Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 19°C
Gök Gürültülü

BU ŞEREF TÜRK MİLLİYETÇİLERİNİN

03.05.2017
A+
A-

3 Mayıs, Türk tarihide özel bir öneme sahiptir. 3 Mayıs 1944, milli şuurun uyanışı, milli direncin şahlanışı için bir milattır. Başbuğ Alpaslan Türkeş’in deyimiyle, “3 Mayıs, Türk milliyetçilerinin, Türk Milletinin varlık davası için çektikleri ıstırabın, elemin, gözyaşının ifadesidir.” Sayın Bahçeli’nin belirttiği gibi, 3 Mayıs milliyetçiliğin duygu ve düşünce havzasından hareket ve eylem sahasına inmesinin eşiğidir. Milliyetçilik demokratik refleksini göstermiş, milliyetçi kahramanlar kötü gidişata itiraz etmişlerdir. Türkiye sevdalılarının Türk Milletini var etme, yüceltme ve yükseltme davası için ödedikleri bedelin, göze aldıklarının ve alacaklarının neler olabildiğini bütün dünya hayranlıkla görmüş ve anlamıştır. 3 Mayıs, milli şuurun uyanışı, milliyetçiliğin şahlanışı, Türklüğün yeniden ayağa kalkışıdır. Aynı zamanda yılmadan, yorulmadan, her türlü saldırılara göğüs gererek bu büyük idealin bayraktarlığını yapan Ortadoğu Gazetesinin şerefle ve onurla kutladığı 45’nci kuruluş yıl dönümüdür. Türklüğün, milliyetçiliğin ve Türkiye sevdalılarının bu büyük bayramı, bütün Türk dünyasına kutlu olsun.
TÜRK BİRLİĞİ ÜLKÜSÜ
3 Mayıs 1944’de bir avuç Türk aydını, dönemin iktidarı tarafından nizam düşmanlığı ve ırkçılık gibi suçlamalar ile zulme uğramış, Türk tarihine Türkçülük-Turancılık mahkemeleri olarak geçen kara sayfalar yazılmıştır. Türk milliyetçileri iftiralara, baskılara ve suçlamalara rağmen Türklük şuurundan, Türkiye sevdasından ve Türk birliği ülküsünden vazgeçmemişlerdir. Kurulan mahkemelerin sonunda şerefli bir mücadele verildiği tescil edilmiş ve 3 Mayıs Milliyetçiler Günü olarak tarihe geçmiştir. Bu davalar gelenekten geleceğe Ziya Gökalp, Nihal Atsız, Mümtaz Turhan, Alparslan Türkeş, Erol Güngör ve daha nice fikir ve siyaset adamını Türk milletinin maddi varlığında buluşturmuş, ülkenin bölünmez bütünlüğü, varlık ve bekası için sönmez bir inanç meşalesini yakmıştır. Türk milletini her türlü emperyalizmden korumak için inandıkları fikirleri, değerleri ve doğruları haykıran Türk milliyetçilerinin verdikleri bu mücadele, bugün daha net bir şekilde anlaşılmaktadır.
MAĞDUR OLURUZ MAĞLUP OLMAYIZ
Türk milliyetçileri, 3 Mayıs’tan sonraki zamanlarda da mağrur bir ruh halinde mağdur olmuş, ama asla mağlup olmamışlardır. Hiçbir zaman da olmayacaklardır. 3 Mayıs da ortaya konulan azim ve kararlılık, Türk milletine olan sarsılmaz inanç, dün olduğu gibi bugünde aynı heyecanla ve artarak devam etmektedir. İçinde bulunduğumuz karanlık dönemde bu ruh ve bu heyecan çok daha önem ve anlam kazanmıştır. Küresel güç koalisyonu ve bunların içerideki uzantıların Türk milliyetçiliğini tahrip etme konusunda şeytani planlarla her türlü yola başvurdukları ibretle görülmektedir. Türk kimliğine ve Türk milliyetçiliğine sistemli bir şekilde saldırılması, asla sonuç vermeyecektir. Bu kirli planların önündeki en büyük ve yıkılmaz engel, Türk milletinin özü olan Türk milliyetçiliğidir.
TÜRK MİLLETİNİN BİRLİĞİ
Türk milliyetçiliği aynı zamanda, şanlı bir kurtuluş mücadelesi verip Cumhuriyet kuran ideolojinin adıdır. Türk milletinin birliği ve dirliği, Türk Devleti’nin bağımsız üniter yapısının devamlılığından yana tercihini tavizsiz bir şekilde belirleyen Türk milliyetçileri, yıkımın, gerilim ve kaos ortamının gelecek açısından ne büyük bir tehlike ve tehdit içerdiğinin bilincindedir. Hergün bir yenisi yaşanan ihanetlere, 15 Temmuz kalleşliğine, kanlı plan ve projelere Türk milleti layık ve mahkûm değildir. Ülkeyi bu perişanlıktan kurtaracak tek ve son şans Türk milliyetçileri ve onların siyasi oluşumu olan Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Her türlü engelleme ve zorluğa rağmen; Türk milletini şanlı mazisinden onurlu geleceğine her şeyi göze alarak taşıyacak olan, bu iradedir.

