Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Parçalı Bulutlu

Bülent Arınç Erbakan’ı Haklı Buldu

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
25.12.2013
A+
A-

Yıldıray Çiçek

Onu en son 17 Aralık günü AKP’li bakan çocuklarına ve AKP’nin bürokratlarına, AKP’li iş adamlarına yapılan yolsuzluk ,rüşvet ve kara para operasyonundan sonra basın açıklaması yapmak için ekran karşısına çıktığında görmüştük…Tedirgindi, öfkeliydi, kamuoyunu yanlış bilgilendirmek ve yönlendirmek için adeta laf cambazlığı yaptı ,bir dediği diğerini tutmuyordu, soru soran muhabirlere fırça üstüne fırça attı. Sözde İslamcı Arınç, olayın üzerini örtmek için daha ilk günden vazifesini yerine getirdi. Aha burada ağlayacak dedik ama suçüstü yakalanmanın gerginliğinden ağlayamadan toplantıyı bitirdi. Gerçekten acınacak bir halde gördüm Bülent Arınç’ı… Allah kimseyi bu hale düşürmesin…

Bülent Arınç , bu halini gösterdikten 4 gün sonra ,Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı’nı ziyaret edip, Vakıf Başkanı Fatih Erbakan ve Yönetim Kurulu’yla görüşmüş ve orada da kameralara şu açıklamaları yapmış:

“Şimdi karşılaştığımız bazı olaylara bakarak görüyorum ki Necmettin Erbakan hocamız çok haklıymış, çok doğru düşüncelere sahipmiş. Demek ki o çizgiyi muhafaza ederek dünyaya, Türkiye’mize bakış açımızı tekrar gözden geçirmekte, bunları tekrar güçlendirmekte fayda var. Her zaman, her geçen an hocamızın ne kadar haklı olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor.”

Eğer merhum Necmettin Erbakan düşüncelerinde haklı ise Bülent Arınç ve savunduğu zihniyetin yerin dibine girmesi lazımdır. Şimdi merhum Necmettin Erbakan’ın AKP hakkındaki bazı sözlerini hatırlatacağız ve Bülent Arınç emin olun daha çok acınacak hale düşecektir.

“Son 10 yıldan beri işbirlikçi görüşler yan yana geldiler, alt alta durdular, üst üste durdular, tek başına geldiler, 367 milletvekili aldılar ama beş para etmiyorlar. Çünkü işbirlikçi görüşten hayır gelmez”

“Bu arada önemli husus şudur: Maya çok mühim bir şey. Mayasız ekmek olmaz. O cevher sizde, yoksa ekmeği yapamazsınız.”

“Bir doktor gözüyle bakarsan, bunlar büyülenmiş. Samimiyetle söylüyorum, insanlar büyülenirse bu kadar şaşkına döner. Bu büyülenmiş gömleksizler milli menfaatlere aykırı ne varsa bir bir yerine getirmeye çalışıyorlar”

“AKP’ye oy vermek, cehenneme bilet almak demektir.”

“Ben ders verirken onlar arka bahçeden ABD’nin, İsrail’in bahçesine kaçtılar. Benim verdiğim kitapların arasına Teksas, Tommiks koyup okudular.”

“Tayyip bu partiyi kendi başına kurmadı, aldığı emirlerle kurdu. Peki Erdoğan niçin bu projenin kuklası olmayı kabul etti? Çünkü makama, paraya ve liderliğe karşı zaafı var.”

“Hacca giden dahi Siyonist düzene çalışıyor.”

“AKP’yi kurduran Siyonizm’dir.”

“AKP Türkiye’nin içini boşalttı.”

“Ergenekon ABD’nin TSK’daki ABD Karşıtlarının Tasfiyesidir AKP ise Seyircidir.”

‘AKP’nin Günahlarına Beni Ortak Etmeyin!’

“Efendim bunlar da eski Millî Görüşçü, bunlar da sizlerin eski talebesi, bunlara oy vermek lazım deyip duruyorsun. Her şeye bir kılıf buluyorsun. Hadi oradan! Sakallı Hüsnü beni duyuyor musun, senin bu AKP’ni Siyonistler ve ırkçı emperyalistler işbaşına getirdi. Bunlar ne söylerse yalayıp yutuyorsun. Bana bak, uyan uyan, seni narkozluyorlar, uyuşturuyorlar. Ne zaman uyanacaksın? Siyonizm seni aldatıyor.”

“Ortadoğu`daki barışa katkılarından dolayı Erdoğan`a, Yahudi Cemaati tarafından `Büyük Cesaret Ödülü` verildi. Papa Jean Paul`un cenazesi
nedeniyle Erdoğan Vatikan`a gitti ve Türkiye`de bayraklar yarıya indirildi.”

Merhum Necmettin Erbakan’ın AKP hakkında ifade ettiği bazı cümleler bunlardır. Necmettin Erbakan’ın buna benzer ifadelerini kitaplaştırmaya çalışsak inanın sayfaların almayacağı bir durum ortaya çıkar.

“Erbakan hocamız çok haklıymış, çok doğru düşüncelere sahipmiş” diyen Bülent Arınç , bu sözlerin altına da imza atar mı? Kuru kuruya “haklıymış” demek olmaz herhalde….

Ortaya çıkan rüşvet ,yolsuzluk ,hırsızlık ,kara para olayını “ABD,İsrail ,uluslar arası güçler AKP’ye operasyon yapıyor” şeklinde savunma yüzsüzlüğü gösteren AKP’ye Necmettin Erbakan’ın yukarıdaki sözleri şamar olur herhalde…

Eğer Bülent Arınç ,merhum Erbakan’ı “Erbakan hocamız çok haklıymış, çok doğru düşüncelere sahipmiş” şeklinde anıyorsa , AKP ile zihniyet olarak yollarını ayırdığını göstermektedir.

Siyaseti bırakacağını söyleyen ,AKP içinde sürekli madara olan Bülent Arınç’ın Erbakan hakkındaki sözleri zamanlama açısından da önemlidir. Bu önemli ayrıntının önemini daha iyi anlamanız için merhum Erbakan’ın sözlerini tekrar tekrar okumanızda fayda vardır. Bunlar biten ve tükenen AKP’den manzaralardır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.