MHP Buharkent İlçe Teşkilatı’nın istifası sonrası parti binasındaki demirbaş eşyaları bir depoya taşıyan eski yönetim kurulu üyelerine İl Başkanı Levent İlter’in cevabı ağır oldu. Kalabalık bir grupla Buharkent’e giden İlter’in yaşanan arbede sırasında istifa eden ilçe başkanı Yüksel Güngördü’yü darp ettiği ileri sürüldü.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kuyucak İlçe Teşkilatı’na dün gece yeni yönetimin atanmasının ardından Buharkent MHP İlçe Teşkilatı ani bir kararla yönetim kurulunun istifa ettiğini açıkladı. MHP Buharkent İlçe Başkanı Yüksel Güngördü, sosyal medya üzerinden yapılan paylaşım ile görevi bıraktığını kamuoyuna duyurdu. Güngördü paylaşımında, “Karşılıklı istişareler sonucunda, Başkan Yüksel Güngördü hem başkanlıktan hemde yönetim kurulu üyeliği görevinden, diğer yönetim kurulu üyeleri de partimizin Buharkent İlçe Başkanlığı yönetim kurulu üyeliklerinden ve diğer görevlerinden gördükleri lüzum üzerine oy birliğiyle istifa etme kararı almıştır” ifadelerine yer verdi.

PARTİDEKİ DEMİRBAŞ EŞYALAR DEPOYA GÖTÜRÜLDÜ

Görevden istifa eden Başkan Yüksel Güngördü ve yönetimi tarafından ilçe binasındaki MHP tabelasının indirildiğini ve demirbaş eşyalarla birlikte bir depoya götürüldüğünün bilgisini alan İl Başkanı Levent İlter ise yaklaşık 100 partiliyle Buharkent’e gelerek, partinin taşınan eşyalarını binaya geri götürülmesi talimatını verdi. Daha sonra Ülkü Ocakları’na bağlı bir grup genç, depoda saklanan partiye ait malzemeleri ilçe binasına taşıdı.

 

Güvenlik güçlerinin 24 saat boyunca parti binası önünde nöbet tutarak tedbir alması için İlçe Kaymakamı M. Deniz Arabacı emniyet amirine talimat verdi.

“BU SON DERECE ÇİRKİN BİR HAREKETTİR”

İki grup arasında yaşanan kavganın ardından gazetecilere açıklama yapan MHP İl Başkanı Levent İlter, istifa eden eski yönetimin parti binasındaki eşyaları taşımalarını sert bir dille eleştirdi. İlçe teşkilatının istifa kararlarını sosyal medya üzerinden duyurduklarına dikkat çeken İlter, “Kuyucak’ta yapılan yeni atama neticesinde partililerimizle toplantı halindeydik. Sosyal medya üzerinde Buharkent MHP İlçe Başkanı Yüksel Güngördü’nün istifa ettiğini bildirdiler. Ve aynı zamanda partinin tabelasının sökülerek eşyalarının eş zamanlı depo gibi bir yere kaldırıldığı bilgisi geldi. Bunun üzerine bizde partililerimizle beraber, burada ne olup olmadığını anlamak üzere Buharkent’e geldik. Geldiğimizde Ülkü ocaklarıyla yan yana aynı koridorda olan ilçe teşkilat binamızın boşaltıldığını ve yine hemen 100- 150 metre ileride depoya masa, sandalye ve dosyaların kaldırıldığını gördük. Bunun üzerine Buharkent yönetiminden hayır cephesine çalışan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye muhalifliğiyle bilinen ilçe başkanı ve yönetim kurulu mensuplarının toplanmış olduğunu gördük ve bir arbede çıktı. Fakat neticede bizlerde il teşkilatı olarak kaldırılan eşyaları asıl yerimize taşıdık ve tabelamızı tekrar astık. Bu son derece çirkin bir harekettir. Böyle bir usül yoktur. Burası Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilatıdır. Böyle kaptı kaçtı şeklinde herhangi bir taşıma yapılamaz. Kimsenin böyle bir hakkı yok. O arbedede öyle bir şey olmadı fakat itişme kalkışma oldu tabiî ki yani yalan bir beyandır” şeklinde konuştu.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir