Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Gök Gürültülü

Bu Sesi Çok Yakından Tanıyoruz!

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
28.03.2014
A+
A-

Yıldıray Çiçek

Yazımıza ilk olarak şu bilgiyi vererek başlayayım. CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’a ait olduğu iddia edilen ve istifasına yol açan kaset ilk olarak AKP’nin tetikçiliğini yapan “Habervaktim” sitesinde, MHP’li bazı yöneticilere ait olan ve istifa etmelerine yol açan kasetler ise ilk olarak Melih Gökçek’in olduğu iddia edilen Beyaz Tv’de yayınlanmıştır.

Bu hatırlatma üzerine aslında konuşulacak bir konu kalmaması lazımdır.

Ama geçtiğimiz günlerde bu kaset komplolarını kimin yaptığına dair çok önemli bir ses kaydı yayınlandı. Sesin sahibi bizi asla şaşırtmadı. Çünkü çok tanıdık bir sesti. O sesi daha önce miting meydanlarından zaten şu konuşmalarından tanıyorduk:

* “Eşini aldatanları mağdur olarak göremeyiz”

* “Eee zaten Sayın Genel Başkan’ın Parlamentoya gelip gittiği yok. Biz orada Anayasayla uğraşırken, Sayın Başkan başka yerlerdeydi.”

* “Bu tür ahlaki olmayan konulara, gayri meşru olaylara, ‘Özelidir’, ‘Özel hayata müdahaledir’ demeyi, halkının yüzde 99’u Müslüman olan toplumun ahlaki değerlerine ters yaklaşım olarak görüyorum. Bunu doğru bulmuyorum ve bunlarla da bizim ortak mücadele etmemizin gereğini iddia ediyorum. Çünkü, bunlar siyasetin içinde, eğer temsil noktasında olurlarsa, bizim Türk siyasetinin geleceği sıkıntıda, demektir. Çünkü siyasetin içinde yer alanların, her alanda örnek insanlar olması lazım”

* “(Baykal’ı kastederek) Kendisinden önceki beline hakim olamadı. Hala bu medya, bu siyasiler ‘İnsanın özeline karışıyor’ diyorlar. Yahu kendi eşiyle mi bir şey oluyor da özel oluyor. Bu özel değil, bu genel genel. Bu genel bir ahlaksızlıktır…”

* “Yahu senin hayatın bu işlerle geçti. Bir kasetle duman oldun. Söylemeyecektim en sonunda konuşturdun.”

* “Komplo komplo dedi… Böyle birşey yapmadığını söylemiyor. İsmi geçen diğer kişi de bunu söylemiyor.

Bu ses ile kaset komplolarını yaptığı iddia edilen sesi karşılaştırdığımızda arada hiçbir fark göremedik.

Miting meydanlarındaki bu ses ile geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan şu sesleri sizler de karşılaştırın bakalım ortaya ne çıkıyor?

– Maalesef çok edepsiz ve ahlaksız şeyler. Burada bir müdahale olması lazım. CHP işin şirazesinden çıktı.

– Elimizde bu tarz şeyler var yayınlanabilecek belge… Bunu versem nasıl yaparsınız? İnternet sitelerine mi pas ediyorsunuz? Tabi aslında türlü türlü görüntü var.

– O zaman öyle yapalım, ben şimdi bunu koyayım harddiske de. Ama kayıt çok kötü. Fotomontaj falan filan gibi bir şey diyemez mi?

– Bilmiyoruz ki böyle ahlaksız bir adam. Ülke için iyi bir şey değil. Bu ülkede CHP gibi bir partide bunun olması… Aslında evveliyatına ilişkin daha iyi şeyler elde edilse…

– Şimdi yalnız yani bunun süratle bilinmesi lazım.

– Hemen başlayın, hemen şeye yükleyin… Bir yandan bu işin görüntülerini vermek lazım. Bu önemli… Videonun devamını da verelim.

– O halde dediğim gibi… web sitelerinden dünyaya, gerekiyorsa televizyonlardan, belki onlar görüntü vermese de konuşmaları filan verir…

– Bu yayınlanmadı dimi şeyde, öbürü…

Miting meydanlarındaki ses ile sosyal medyaya sızdırılan bu ses arasında siz bir fark gördünüz mü?

Ama birbirine benzeyen bu sesin sahibi diyor ki: Malum Baykal’la ilgili bir olay vardı ya. Yahu bunu benim ayarladığımı söylüyorlar. Yine bir montaj. Bu sosyal medyaya düştüğü zaman onu kaldıran kim ya? Ben kaldırdım ben.”

Adama sormazlar mı, sen kaldırdıysan madem mitinglerde on binlerin huzurunda “Yahu kendi eşiyle mi bir şey oluyor da özel oluyor. Bu özel değil, bu genel genel. Bu genel bir ahlaksızlıktır…” diye bağırıp çağıran?

“Ben kaldırdım ben.” diyorsun da Deniz Baykal’ın kaset olayını duymayan herkese de miting meydanlarından duyuran sen değil miydin?

İşin kolayını bulmuşsun, işine gelmeye “montaj” diyorsun da, miting meydanlarından çıkan o sesleri senin ağzına, diline montaj mı yapmışlardı?

Her olay, her gelişme gösteriyor ki, Deniz Baykal ve MHP kasetlerinde bizzat AKP’nin elinin izi vardır.

2011 seçimleri öncesi “Yürüdüğünüz koridorlar ve inip çıktığınız merdivenler haber kaynağımızdır.” diye MHP’nin aleyhinde yayın yapan sitenin sahibinin AKP’li meclis üyesi, AKP milletvekili aday adayı çıkması da bir tesadüf müdür?

Kaset olaylarına nerden bakarsanız bakın, olay AKP’de düğümlenip kalmaktadır.

Son olarak ortaya çıkan ve Başbakan Erdoğan’a ait olan ortam dinlemesindeki içeriğe ve miting meydanlarında Deniz Baykal’a ve MHP’li bazı yöneticilere ait kasetler hakkında yine Başbakan Erdoğan’a ait konuşmalara baktığımızda, aklımız ve mantığımız bizi bunların ‘Montaj’ olduğuna ikna edemiyor.

AKP’li yetkililer bunların ‘Montaj’ olduğunu nasıl anlıyor bilmiyoruz, ama biz aklımızı kullanınca bunların ‘montaj’ olduğunu çıkaramıyoruz.

Muhalefet partilerine yapılan kaset tuzağını kim ürün olarak gördüyse ve bunu haber sitelerinde, televizyon ekranlarında ve miting meydanlarında kim kullandıysa, bu olayın zanlısı onlardır. Her tarifimiz de AKP’yi adres göstermektedir.

Deniz Baykal’a ve MHP’li bazı yöneticilere ait olduğu söylenen kasetler onların özeliydi. Ama bugün AKP’nin karıştığı hırsızlık, yolsuzluk, rüşvet, adaletsizlik ve hukuksuzluk kasetleri ancak Başbakan’ın “Bu özel değil, bu genel genel. Bu genel bir ahlaksızlıktır” sözleri ile tarif edilebilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.