Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Az Bulutlu

Bu Yolda!

08.08.2017
A+
A-

Adı, sanı Tarihiyle, özüyle, sözüyle Türk olan bu devletin karşısına bir el gibi çıkıp ortaklık taslayan bu rezillerle birlikteliğe boyun eğip, katlananlar, onların kılıcını sallayanların topuna kibrit suyu.

”Türkiye’yi ortak vatanımız olarak korumak ve birlikte huzur içerisinde yaşayabileceğimiz bir barış adasına dönüştürmek için ilkelerimiz doğrultusunda herkesle yan yana gelmeye, birlikte mücadele etmeye kararlıyız” Selahattin Demirtaş

Bu ifadeleri kullanan Atatürk’ün kurmuş olduğu, şimdi de bulunduğu ellerde teröre destek olan parti konumunda konuşuyor. Teröre karşı durmasını beceremeyen hatta teröristlere sağladığı destekle yoluna devam ederken Türk’e, Devletine, bayrağına, diline, milletine aykırı hareket eden, Atatürk’e aykırı harekette bulunan Y-CHP Türkiye’yi zora düşürecek hareketlerde bulunuyor.

Y-CHP’nin uygunsuz şekilde başına geçen, Devletin dirayetine karşı çıkan Kılıçdaroğlu, TV programında şu şekilde sorulan bir soruyu: Demirtaş’ı da ziyaret eder misiniz?” şu şekilde cevaplamıştır: Eğer ortam olursa niye olmasın. Sonuçta Demirtaş da halkın oyuyla seçilen saygın bir siyasetçi. Bir dönem oldukça da sempati uyandırdı.” Diyerek cevaplamıştır. Bu şekilde verdiği cevaplar tüm Türkiye hatta dünya duysun diye demokrasi kralı olarak şişine şişine söylemiştir.

“PKK’lıların üstüne operasyon için yolladığınız askerler de bizim çocuklarımız, kardeşlerimizdir. Onların canı bizim canımızdır, öldürmeye çalıştığınız PKK’lılar da onlar da bu halkın evlatları, kardeşlerimiz, canımızdır.” Diyen Demirtaş için hiç çekinmeden Kemal Kılıçdaroğlu şöyle demiştir: “Demirtaş terörle arasına mesafe koyan bir siyasetçi aynı zamanda. Bu konuda çok demeçleri ve açıklamaları var. Ben bir siyasetçinin bir milletvekilinin hapiste olmasını da doğru bulmuyorum. ”

Diyen Y-CHP’nin Genel Başkanı olan sayın Kılıçdaroğlu nasıl bir organizasyon içinde olduklarını söyledikleri ve yaptıklarıyla açık açık deklare etmiş, PKK’nın yanında durduklarını ispat etmişlerdir. Açık açık terörin, teröristin yanında olduklarını gösteren HDP Eş Başkanı tarafından haklı gösterilmiştir.

“Demokratik özerklik elbette Türkiye’de tartışılması gereken demokratik bir sistemdir. Bir yönetim modelidir. Nasıl birileri başkanlık sistemini tartıştırmak istiyorsa partimizin de önerdiği model Türkiye’nin her yeri için güçlendirilmiş, yerinden yönetim modelleridir.” diyerek özerklik savunan bir adm olmak ne kadar hayırsız ve kısmetsiz bir iştir. Ve bu açıklamayı yapan Demirtaş’a sahip çıkmak aynı zamanda HDP’nin gidişatına, yaptığı siyasete olur vermektir.

Yukarıda görünen, böyle bir fotoğraf karesinde bulunmak ve de katil Karayılan’la aynı karede yer alan birinin ikrar ettikleri ve can dediği PKK’ya nasıl olur da ön yargısız olarak bu memleketin varlık taşı diye bakacağız.

Bu karede bulunan insanların demokrasiden ne anladıklarını ne şekilde anlayacağız? Bu olayı ve onları destekleyen Kılıçdaroğlu’nu ve partisini nasıl, ne şekilde anlayacağız? Bugüne kadar oynanan oyun tamamen PKK kontrolünde olanların oynadığı oyundu. Şimdiyse Atatürkçü olduklarını çekinmeden söyleyen, katillerle birlikte hareket eden zavallılara söyleyecek sözümüz ne olmalı?

Hakkımız da kurulan bu siyasi oyuna ne demeliyiz? Oynanan pis oyuna ses çıkarmayıp sessiz mi kalmalıyız?

Ancak şunu herkes iyi bilsin ki; biz Türk Milletiyiz, Tarihimiz Türk, Başbuğlarımız Türk, bayrağımızı her zaman şanla, şerefle dalgalandırdığımız, Devleti kuran Başbuğ Atatürk, bize yol gösteren Başbuğ Türkeş, hala Türkiye diye haykıran Lider Devlet Bahçeli ve onlara sevgi, saygı duyan önce Türkiye diyen Ülkücü neferler, Allah diyen gönüller var. Elhamdülillah…

Sağlıcakla kalın!

Fikri Atılbaz

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.