DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 17°C
Parçalı Bulutlu

Bu Vatan Size Neyledi

16.02.2013
78
A+
A-

Hülya Diker

Bir önceki yazımızda sözde “Demokratik Açılım” olarak anılan sürece katkı sağlayan yandaş ve Candaş medya kuruluşlarının ikiyüzlülüğünü yazmıştık.
Ülkücü kimliği ile kendini tanıtan dizi oyuncusu Ahmet Yenilmez’in terörist başı Abdullah Öcalan ile müzakereyi destekleyen tavrı bu haftanın konusunu belirledi.

Dünden bugün’e adına “AYDIN” denen, aralarında Şair,Yazar,Müzisyen,Ressam,Tiyatro ve Sinemacıların bulunduğu sanatçılar, hükümetin önce “kürt açılımı” olmadı sonraki ismiyle “demokratik açılım”olarak adlandırdığı, sözde kürt sorununun çözümüne yönelik sürece destek vermek için bir araya gelmişler.

”Barış için Sanat Girişimi” adı altında bir insiyatif girişimi kurmuşlar.Bu insiyatifin amacı, sözde kürt sorunu olmak üzere ülkedeki tüm sorunlara barışçı bir yaklaşımla çözüm bulmakmış…yapacakları işler ise konserler, toplu gösteriler,canlı performanslar, televizyon dizileri,radyo programları,sinema filmleri olacakmış.

Yani, popüler görsel icraatlarıyla,tarihinden haberdar olmayan, okumayan, araştırmayan ülkem insanının beynini yalan yanlış bilgilerle yıkayacaklarmış.

Dünden bugüne bu İnsiyatif’in basın açıklamalarında ve programlarında boy gösteren, kanlı terör örgütü ve onun elebaşı Abdullah Öcalan’a ve AKP hükümetinin pervasızca vatan toprağını bölmeye yönelik girişimlerine,oluşumlarına destek ve katkı sağlayan bu ünlüler kim?

Çoğunu televizyon dizilerinden, Sinema filmlerinden,Tiyatro oyunlarından tanıdığınız, hayranlıkla izlediğiniz yada sesini ve müziğini dinlerken kendinizden geçtiğiniz isimlerin başında Şevval ve Leman Sam gelmekte.Sırasıyla Tuncel Kurtiz,Zeynep Casalini, Mustafa Avkıran, Suavi, Derya Alabora,Ezel Akay, Arif,Tolga ve Pınar Sağ, Şebnem Sönmez, Mustafa Erdoğan vs.vs. Liste bu kadarlada kalsa iyi!

Ak Parti hükümetine yakın durmaya çalışan, şirin görünmek ve çıkar hesapları içende olan bireysel basın açıklaması yapan insiyatiflerimizde var. Gelin birde bu listeye ve bireysel yapılan açıklamalara göz atalım. Önce bayanlar diyelim.

SEZEN AKSU- (Fatma Sezen Yıldırım):BU BARIŞ SÜRECİNE VE İMRALIYA DESTEK VERMEYEN İKİ CİHANDA LEKELİDİR.

Sezen Aksu anne ve babasıyla, Recep Tayyip Erdoğan’ın Millet’e ve Devlet’e ve hatta bebek katili Abdullah Öcalan’a sunduğu bu sınır tanımayan hizmetleri değerlendirip, aile meclisi olarak bir karar vermişler. Bu olumlu düşünceyi Başbakanı ile paylaşmak istemiş Sezen Aksu. Aramış Başbakan’ını.

Başbakan’ın sekreteri özel kaleme yönlendirmiş bizim İmralı sevdalısını. Başbakan’a iletilmek üzere Sezen Aksu’nun sözlerini kalem altına almış Özel Kalem…

Not şöyle ”Annem babamla konuştuk, son açılımınızı hep birlikte canı gönülden destekliyoruz. Sürecin güzel bir şekilde tamamlanması için elimden geleni yapmaya hazırım. Annem ve babam bu sürecin karşısında duranları iki cihanda lekeli olarak kabul ediyorlar. Bende öyle görüyorum.

HÜLYA KOÇYİĞİT-YÜREĞİM CAYIR CAYIR YANIYOR

Hülya Koçyiğit’in (7 Şubat 2013-Taraf Gazetesine verdiği röportajda) “müzakereleri olumlu karşılıyorum.

Çözüm noktasında uzatmaları oynadığımız bir dönemdeydik, sürece tüm tarafların destek vermesi gerek. Paris cinayetleri konusunda her iki tarafta gösterilen hassasiyet barışa ne kadar hasret olduğumuzu gösterdi”

HÜLYA AVŞAR : “Yıllardır Anayasa değiştiriyorlar, bir kez de barış için değiştirsinler.

Siz çağırdınız diye yıllardır dağlarda yaşayan insanlar lay lay lom diyerek inmeyeceklerdir.”

Muhabir: Hülya Hanım bugün çok sayıda şehit var.

Hülya Avşar: Kürtler de var. Her şey karşılıklı.

TÜRKAN ŞORAY: “Barış sürecinin başarıya ulaşacağına inanıyorum. Duyguların tahammülü kalmadı artık barışın gelmesi gerekiyor.”

MÜJDE AR :”Paris’te 3PKK’lı kadına yapılan saldırı alçakça. Cenazeye katılmayı düşündüm.”
Eyy dününden biçare ekran güzelleri, Kurtuluş Savaşı, Sarıkamış, Çanakkale Destanı, Balkan Savaşlarını siz hiç duymadınız mı?

Madem dününüzü bilmeyecek kadar cahilsiniz, “bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp diyerek” sizleri dünümüzdeki savaş kahramanları kadınlarımızla tanıştıralım.

Sezen Aksu sana ve ailene “HALİME ÇAVUŞ(HALİM ÇAVUŞ)verdim. Lekelerinizi silmeniz için.

Hülya Koçyiğit sana “NENE HATUN” verdim. Şuurunu yerine getirmen için.

Hülya Avşar sana “KARA FATMA” verdim. Doğru yolu bulman için.

Türkan Şoray sana “ŞERİFE BACI”yı verdim. Cehaletini görmen için.

Müjde Ar sana “HALİDE ONBAŞI” vermek geldi içimden.

Yukarda bahsi geçen isimler Milli Mücadele Cephelerinde kahramanlık destanları yazan Türk Kadınlarıdır.

Bu Türk kadınları önce, yüreklerini siper ettiler vatan toprakları için. O nedenledir ki, GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK bakın TÜRK KADININI nasıl tanımlıyor.

”Dünya’da hiçbir milletin kadını, ben Anadolu kadınından daha fazla çalıştım milletimi kurtuluş ve zafere götürmekte, Anadolu kadını kadar himmet gösterdim” diyemez.

Ekran güzellerimiz siz üzerinize almayınız bu övgüleri, siz bu kapsama dahil olamazsınız…

Sıra bireysel basın açıklaması yapan tanınmış erkek insiyatifler de

ORHAN GENCEBAY: Oslo süreci için: “Barış için her şey denenmeli.”

HALİL ERGÜN: “Oyumu AKP’ye verdim”

(1994 seçimlerinde SHP adına Beyoğlu

1999 yerel seçimlerinde de yine Beyoğlu’ndan CHP adına Belediye Başkan Adayı olan Halil Ergün’ün bu sözü medya ve sosyal demokrat cephede epey şaşkınlık yaratmıştı.)

KADİR İNANIR: “Süreci destekliyorum. Bu siyasal bir konudur dolayısıyla müzakere masasında çözülür. Herkes taşın altına elini koyacak. Aslında koymakta yetmez o eller ezilecek! “

(Yasaklı olan isyan filminde canlandırdığı ”Apo” karakterinin PKK lideri Abdullah Öcalan olduğunu açıkladı Kadir İnanır.11 Şubat 2013 İstanbul BİA Haber Merkezi)

İBRAHİM TATLI (TATLISES) twitter:”30 yıldır dikenlerin üzerinde yürüyen halklar güle çok yaklaştık. Hep birlikte koklayacağız.”

Urfalı Türkücü İbrahim Tatlıses
İbrahim Tatlıses, silahlı saldırıda kapına düşen Süleyman Demirel ya da AKP iktidarının sana olan ihtimamı, Şivan Perver ve Barzaniyle olan Erbil dansın, senin utancındır.

Kadir İnanır, Yıllardır içindeki Apo hasretiyle nasıl yandın, yandın da tutuştun. TÜRK ULUSUNA duyduğun bu öfkeyi yıllardır içinde nasıl saklayabildin şaşılacak durum.

Halil Ergün için söylenecek söz hiç yok aslında ama konu bütünlüğünü bozmamak için yazmak gerek. O zaman, insanın omurgası düz olmalı demek ona yeter.

Ahmet Yenilmez, Milliyetçilik ruhu bu kadar çabuk mu terk edilir? Dün savunduklarını bugün nasıl yutabildin. Belli ki hazmı da epey kolay olmuş. Bu denli ağız değiştirmenin arkasındaki gerçek nedeni açıklamak daha ahlaklı olurdu. (Diyebilmekle yetindim. ŞİMDİLİK)

Beyler, bugün VATAN toprağının bölünmesine ve pay edilmesine yönelik sarf ettiğiniz bu cümleleriniz ve düşünceleriniz, Yörük Ali’lere Seyit Onbaşılara, İpsiz Receplere, Nene Hatuna, Halime Çavuşa, Kara Fatma’ya, Ilgaz Anaya yani sizleri geçmişinizden bugünlere taşıyanlara hakarettir…

Bu kahramanlardan da utanmıyorsanız ben size bir’de SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ veriyim.

(Yaşları 12-17 arasında cepheye silah taşıyan 120 GÖNÜLLÜ ÇOCUK. DONARAK ŞEHİT olan 120 ÇOCUK)

Peki bu’da yeterli olmadı mı? Bakın yakında vizyon’a girecek olan bir film var “TAŞ MEKTEP”

(Sakarya Meydan Savaşına katılan yaşları 16-17 olan 62 LİSELİ ÇOCUĞUN ŞEHADETE yürüyüş öyküsü)
Yani beyler ve hanımlar şunu unutmayın tarihinden bugüne bu Ülkenin sınır hatlarında ŞEHİT kanları mevcuttur.

VATANIN BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜNÜ KORUMAK ADINA BU ÜLKEDE YÖRÜK ALİ, SEYİT ONBAŞI, NENE HATUN, ILGAZ ANA ve KARA FATMA’LAR TÜKENMEZ.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.