyesi’nde araç kiralama krizi yaşanıyor
05.05.2020
A+
A-

MHP’li İhsan Bilgili, belediyenin kiralık araçlara ödediği paraya tepki gösterdi.

MHP’den AKP’li başkana: Fakir fukarayı düşün

Sözcü Gazetesin Haberine göre MHP’li meclis üyesi İhsan Bilgili, belediyenin geçen yıl 80 milyon liraya araç kiraladığını, bu masrafın da savurganlık olduğunu belirtti. Araçlar için belediye kasasından çıkacak paranın 186 milyona ulaşacağını söyledi.

Bursa’nın AKP’li Yıldırım Belediyesi’nde araç kiralama krizi yaşanıyor. Yıldırım Belediyesi’nin 2016 ve 2019 yılı arasındaki 3 yılda toplam 90 adet araç kiralama işine 94 milyon 840 bin lira ödediği belirlendi.

2019-2022 dönemiyle birlikte, araç kiralama karşılığında belediyenin kasasından çıkacak olan para miktarı ise 186 milyon 310 bin liraya ulaşacak

KARA DELİK GÖNDERMESİ

MHP’li Meclis Üyesi İhsan Bilgili, belediyenin 446 milyon TL borcu olduğunu belirterek; “Lüzumsuz ve fantastik harcamalardan kaçınmamız gerekir.

Sizlere emanet edilen fakir fukaranın vergilerinden oluşan paraların doğru ve yerinde kullanılması bir sorumluluktur. Kara delik diye gördüğüm araç kiralamalar ve fidan alımları gibi uygulamalar yeniden masaya yatırılmalı ve bu kalemlerden ne kadar tasarruf edebilir diye ciddi bir çalışma başlamalıdır” açıklaması yaptı.

‘SIFIRI BİLE DAHA UCUZ’

MHP’li İhsan Bilgili, “Sadece 6 yıllık araç kiralama toplamımız 186 milyon 310 bin TL’dir. Personel zaten belediyeden… Şimdi üzerinde düşünmek gerekmiyor mu?

Toplam 90 aracın kiralanması için bu kadar para verilir mi? Bu araçları belediye olarak ikinci eli 25 milyon, sıfırı fabrika çıkışı azami 50 milyona alabiliriz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.