Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 33°C
Az Bulutlu

“Bugünün Seyit Rıza’sı Öcalan”

13.11.2014
A+
A-

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin son olarak Başbakan görünümlü Ahmet Davutoğlu’nun “Dersim, modern Kerbela” diyerek başlattığı Dersim’deki ihaneti meşrulaştırma ve masumlaştırma çabalarına karşı gösterdiği milli duruş, nerde PKK’lı ve bölücü var hepsini rahatsız etti ve harekete geçirdi.

PKK çizgisinde hareket eden siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları, yazarlar, sözde sanatçılar MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye tepki göstermek ve ihanete sahip çıkmak için sıraya girdiler.

Sanatçı maskesi altında PKK kimliği ile bilinen Ferhat Tunç “Devlet Bahçeli’nin Dersim Düşmanlığını Lanetliyorum” demiş…

MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye PKK’lılar lanet okuyor, tepki gösteriyorsa Başbakan görünümlü Ahmet Davutoğlu’nun “Dersim katliamı modern bir Kerbela’ydı” sözüyle batağa saplanmış bir zihniyet olduğu bir kez daha tescillenmiş oldu.

BOP’un uzunu ve BOP’un bücürü istediği kadar Dersim’deki ihaneti meşrulaştırmaya, masumlaştırmaya ve hainlerden özür dilemeye çalışsın, İngiliz ve Fransız işbirliğiyle ortaya konulan bu ihanet tarihten silinmeyecektir.

Bu zihniyet için şehit asker “Kelle” olduğu için Dersim isyanında şehit edilen Asteğmen İsmail Hakkı ve 33 Mehmetçiğimiz bunlar için bir şey ifade etmemektir. Terör örgütü PKK ve bölücüler içinde Türk askeri bölgede işgalci diye sıfatlanınca ortaya işte böyle Dersim ihanetini savunan koalisyon çıkmaktadır.

Bugün İngiliz ve Fransız beslemesi terörist Rıza’dan özür dileyenler, yarın onun bunun beslemesi Öcalan’dan da özür dileyeceklerdir. Çünkü bunların siyasi fıtratında bu vardır. Zaten Öcalan’a İmralı’da krallar gibi hizmet sunmaları ve onu İmralı’dan çıkarmak için zemin hazırlıkları bunun da ispatıdır.

PKK’lı Emine Ayna’nın “Bugünün Seyit Rıza’sı Öcalan’dır” ifadesi zaten Dersim tartışmalarının özetidir.

Dersim ihanetini aklamak için AKP, PKK ve çeşitli çevreler adeta seferberlik başlattılar.

CHP Milletvekili Hüseyin Aygün’ün avukatı olan Cihan Söylemez ismindeki bir avukatta bunlardan birisi olarak yerini almıştır.

Tunceli’de bulunan avukat Cihan Söylemez “Devlet Bahçeli’nin bu söylemlerini kabul etmek mümkün değildir. Zira Bahçeli’nin tarih bilinmezliğin göstergesi olduğunu düşünüyoruz. Kendisi bir halkı topyekun terörist olarak nitelendirmektedir. Şimdi biz kendisine nüfus kayıt örneği göndereceğiz. Bu nüfus kayıt örneğinde 1936 doğumlu bir çocuk var. Bu çocuğun ismi Emine, bu çocuk 1938’de Nazımiye ilçesine bağlı Avanos deresinde ailesiyle birlikte kurşuna dizilerek öldürülüyor. Devlet Bahçeliye sormak gerekiyor. Emine bebek acaba terörist mi? Emine bebek hala ana emziğinde bir bebektir. Kendisinde bir vicdan var mı? Vicdan sahibi bir insan ise bir bebeğe nasıl Yezid’in takipçisi bir insan olarak nitelendiriyor?” açıklamalarını yapmış. Bu açıklama birçok haber sitesinde yer almış…

Bu avukat aynı zamanda terörist Seyit Rıza’nın mezar yerinin bulunması için çeşitli çalışmalarda bulunan kişidir.

İşbirlikçi Seyit Rıza’yı iyilik meleği gibi sunan ve isyanı bastırma sırasında bir çocuğunda öldürüldüğü iddia eden Avukat Cihan Söylemez’in bu iddiası ne derece doğru bilmiyorum ama bu konuda yan yana geldiği terör örgütü PKK’nın kundakta ve annesinin karnında öldürdüğü bebekler büyük bir acı olarak tarihte yerini almaktadır. Bunu herkes çok iyi biliyor.

Bu avukat MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin şu şekilde hatırlattığı PKK tarafından öldürülen bebekleri hatırlıyor mu?

√ 20 Ağustos 1987 tarihinde Mardin Dargeçit’te beşiğinde uyuyan 4 aylık emzikli bebeğe kurşun sıkan canavarlardır.

√ 9 Temmuz 1989 tarihinde Diyarbakır’ın Hani ilçesinde, 3 yaşındaki bebeği öldüren canilerdir.

√ 19 Ağustos 1992 tarihinde, Diyarbakır’ın Lice ilçesinde kundaktaki bebeğe makineli tüfekle saldıran şerefsizlerdir.

√ 24 Temmuz 1994 tarihinde, Van’ın Atabinen Köyü’nde 3 bebeğin uyurken canını alan katillerdir.

27 Eylül 2011 tarihinde Batman’da, 26 haftalık hamile olan Mizgin Doru’nun ve doğduktan bir süre sonra da hayatını yitiren o bahtsız yavrusunun kanlıları elbette Başbakan’ın çözüm ortaklarıdır.

***

Dersim ihanetini bebek ölümü iddiası üzerinden masumlaştırmaya çalışan bu avukat, PKK’nın öldürdüğü bu bebekler hakkında ne düşünmektedir?

“Bugünün Seyit Rıza’sı Öcalan” ise bu alçağın öldürttüğü bebeklerin hakkını da avukat olarak niye aramaz? İsyanın bastırılması sırasında gerçekten bir yaşında bir bebek öldürüldüyse bunun vicdani boyutu vardır. Ama bebek katilleriyle aynı safta durarak, Seyit Rıza gibi Fransız ve İngiliz beslemesini savunarak “bebek öldürüldü” açıklamaları samimi ve inandırıcı değildir.

Dersim’de köprüleri yakan, yıkan, askerlerimizi şehit eden, bölücü kalkışma yapan ihanet çetesini savunmak PKK’lıya, bölücüye, Cumhurbaşkanına, Başbakana ve bazı CHP’lilere miras olarak kalmıştır.Bu mirası korumak içinde bu çevreler MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye karşı mücadele yarışına girmişlerdir. MHP Lideri Devlet Bahçeli’de hepsine hak ettiği cevabı haykıra haykıra vermiştir.

Dersim’deki ihaneti savunan PKK’lıya zaten söyleyecek sözümüz yok, onlar atalarını ve misyonlarını savunuyor. Ya Cumhurbaşkanı görünümlü Recep Tayyip Erdoğan ya Başbakan görünümlü Ahmet Davutoğlu neyi, kimi savunuyor? Bu durumu sorgulayan AKP içinde hiç mi vatansever kalmadı?

Yildiray Çiçek

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.