DOLAR 5,7865
EURO 6,3987
ALTIN 271,7
BIST 108.869
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 13°C
Az Bulutlu

Bu vatan kimin?

05.12.2012
52
A+
A-

Toprakları satılan, küresel güçlerin kirli savaşlarına sürekli ev sahipliği yapan, ajanların cirit attığı, bölünme haritalarının NATO karargâhlarında elden ele dolaşıldığı, her karış toprağı şehit kanı ile sulanmış ve halen her gün onlarca şehidin fedai can ettiği bu vatan kimin?

Yöneticisinin “Bu şehre bayrak asmak yiğitlik gerektirir” dediği, eşkıya paçavrasının panzerlerin önüne asıldığı, güvenlik güçlerinin enselerinden vurularak gündüz gözü çarşı içinde katledildiği, mahkemelerin ayağa düştüğü, teröristin ayaklarına kırmızı halıların serildiği bu vatan kimin?

Bir kısım valilerinin teröristin onayı ile gönderildiği, doğusunda hâkimiyetin “İmralı’ya” bırakıldığı, kırk bin insanın ölümüne sebep olduğu halde evine salıverilmesi konuşulan terörist başının yaşadığı, bölünme ve parçalanma kararlarının Oslo’da verildiği, paylaşıldığı bu vatan kimin?

Şehitlerinin “kelle”, terörist başının “Sayın” olduğu, askerlerinin sanık teröristlerinin tanık olduğu, ülkenin sorunlarının terörist başı ile görüşülüp tartışıldığı ve karara bağlandığı bu vatan kimin?

Yeraltı ve yer üstü kaynaklarının ecnebilere peşkeş çekildiği, tüm kâr getiren kuruluşlarını “babalar gibi satarım” diyen bakanların olduğu, sattıkları kurumun kasalarında satılan değerde paraların unutulduğu bu vatan kimin?

Dinlerarası diyalog ve medeniyetler ittifakı adı altında insanlarının dinlerinin değiştirildiği, bu değiştirme işini hoca efendilerin, eş başkanların ve cemaatlerin üstlendiği, hakkın batıl batılın hak gösterildiği bu vatan kimin?

Peygambersiz İslam’ın ve İslamsız dinin devlet eliyle dayatıldığı, dinlerin birleştirildiği, topraklarımızın dinleri merkezi ilan edildiği, on binlerce kilesinin açıldığı, dinler bahçesinin ve kiliselerin tekbirlerle Başbakan tarafından açıldığı, yıkık dökük kiliselere milyonların akıtılarak onarıldığı, bu vatan kimin?

İsrail’e “Van minut” tiyatrosu ile kalkan olunduğu, koruma altına alındığı, dokuz vatandaşımızı uluslar arası sularda katlettiği halde hiçbir anlaşmanın feshedilmediği, tüm bunların ise İsrail karşıtı gibi gösterme becerisinin başarıldığı bu vatan kimin?

“Komşularla sıfır sorun” söylemi ile yola çıktıktan sonra komşulara “sırf sorun” olan ve teröristleri ülkesinde destekleyen, bunu da “Esat zulmüne karşı halkı koruma” olarak yutturan, Irak merkezi hükümetini aradan çıkararak “Sözde Kürdistan” ile anlaşmalar yapan ve resmi anlamda tanıyan, bir iktidarın olduğu bu vatan kimin?

Ülkenin menfaatine olmayan iç ve dış politikalara sahip bir partinin, İslamcılık tiyatrosuna kullanarak üç defa peş peşe iktidar edildiği, ülkelerinin göz göre göre bölünüp, parçalandığını görmelerine rağmen insanlarının “Kim var ki?” sihirli yalanına sığındığı bu vatan kimin?

Askerlerinin başına Amerikan askerlerince çuval geçirildiği, kaymakamının “Çekiç Güç” komutanınca dövüldüğü, topraklarının bu ülke tarafından tepe tepe kullanıldığı bu vatan kimin?

“Türkiye NATO toprağıdır” denildiği halde, ses çıkarmayarak buna onay veren ve NATO’ya bağlı olmayı Allah’ın emri gibi algılayan, peygamberine hakaret edenin NATO’ya sekreter olduğunu bilen halkın yaşadığı bu vatan kimin?

Kıbrıs başta olmak üzere tüm milli davalarından vazgeçen; savaşsız, sessiz sedasız Türk adalarını Yunanistan’ın kullanımına açan, bu ülke ile on iki mil sorunu başta olmak üzere tüm sınır sorunlarımızı oluruna ve Yunanların insafına bırakan, Türkiye’yi Kıbrıs’ta işgalci konuma sokan bir iktidarın var olduğu bu vatan kimin?

Yusuf KARACA

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.