Bu Zihniyete ‘Eyvallah’ Diyenlere Yuh Olsun!

25.04.2016
A+
A-

 

 

Ey akıl sahipleri, aklınızı ipotek ettiriyorsunuz, nasıl oluyor da başkalarının emrine veriyorsunuz? Hele makam, mevki, para, zaaf, kadın ya da çok daha başka şeylere kanıp birilerinin emrine girenler, mankurtlaştığınızın farkında değil misiniz? Ey vicdanı olmayan vicdan sahipleri, biraz insanlaşın, allasen biraz insan olun… Vicdansız insan olabilir mi? Kalpsiz ve akılsız insanlar vicdansız insan müsveddeleridir. Çünkü vicdan akıl ve kalbin kesiştiği noktadır. Kalp açıklığı tek başına değil, akıl açıklığıyla birlikte olursa bir anlam kazanıyor. Benim kalbim açık, kalp gözüm açık diyenlerin akılları kapalıysa, kalbi açık, aklı kör ise; ya da tam tersi aklım açık, zihnim sarih deyip de kalbi kör olanlarda vicdan olamaz.

Bu tür insanların şuurları kapalıdır, ne imanları imandır, ne insanlıkları insanlıktır. Hak olanı bilemezler; çünkü hak olanı hak olarak, batılı batıl olarak görmemeleri bu durumu doğurur. Onun için diyoruz ki Allah’a kalbimizi ve aklımızı açık etmesi için dua ediyoruz. Bizleri vicdanlı kılmasını istiyoruz.

Ülkemizde o kadar çok bu tip insan var ki… Onlara uyan, peşlerinden giden onca insan var ki… Vatan sevgisiyle, milli dememek için kendilerini yırtıp ulusal demekte ısrar eden; milliyetçilik yerine ümmetçilik yapan bir kesim var ki? Bu vicdansızlar neredeyse komünizmle şeriatçılığı bir tutacak kadar körler. Öldürülen masum insanları, sınırları bekleyen askerleri, güvenliğimizi emanet ettiğimiz polislerin şehit olmalarını normal karşılayan, ‘adamlar özgürlük için öldürüyorlar, savaşıyorlar’ diyen tıynetsizler var. Yazık ki bunların bazıları vekil, bakan yani üst düzey… Üst düzey olunca ne olur? Diyebilirsiniz; ancak o zaman daha tehlikeli oluyorlar. İhanetin tahsillisi en tehlikelisidir. Bugüne kadar öyle olmuştur, öylede olacaktır.

İhanetin tahsillisi terör örgütüne baş olur, teröristleri de onun emriyle hareket eden vicdansızlar topluluğudur. Bunlara inananlar, kendilerini düzeltmezlerse yaşadıkları ülkeyi de mahvedeceklerini bilmelidirler. Laf olsun diye konuşanlar, devlet ahlakıyla, kişisel kavgaları karıştırırlar. Nerede nasıl davranacaklarını bilemezler. Doğru olduğunu bile bile doğruyu yanlış yaparlar, eleştirirler.

Son zamanlarda MHP’yi AKP’nin destekçisi olarak sunanlar, bile bile bu ahlaksızlığı yapanlar, Yeni CHP’nin de TBMM’de AKP’nin uygulamalarının yanında yer almasına ses çıkarmazlar, Yeni CHP’nin uydurduğu mazeretlerin arkasına sığınırlar. Bir şeyi savundukları nedenden dolayı doğru olduğunu söyleyemezler.

Şimdi açık açık bir kez daha altını çizerek söylüyorum: Milliyetçi Ülkücüler, söz konusu olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti olunca her zaman Türkiye’nin menfaatlerinin yanında olur.

Türkiye deyince akan sular durur.
Kim olursa olsun Türkiye’yi temsil eden birine hiçbir yabancı hakaret edemez, bunu kabul edemeyiz.

HDP denen bölücülerin yanında olan, onların sözcüsü, politik kanadı olan partiyi tanımıyor, flu görüyor diye eleştirdikleri Milliyetçi Ülkücü Hareketin Lideri Bahçeli’yi, TBMM’de resmi bir törende cumhurbaşkanını ve başbakanı selamlama nezaketinde bulunduğu için eleştirenler siz ne vicdansız, izansız, akılsız, kalpsizsiniz… Devlet ahlakından habersiz, Muhammedi ahlaktan bihaber olan zavallılar…

Sizlerin hem kalp gözü kapalı, hem de aklı kör, vicdansız vicdanlılarsınız. Sizlere ve sizin gibilere Allah hidayet eylesin yine de olmazsa bildiği gibi yapsın. MHP’nin yaptıklarına AKP’ye koltuk değnekliği olarak anlatıp, Yeni CHP’lilerin yaptıklarına eyvallah diyen zihniyete yuh olsun.

Bu vesileyle Lideri anlamak herkese nasip olmaz diyoruz. Tekrar söylüyorum, Lider Bahçeli’yi anlamayanların Başbuğ’u anladım demeleri imkansızdır, mümkün değildir.

Sağlıcakla kalın!

Fikri Atılbaz

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.