 

KADİFE ELDİVEN ÇELİK BİLEK
Sayın Bahçeli’nin ifadesiyle, şimdi dönüp geriye baktığımızda kimin haklı, kimin haksız olduğunu tarihin hakemliğinde, milletimizin hâkimliğinde çok açık şekilde görmek mümkündür. Türkiye’de sosyal bir uyanış olacaksa, milli kalkınma sağlanacaksa, milli diriliş ve toparlanma temin edilecekse bu gayeler ancak ve ancak Türk milliyetçilerinin inisiyatif almasıyla gerçekleşecektir. Bugün Türkiye, Türk milliyetçilerine her zamankinden çok daha fazla ihtiyaç duymaktadır. Derin ve amansız bir kuşatma ile karşı karşıyayız. Bu kuşatma milli bir uyanış olmadan, milliyetçilerin kararlı ve imanlı duruşu hakim kılınmadan kırılamayacaktır. Herkes çok iyi bilmelidir ki, Türk milliyetçileri dost için kadife elli, düşman için çelik bileklidir. Bu nedenle gözler hep üzerimizdedir. Kim ne yaparsa yapsın, ne söylerse söylesin, bu dava bitmez, bu bayrak inmez. Milliyetçiliğin siyasi yapılanması olan Milliyetçi Hareket Partisi oldukça millette korku olmayacaktır. Ve de Türkiye üzerinde oynanan oyunlar paramparça edilecektir.
SARSILMAZ KALE ORTADOĞU
Ortadoğu Gazetesi bu büyük davaya hizmet için vardır. 45 yıl önce Başbuğu Alpaslan Türkeş’in yönlendirmesiyle bu iradenin bayraktarlığını yapmak için kurulmuştur. Teslimiyetçi ve milliyetçilik düşmanı politikalara karşı sarsılmaz bir imanla direnmiş ve Yüce Türk Milletinin yanında yer almıştır. Şehit vermiş, baskı ve zulümlere uğramış, fakat Türk milliyetçiliği çizgisinden, “Lider Ülke Türkiye” idealinden hiçbir zaman vazgeçmemiştir. Ülkücü-milliyetçi çizgisinde en ufak bir kırık yoktur. Ülkü devleri ve aksakalların neredeyse tamamı bu gazetenin sütunlarını şereflendirmiş, fikir ve düşüncelerini Türk milleti ile bu sayfalardan paylaşmışlardır.
DAVANIN HİZMETİNDE
Ortadoğu bugün güce teslim olmamış, ihanete direnen, yıkım projelerine karşı bayrak açan, Türkçe düşünen, Türkçe konuşan, Türkçe yazan tek gazetedir. Türk medyasının onurudur. Hiçbir bağı ve bağlantısı yoktur. Hesap verme gereği hissettiği tek merci Türk milletidir. Tarafsız değildir. Türkiye Cumhuriyeti’nin, bölünmez bütünlüğün ve Türk milliyetçiliğinin tarafındadır. Milli iradeye saygılı, milli şuura sevdalıdır. Gücünün ve imkanlarının son sınırına kadar bu davanın hizmetinde olmaya yeminlidir.
ONUR VE GURUR
3 Mayıs Milliyetçiler günü bütün Türk milletine ve dünya Türklüğüne kutlu olsun. Yıllardır hizmet etmekten onur ve gurur duyduğum Ortadoğu Gazetesi’nin daha nice yaş günlerini kutlamak, en büyük dileğimdir. Bu vesile ile başta Başbuğ Alpaslan Türkeş olmak üzere ebediyete intikal etmiş bütün 3 Mayıs 1944 mağdurlarına, bütün şehitlerimize ve Gazetemizin kurucusu Zeki Saraçoğlu’na Cenabı Allah’tan rahmet diliyorum.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.